Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogyan döntenétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan döntenétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Előre szeretném kérni,hogy ne rúgjatok belém van elég bajom anélkül is,hogy idegenek ócsárolnak az érzéseim miatt,köszönöm.

Röviden összefoglalnám a helyzetet.

A lényeg az,hogy van egy kisfiam,nem terveztük a párommal azért sem mert mindössze 1 éve voltunk együtt mikor terhes lettem megtartottuk,és mivel kicsit egyszerűbbnek tűnt egy polgári házasság,mint az apasági nyilatkozat aláírtuk a papírokat.Szeretem a párom de nagyon elbizonytalanodtam,van egy srác akit közel 10 éve ismerek,azóta tetszik mióta először megláttam persze az elején nagy tini szerelem volt,bár viszonzatlan,mikor a párom megismertem is szerettem a srácot,csak valahogy sosem volt bátorságom hozzá,hogy beszéljek vele,úgymond lemondtam róla igaz nem teljesen.A helyzet az,hogy az elmúlt időszakban többet találkoztunk igaz barátilag,énekkarba stb. és rá kellett jönnöm az érzéseim nemhogy elmúltak,de felerősödtek irányába.Fogtam magam gondoltam érett felnőttként beszélek vele.A srác nagyon megértő és tisztességes volt,nem is tudta,hogy mennyire oda voltam érte,és azt mondta,tulajdonképpen nem közömbös irántam az egyetlen visszatartó erő,hogy ugye házas vagyok.Nem vagyok az a hűtlen másikat hülyítő ember egyátalán,de most nem tudom mihez kezdjek,nagyon szeretem a srácot életem nagy szerelme,olyan érzéseim is vannak amit mással még a jelenlegi párommal sem éreztem soha.Ami még fontos nagyon fura volt nekem,hogy sose hívtam a párom még a férjemnek,nem is érzem azt,hogy az lenne,talán azért is,mert a templomi esküvőt tartom az igazinak nem a papír írogatást.Nem tudom mit csináljak,mindig arra gondolok egy életem van,de közben ott van az is,hogy hálás vagyok a páromnak és szeretem,nem mellékesen a fiam is,de nagyon aggasztó,hogy szerelmes vagyok egy másik férfibe aki nem a párom,aki nagyon hiányzik ha nincs velem,nem látom.Azt még hozzátenném,minden előző kapcsolaton,szerelmemen túl vagyok már jó ideje lezártam,semmit nem érzek irántuk kivéve ezt a srácot.Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. márc. 17. 06:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Két út van, vagy a válás, vagy elfelejted a srácot. Ha elválsz vagy külön költözöl a fiadnak lesz rossz. Ha boldogtalan vagy a kapcsolatban amiben vagy, vagy nem szereted a férjed akkor választhatod a válást, de gondolj bele mi van ha a sráccal nem jön össze. Hiába szereted ha nem működik. Szerintem ezt nagyon alaposan gondold át, nem csak hogy neked mi jó de a fiadnak is.
2014. márc. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kedves Moderátorok! Lehetne,hogy át teszitek a kérdésem a családi kapcsolatok/házasság témakörbe? Köszönöm
2014. márc. 17. 08:17
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves első! Igen tudom,nem egyszerű,nem könnyű,persze bárhogy is döntök arra nagyon figyelek,hogy a fiamnak azért könnyítsek az egészen,ha esetleg úgy döntök,nehéz de nagyon,tudom,hogy ott a bizonytalanság mi van ha a másikkal nem jön össze,de csak jelent valamit ha az ember 9 éve szeret valakit,még akkor is ha mással van...nem tudom :/
2014. márc. 17. 08:39
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem, az még semmit sem jelent, hogy Te szereted. Annak a másiknak azt is el kéne fogadnia, hogy gyereked van. Közben a férjed vajon mit érezne? Akárhogy is érzel ezzel kapcsolatban AKKOR IS Ő A TE FÉRJED, a gyereked apja. Egyébként szerinted később mit gondolna rólad a gyermeked?

Már ne is haragudj, de a helyedben nem azon gondolkodnék, hogy hogyan váljak el, hanem azon, hogy hogyan felejtsem el.

Pont az ilyenek miatt van annyi válás manapság. (egyebek mellett persze)

Persze a hűség manapság ismeretlen fogalom.

A végén úgyis azt csinálsz, amit akarsz, én azt írtam le, hogy mit tennék.

2014. márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Én is azon gondolkodnék, hogyan felejtsem el. Van egy férjed, akire nincs panaszod, állításod szerint amellett, hogy jó párod, jó apa is. Van egy kisfiatok, így boldog családot alkottok. Mi a francért lépnél le a plátói szerelemért, akivel semmi nem biztos? Lehet szerelmes voltál belé 9 évig, de ez nem jelenti azt, hogy tudnátok együtt boldogan és problémamentesen élni, sem azt, hogy ő jobb társ lenne, mint a férjed. A biztos jóból lépsz át a bizonytalanba és cibálod magaddal a gyereket is, vérig alázod a férjedet.

