Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális viselkedes?

Ez normális viselkedes?

Figyelt kérdés
Tüzel a szukám, és ma, amikor együtt sétáltattam egy kan kutyával, a kan állandóan szagolgatta az én kutyám micsodáját, sőt, néha játék közben el is kezdte "ott" nyalogatni. Talán valami betegséget érzett az én kutyámon,és attól akarta megtisztítani?

2014. nov. 2. 19:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

10-es nem tudom miert kotsz belem, irtam hogy nem most akarnam, hiszen meg fiatal.


Sippara: ertelek, es koszonom az infot! A doki azt mondta, mikor megtalaltam a kutyamat, hogy agarnak nez ki. Ezert mindenkepp agar fiut keresnek neki,hogy fajTA tiszta maradjon (bocsi, az elobb osszekevertem es rosszul irtam)

2014. nov. 2. 20:32
 12/18 sippara ***** válasza:
100%
Ha nem igazolt a származása, megint csak teljesen felesleges őt az elléssel terhelni minden szempontból - nézz csak rá az agár fajtamentés oldalára, mennyi agárszerűséget találnak heti-havi szinten. Brutális. Értem, hogy a tieid nem fognak utcára/menhelyre kerülni, de ha mondjuk háromnak találsz gazdát, máris elvettétek három mentett apróléktól a helyet. A szukának meg a legkevésbé sem jó, agaras alkattal nehéz, megterhelő a vemhesség is, nem minden szuka jó anya, sőt. Ha meg tényleg annyira "látod a szemén", hogy "babázna", kezdjetek el kutyasuliba járni, később biztosan megengedik, hogy elmenjetek vele pár ovis foglalkozásra, majd ott "kikölyközi" magát, sokkal jobban jártok (ő is, és te is), ha ehhez nem kell végigmenni két hónap vemhességen, meg egy ellésen úgy, hogy mindkettő közben lehetnek bőven komplikációk (amik akár a szuka és/vagy a kölykök életébe is kerülhetnek), és viszi a pénzt, mint a fene.
2014. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Koszi sippara, ez tok jo otlet! Es ha veletlenul ugy alakul,akkor a kutyaoviban is tudok gazdikat keresni! :)
2014. nov. 2. 20:46
 14/18 A kérdező kommentje:
Es termeszetesen hallottam az agar fajtamentesrol, de azt olvastam vhol, hogy azert alakultak, mert kihaloban van ez a szepseges fajta. Ezert is gondoltam a kolykozesre, hogy en is mentsem a fajtat.
2014. nov. 2. 21:08
 15/18 sippara ***** válasza:
100%
Nem. Azért alakultak, mert rengeteg a megmentésre váró agár és agárkeverék kölyök/felnőtt kutya. Ha a fajtát szeretnéd menteni, akkor vásárolj egy jó képességű, jó vonalú szuka kutyát egy tenyésztőtől, törzskönyvvel, és a tenyésztőjével együttműködve fedeztesd őt.
2014. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha az az életcélod hogy mentsd a fajtát, kezdj el tanulni a tenyésztésről, beszélgess facebookon tenyésztőkkel, vidd a kutyusodat agár találkozókra, aztán ha van kb 1millió forint kezdőtőkéd, váltsd ki a kennelt, és fogj hozzá.

De amennyi butaságot most ide leírtál, ne haragudj, én látom hogy jó a szándékod, de a kutya az kutya, nem olyan mint az ember.

A kutya szemén nem láthatod azt hogy anya szeretne lenni, mert a szuka kutyának a párzás, a vemhesség, az ellés és a szoptatás egy nagyon fájdalmas, nagyon kockázatos folyamat, amely az anyakutya és a kölykök életébe kerülhet. Természetesen még egy tapasztalt tenyésztőnél is megtörténhet a baj, de ha még csak nem is értesz a tenyésztéshez, gondolj bele, milyen fájdalmaknak teszed ki a kutyádat. És mindezt miért? Hogy egy kölyköt megtarts, a többit meg ha nem találsz gazdit, elaltatod (te írtad ezt). Utánanéztél mennyibe kerül az ilyesmi mostanában?

Na tehát. Mi nem bántani akarunk téged, de a kutyusod szemében max azt a csillogást láthattad hogy játszani akart a kan kutyával. Semmi mást.

A meg hogy az orvos azt mondta, egészséges, azt nem úgy értette hogy tenyészthető, hanem azt, hogy épp aktuelle nincs semmi olyan betegsége, amit meg kéne gyógyítani. De ahhoz hogy azt mondhassa, tenyészthetően egészséges a kutyád, ahhoz szűréseket, nagyon drága vizsgálatokat kell elvégezzen. Nem egy szint a kettő dolog.

Na tehát kérlek kicsit gondolkozz, nem vagy te buta, csak tudatlan, de az nagyon.

2014. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os vagyok, azt el is felejtettem, külön kihangsúlyozandó az a mondatod, hogy "agárnak néz ki"

Tehát származása semennyire sem igazolt, még csak nem is biztos hogy fajtatiszta. Vele te ne akarj fajtát megmenteni a kihalástól, mert egyáltalán nem biztos hogy fajtatiszta. Senki sem fogja elismerni hogy az agár fajtát nemesíted, mert nem tudhatja senki hogy valóban az-e.

2014. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Vicces troll vagy, kérdező :))
2014. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!