Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi fogalkozást igényel...

Mennyi fogalkozást igényel egy átlagos, felnőttkorú amstaff?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt:

-mennyi sétára

-fajtársakkal való játékra

-emberrel való játékra

-tanulásra

-egyéb foglalkozásra

van szüksége?

Lehetőleg pontosabb válaszokat írjatok, ne olyet, hogy "sokat". Pl. nagyon örülnék, ha staffos gazdik leírnák, nekik mennyitől kiegyensúyozott a kutyájuk.

Gondolkodunk egy ilyen fajtájú kutya befogadásán. Egy fajtársa mellé kerülne hatamas kertbe főleg kinti kutyának, de ha itthon vagyunk, akár be is jöhetne. De persze a fenti információk alapján szeretném mérlegelni, hogy minden körülmények között is tudnék-e rá elég időt szánni.


2014. nov. 1. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én amstaffom napi 4-5 óra aktív mozgást igényel. Ez nem a pórázos sétát, hanem a póráz nélküli szaladgálást, játékot, sportot jelenti. A szocializáció ennél a fajtánál különösen fontos, én szinte minden nap, de legalább heti 4szer próbálom kutyás társaságba vinni. De nem csak kutyákra, emberekre is kell szocializálni. Fontos, hogy minden nap lefáraszd mentálisan és fizikailag is, mert ha ez nincs meg, feltalálja magát a kertben, gyakran a gazdi kárára. Tanításukra, nevelésükre szigorúan figyelni kell, mert nagyon domináns, temperamentumos fajta. Persze, vannak nyugodtabb egyedek is, de mindegyiknek szüksége van a leírtakra.
2014. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek 14 hónapos amstaffja van, szuka. A kutya rengeteget van a kutyafuttatón (2 saroknyira laknak), de ott is többnyire csak ellötyög, heverészik, néha birkózik vagy fut egy kicsit a többiekkel. De alapjáraton olyan, hogy a hátáról megreggelizhetnél. Otthon állítólag ugyanilyen, de többnyire alszik. Szófogadó, hihetetlenül nyugodt kutya.


Ismétlem 14 hónapos :D


Elvileg nagy mozgásigényű fajta, de mint a példám is mutatja nem minden egyed olyan :D

2014. nov. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi időd lenne rá napi szinten? Nekem nyugis kutyám van, napi 2-3 óra összesen az, amit játékkal, tanulással, sétával töltünk és heti kétszer suli. A többi időt végigalussza. Nem pörgős kutya, de ezt örökbefogadáskor is tudtuk. Ha több időm lenne, akkor lehet, hogy bevállaltam volna egy pörgősebb kutyát. Így viszont egy nagyon nyugis kutyám van, 6 éves, az energiaszintünk egyforma, így én őt maximálisan boldoggá teszem, és nekem sem teher, nyűg a kutyával való foglalkozás. Ha egy energiabomba lenne, akkor már biztos, hogy teher lenne a napi szinten való lefárasztás.
2014. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eve5 ***** válasza:
Van Amstaffom és hihetetlenül erős. Tehát, fel.kötöttem neki egy gumi kereket a falra és egész nap rajta csüng. 2. Sétálni nem tudom vinni túl nagy az energiája és inkább töltésre megyek vele Görkorival. El húz simán. Szaladva is ha kell. Általában 2 órát húz.mikor látom h lassul akkor mehetek vele az utcára is sétálni. Mikor haza érünk meg iszik egy csomó vizet. De még van kedve apportost játszani. Oda ügyelj mit csinálsz. Energikus, játékos, hamis is ha kell.. nagyon szeretem és egy cseppet se nem olyan mint ahogy mások mondták.
2016. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!