Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta illik hozzám?

Melyik fajta illik hozzám?

Figyelt kérdés

Akinek hidegrázása van ezektől a kérdésektől, meneküljön kérem! :)


Előre leszögezném, csak kiskutyákkal vannak tapasztalataim.

Amit rólam tudni érdemes, elég sportos vagyok, 2 naponta futok 10-20 km-t, de ezt fel akarom vinni maratoni távra, a kutya a futótársam is lenne. Imádok kutyasuliba járni, ez szerintem a kutyának és nekem is remek kikapcsolódás, ill. "csapat építő tréning", ugyanebből a megfontolásból szívesen vinném mindenféle sportra, még ha eredményt nem is nagyon érünk el. A kutya bent fog lakni a házban velünk. Még ami fontos, hogy 5-10 éven belül gyereket szeretnék, illetve jöjjön ki más kutyákkal, mert a falkánkban addigra biztos lesz egy basset hound. Ketten fogjuk tartani őket a párommal, de a saját kutyámmal csak én fogok törődni ő maximum párszor eldobja a labdát neki.

Amit a kutyától elvárok, energikus legyen, mindig kész arra, hogy tanuljunk vagy játszunk, szeressen mindig a család és a közelemben lenni, nekem nem betörő elhárító, de ha idegen mászkál a portán, legalább ugassa meg.


A fajták amiken gondolkozom: malinois, beauceron, malamut, lajka, wolf spitz, mudi, skót juhász, boxer esetleg finn spitz vagy finn lappkutya (HA a külföldi tenyésztők adnak nekem kutyát, se az ára, se az ideszállítása nem fog problémát okozni).

Ha meglesz a kiválasztott fajta, természetesen a fajtamentéssel is felveszem a kapcsolatot, kérlek ne támadjatok le azzal, hogy fogadjak örökbe.


Szívesen olvasnám, hogy az egyik fajtát miért, a másikat meg miért nem ajánljátok, vagy ha ajánlanátok még további fajtákat.


2014. nov. 3. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Border collie, landseer, basenji, bedlington terrier, skóth juhász, husky, vizsla, foxterrier, németjuhász.

Stb.

2014. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem reális a Te fajtafelsorolásod, annyiban módosítanék, hogy a beauceron kifejezetten nehéz eset hírében áll. A listádból könnyű eset hírében áll a skót juhász, a többi e 2 véglet között található. Tehát ha nem is személyes tapasztalatot tudok mondani, ezt a könnyű-nehéz szempontot érdemes végiggondolni (talán kisgyerek és másik kutya mellett inkább én a könnyű fele húznék).
2014. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 2. válaszoló, ilyen szempontból is fogok szűrni ezek után. :)
2014. nov. 3. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
A beagle kutyát kihagytad a felsorolásból, nyilván nem szeretnéd...de én azt mondom, nagyon illene az életviteledhez! Gyerekekkel nagyon jól kijön, lakásban illik tartani, kis testű, rövid szőrű, imádja a hosszú játékokat, sportokat, rendkívül tanulékony, igazán bújós, más kutyákkal is kijön, nem csakás beaglekkel, viszont a saját nemével nem igazán, mivel védi a területét! Tapasztalatból mondom, nem bánnád meg, ha beaglet választanál! Persze a te döntésed, sok sikert hozzá! Szeretettel: egy megszállot "bigli" mániás, "biglis" mami. :)
2014. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Kicsit nagyobb kutyát szeretnék elsősorban.

2014. nov. 4. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!