Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ilyen helyzetben hogy...

Ti ilyen helyzetben hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Sajnos amíg a szüleimmel éltem nem tarthattam kutyát, de évek óta vágyok egyre, kiállítási célokkal. Nem olyan rég különköltöztem és most nem tudom hogyan döntsek. Eleinte úgy voltam vele, hogy csak külföldről szeretnék ilyen kutyát venni, de most elbizonytalanodtam. Sajnos nincs semmi referenciám, se saját kutyám nem volt még, se kiállításon nem vezettem fel, ráadásul éppen Magyarországon élek, ahova nem biztos, hogy szívesen adnának külföldi tenyésztők kiskutyát. Meg persze nagyon sok pénz, egy minőségi kiskutya 3x annyiba kerül, mint itthon (tenyésztőtől persze). És most hogy egymagam vagyok, már nem is érdekelnek annyira a kiállítások, csak szeretném már álmaim fajtáját magam mellett tudni, ha itt lenne már velem, szeretném már élni a kutyások életét. Viszont amikor a neten meglátom a külföldi almokat, a kutyákat, annyira gyönyörűek, annyira megfognak és nem tudom már, hogy mihez kezdjek...


Voltatok már hasonló helyzetben? Ti hogy döntenétek a helyemben?


2014. nov. 1. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam még ilyen helyzetben, de el tudom kèpzelni,h szebbek a kutyák külföldön. Milyen fajta?
2014. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itthon is megtalálnád a neked tetsző kiskutyát. Ha megismered a kedvelt fajtáddal az életet, idővel tovább is léphetsz és akár a következőt már külföldről veszed.
2014. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Első nekifutásnak nagyon meredeknek tűnik az elképzelésed.

Szeretnél kutyát, de nincs semmi tapasztalatod a kutya tartást illetően, s azonnal a kiállítások, külföldről behozott kutya a cél.

Külföldről akkor érdemes kutyát vásárolni, ha az valóban jobb minőséget képvisel, mint az itthoniak, sok szempont lehet, de vannak ilyen helyzetek, csakhogy az az árban is megmutatkozik, milliós is lehet a kiadásod, ha pl. Angliából szeretnél egy győztes szülőktől származó tökéletes kölyköt.

Ezt most még hanyagold, sőt az sem biztos, hogy neked most bele kell ugrani a kutya vásárlásba, nagyon végig kell gondolni a lépéseket.

- mennyi szabad időd van, amit a kutyára tudsz fordítani

- milyen kiadásokat engedhetsz meg magadnak hosszú távon

- mennyi a valós tudásod a kutya neveléséhez

- milyen kutya lenne az "igazi"


Ajánlott lenne egy menhelyi kutyussal letesztelni a tudásodat, kitartásodat, mielőtt több-százezerét megvásárolsz egy törzskönyves egyedet.

Az is megfontolandó - van ilyen bár nem gyakori - hogy bérbe veszel kutyát.

pl. vakvezető kiképzés előtt, amíg a kutyusok fiatalok, azokat kiadhatják "nevelőszülőkhöz".

2014. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Én a helyedben a kiállítást hagynám. Először legyen tapasztalatod. Olvass, segíts be menhelyen, alakítsd ki a napi rutint nézz videókat stb. Aztán legyen egy hobbi kutyusod.
2014. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Mo-ról vennék inkább kutyát, könnyebb a tenyésztővel tartani a kapcsolatot, többet tud segíteni. Itthon is elég sok a külföldi, vagy külföldi származású kutya, nem is biztos, hogy jobbak, mint a magyarok. Nézz utána. Én az elsőt biztosan nem külföldről venném.
2014. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha egyébként biztos vagy abban, hogy a választott fajtád igényeit ki tudod elégíteni, akkor szerintem nyugodtan gondolkozhatsz rögtön kiállításban.

Ugyanakkor én azt javaslom, hogy inkább elsőként vegyél itthonról egy jó minőségű kölyköt, a következők miatt:

1. lehet, hogy végül mégse tetszik neked a kiállítások világa

2. a tenyésztő nagyon sokat tud segíteni abban, hogy hogyan készítsd fel a kutyát, és ha még külön szőrzetmunkát igényel (tehát bármelyik nagy szőrű fajta) akkor pláne szükséged lesz rá

3. gondolom nem külföldre járnál kiállításra. A hazai tenyésztő tudja neked megmondani, hogy elvileg melyik bíró szereti a te kutyád típusát - mert ez se mindegy.

2014. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ãlmaid kutyája külföldön ėl,de már nem érdekelnek annyira a kiállítások,akkor egyszerűbb a helyzet,mert ivartalanítva könnyebben adnak külföldről haza.Igaz általában várólista van jobb helyeken,de ki lehet várni.
2014. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya ez, hogy Magyarországon nem találsz megfelelőt? Miért ne lenne egy magyar kennel ugyanolyan jó? Bocs de nem értem mire ez a nagyzolás, hogy neked drága, díjnyertes, külföldi szülőktől kell kiskutya, miközben még eddig egyáltalán nem is volt kutyád.
2014. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!