Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hát egy nehéz kérdésen gondolk...

Hát egy nehéz kérdésen gondolkozom ezért a ti véleményeteket kérném ti javasolnátok egy 14 lánynak rottweiler?

Figyelt kérdés
Még kicsi olyan egy hónapos lehet még csak. A hely meg minden meglehetne csinálni de olyat hallottam hogy harci kutya és nagyon harap. Tudom hogy ez mind nevelés kérdése de kicsit félek hogy nem nevelném jó fegyelemre persze megadnék neki minden szeretetet ami csak telik. És borzasztóan aranyos is. Csak mindenki azt mondja hogy ez nem való gyerekeknek meg ilyesmi. Vagy egyáltalán ez is a nevelés kérdése hogy szerese a gyerekeket meg a gazdáját . Bocs hogy sokat írtam és kösszy előre a válaszért!? Való vagy nem való ez a kérdés :P Ajánjatok
2010. jan. 26. 18:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon kevés 14 éves lány tud annyira határozott főnök lenni, amennyire ennek a kutyának szüksége van. ráadásul ki tudja, most hová jár suliba a lány, aztán 18 éves lesz, a kutya meg akkor még csak négy éves, a lány elmegy másik városba tanulni vagy dolgozni, aztán a kutya meg marad a szülők nyakán még 10 évre...
2010. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem fontoljátok meg amit az elöttem szoló írt. Javaslom úgy álljatok neki a kutya vásárlásnak, hogy a kutya nálatok marad és a szülök válasszak ki a fajtát is.

Nem utolsó sorban ők gondoskodjanak róla!

Pár kérdés amin érdemes elgondolkodni:


- Szükségetek van egy házőrzőre?

- Van kb 200000 Ft felesleges pénz a bankszámlán?

Ugyanis egy rotit mindenképp nagyon jó tenyésztőtől érdemes vásárolni. Amennyiben nincs ilyen sok pénz a számlán, rengeteg gazdára váró kutyus van a menhelyen. Nem egy közülük alkalmas a feladatra, és nem kell 2 évet várni míg felnő ;)

2010. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A roti nem harcikutya,hanem őrző-védő!!!

Amúgy 14évesen,szülői segítséggel esetleg vállalhatsz egyet,de inkább szukát, és az alomban a (majdnem)legnyugisabbat.

2010. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

14 éves lány már nem olyan kicsi, hogy ne lehessen mellé, szerintem!! Ha meg nem értetek nagyon a fajtához, a helyetekbe ezt mindenképpen elolvasnám:

[link]


csak, hogy ismerkedjetek a fajtával...


Emelett még van sok könyv, ami kutyakiképzésről stb.-ről szól, de ha ez nem megy, még mindig van kutyaiskola!

Sok sikert!

2010. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha első kutyás gazdi lennél akkor NE rotival kezdj.Minden kiskutya aranyos és szép.Elsőre valami másik fajtát nézz ami könnyebben kezelhetöbb,a roti alapjáraton nagyon jo kutya DE egy gazdás kutya,nehezzeben kezelhetö,makacsabb ,kicsit önfejübb kutya mint mondjuk a németjuhász többet kell vele foglalkozni és keményen,itt nem azt értem hogy nem verni.Az egygazdást ugy értem hogy aki sokat folalkozik vele annak bármit elsöre megcsinál a család többi tagjánál már gondolkozik hogy ki is a falkavezér.Azt javaslom beszélgess roti tulajokkal a környékeden,és a sok gazdi tapasztalatbol meg tudod milyen kutya.
2010. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
szia, én 14 leszek május elején, és jövő héten kapok egy rotit. :)
2010. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
15 eves fiu vagyok egyedul nevelem a kan rotweilerem mar 6 honapos kora ota nemjarattam suliba es igyis nagyon huseges okos kutya ,igaz ha idegent lat kirakna a vas ketrecet is ha tudna de ha raszolok es lepaeancsolom a foldre akkor mar semmi baj,annyi a kulombseg h en kutyak kozt nottem fel es tudok rgy s mast:) ajanlom olvas utanna a fajtanak
2010. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!