Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hát egy nehéz kérdésen gondolk...

Hát egy nehéz kérdésen gondolkozom ezért a ti véleményeteket kérném ti javasolnátok egy 14 lánynak rottweiler?

Figyelt kérdés
Még kicsi olyan egy hónapos lehet még csak. A hely meg minden meglehetne csinálni de olyat hallottam hogy harci kutya és nagyon harap. Tudom hogy ez mind nevelés kérdése de kicsit félek hogy nem nevelném jó fegyelemre persze megadnék neki minden szeretetet ami csak telik. És borzasztóan aranyos is. Csak mindenki azt mondja hogy ez nem való gyerekeknek meg ilyesmi. Vagy egyáltalán ez is a nevelés kérdése hogy szerese a gyerekeket meg a gazdáját . Bocs hogy sokat írtam és kösszy előre a válaszért!? Való vagy nem való ez a kérdés :P Ajánjatok
2010. jan. 26. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából 14 éves már nem is annyira kicsi. Kisebb gyerek melé nem ajánlanám, de csak azért mert erős, izmos kutya. Akiket én ismerek rotikat bűbájosak. Nagyon sok támadásról lehet olvasni, de minden esetben nevelési hibák vannak. A roti az a fajta, aki képes meghalni a gazdájáért.

Persze belevághattok, de járjatok vele iskolába.

2010. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

14 lánynak? talán 14 éves lánynak.:)

Jól írtad ez mind nevelés kérdése, de ha már most félsz, hogy mi lesz ha rosszul neveled, akkor még inkább ne akarj ilyen kutyát. Csak ha felnősz egy ilyen feladatra.

2010. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megpróbálkozhatsz vele. Csak bánj vele erős kézzel tudja ki a főnök. Ha kan akkor valószínűleg próbálja majd átvenni a vezetést de ne hagyd :)
2010. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom első kutyások vagytok -e. De a kutya annyira megváltoztatja az embert. Egy 14 éves lánynak kifejezetten jót tesz. Szívesen lesz otthon és nem akar, majd csavarogni, bandzázni. NAgyon sérülékeny korszakban van. A Rotikat nevelni kell. Nem veréssel, hanem oktatással. Egy jól nevelt rotika vigyázni fog a lányodra. Viszont azt ajánlom ivartalanítsátok.
2010. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Most a lányodNAK akarsz rotit vagy a lányod MELLÉ? nem mindegy...

Egyébként a rottweiler nem harci kutya, hanem őrző-védő, családi kutyának, kifejezetten kisgyerekek mellé ajálnják.

A szüleim 7éves koromban vették az első ilyen kutyájukat, később tenyésztettek is, csak jót tudok mondani, de kifejezetten egy 14 éves gyerek gondjaira nem bíznám.

2010. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Kezdőkutyásnak semmiképpen! 14 éves lánynak, csak úgy ha van mögötte egy kemény,tapasztalt felnőtt. Nagyon sok mozgás kell neki, és mivel más kutyákkal általában nem jön kijól sétáltatásnál egy 14 éves lány nem tudja visszatartani ha menni akar. Nagy, erős kutya, és nem a legszelídebb fajta, én nem ajánlom, több rotival volt már dolgom, és még ha emberbarátnak is van neveleve, nehéz kordában tartani, egy tapasztalt kutyásnak is kihívást jelent.
2010. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem simán bevállalható, ezt saját élményből mondom. Mivel én most vagyok egy 11 hónapos roti lány gazdája, és 15 múltam a nyáron. Nem vagyok egy erős megjelenésű ember, de nagyon határozottan tudok megjelenni előtte, a kinézetem ellenére.

Tényleg mondhatni "kemény kéz" kell hozzá, de szerintem a határozottságon múlik egy ilyen kaliberű kutyánál.

De csakis akkor vágj bele, ha elég erős és határozott embernek érzed magad, SZEMÉLYISÉGBEN, mert ha nem és félsz, hogy valami bakit követsz el. Azt az ebedli megérzi és hát ilyenkor veszi át az irányítást, a vezérséget. De mondom minden csak a hozzáállás kérdése, ha eltudod határozni, hogy igenis keményen fogod a kutyát, akkor egy igazi kis kezesbárány lesz belőle :)

2010. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem ajánlom, feljebb már írták hogy miért és hozzátennék egy példát: Szomszédba volt egy roti, emberekkel végtelenül barátságos, de mint általában a rotik, más kutyával agreszív. Egy idős házaspár-é volt, akiknek volt egy 16éves unokája, nyáron kitalálta a lányka hogy elvisszi sétálni a kutyát, nagypapa nem volt otthon, nagymami meg nem értett hozzá, persze vidd csak. Csakhogy egy másik szomszéd is akkor volt kint kutyát sétáltani, és bizony a kislány nem tudta visszatartani a rotit és nekiment a másik kutyának aki szerencsére szabadon volt és nagy testű volt, tehát elszaladt/megvédte magát. De pl. ha egy kisebb kutya van pórázon, az már nem élne. Tehát a fizikai arányok miatt sem javaslom egy kislánykának ezt a kutyafajtát, mért nem keressünk egy kevésbé harcias kutyát?
2010. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"olyat hallottam hogy harci kutya és nagyon harap." Ez nem éppen arról árulkodik, hogy nagyon értenél a fajtához.
2010. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha bevállalod, akkor feküdj neki mihamarabb a szakirodalomnak és kezdj el tanulni. Egy nagy hibádra már most felhívom a figyelmedet: A kutyának elsősorban nem szeretetre van szüksége, hanem egy jó vezérre, akit követhet. Ha jó vezére leszel, akkor semmi baj nem lesz vele, de ez nehezebb, mint gondolnád! Emellett persze szeretheted is, csak a szeretetet ne keverd össze a kényeztetéssel és az engedékenységgel! Hajrá!
2010. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!