Én nem tennék ilyet. És nem azért, mert sosem éreztem bizonytalannak magamat a választásommal kapcsolatban, hanem mert tudom, hogy nagyon jó dolgom van a párom mellett, szeretem, ő is szeret engem és ez a lényeg!

Első körben leülnék és végig gondolnám, hogy mit is akarok. A végső döntés a tiéd, de egy hirtelen "újrafellángolás" miatt ne válj el! Ha azt beszéled meg magaddal, hogy a férjedet választod, akkor kitűzöd a célt, hogy boldog leszel mellette és mindent megteszel ezért! Első körben kiiktatod ezt a férfit az életedből, elkerülöd, ha rajta kezdesz el kattogni, akkor tudatosan tereled a gondolataidat. Emellett nekiállsz építeni a jelenlegi kapcsolatodat. Eljárhattok újra randizni, hogy feléledjenek a régi érzések ismét, illetve összeházasodhattok úgy is, ahogyan szeretnétek, ahogy a te lelked kívánja ezt, hogy igazán házastársadnak érezd a párodat!

Én ezt tenném... Kívülről nyilván könnyebb erről beszélni, de szerintem ez a helyes. Ha nem vagytok egymáshoz valók, azt az idő és a közös élmények döntsék el, ne egy harmadik fél, egy egykori plátói szerelem. Tedd fel magadnak a kérdést, hogyha ő nem lenne, akkor is elhagynád a férjed? Boldog vagy mellette? Ha nem a válasz, akkor lépj, de légy magaddal őszinte, nehogy később megbánd!

2014. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves második! Nem csaltam meg senkit se,tehát hűségesnek hűséges vagyok,elméleti kérdés nyilván a gyakorlat bonyolultabb.De köszi a választ!


Harmadik neked is köszi!

2014. márc. 17. 09:33
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
A szerelem elmúlik. Azt a másikat nem is ismered igazán, mégis azon gondolkodsz, hogy kiszakítod a gyerekedet a biztonságot adó családból... Nem lehetsz ennyire önző. Erről szól a házasság és a gyerekvállalás, ha hoztunk egy ilyen komoly döntést, akkor vállaljuk érte a felelősséget és nem rúgjuk fel másik két ember életét, csak mert a mi fejünk tele van hóbortos álmokkal.
2014. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Kedves válaszadók, szerintem meg inkább legyen egy válás és utána egy jó kapcsolat, mint bennmaradni egy rossz házasságban, mert a gyereknek az éppen olyan rossz, ha nem rosszabb, mint a külön élet.
2014. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Először is külön kértem,hogy nem kell az ítélkezés a fröcsögés az álszenteskedés,leírtam egy szituációt nyilván nem teljesen részleteztem,milyen a párommal a kapcsolat,azt sem írtam le a sráccal mit beszéltem meg,tehát ezek főleg találgatások,mindössze annyit kértem ti mit tennétek,azt sem írtam le a srácot mennyire ismerem.Ezenfelül ha férfiként írnék rögtön az lenne fiatal vagy előtted az élet,ne maradj egy boldogtalan kapcsolatba,de így nőként jól a sárba kell döngölni.Egy nem vagyok hűtlen mivel senkit sem csaltam meg sőt pont a házasságom miatt vagyok a sráccal baráti viszonyban és tiszteletben tartja attól függetlenül,hogy az érzési irányomba az enyémekhez hasonlóak,és régebben is ez volt de úgy,mint én pusztán gyávaságból nem léptünk,és természetesen a fiam is kedveli,tehát szó sem volt arról,hogy nem fogadja el.Párom remek apa,és igyekszik azért,de mint társ és szerető azt kell mondjam nem az igazi,nem vonzódom hozzá már testileg és sajnos nem tesz boldoggá,és ez nem azt jelenti,hogy elmondtam róla,pusztán csak részletezem.Az önzőségről meg annyit,hogy egész életemben eddig önzetlen voltam mindenki fontosabb volt,hiszen ezért is van most egy fiam és egy férjem,nem azért mert én úgy szerettem volna,vállaltam a tetteim következményeiért a felelősséget még ha a legtöbb rajtam kívül álló okok miatt történt.Most hogy esetleg lehetőségem lenne a boldogságra,ezzel a sráccal kit amúgy nagyon is jól ismerek a plátói szerelem a még tini koromban volt később megismertem csak nem léptem.Nem vagyok ostoba ember,és tudom én döntöm el pusztán érdeklődtem ki hogy csinálná,hiszen az embernek egy élete van és úgy gondolom fiatal vagyok hogy beletörődjek az életembe.
2014. márc. 17. 14:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi a választ!
2014. márc. 17. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!