Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházban lakom, van egy...

Társasházban lakom, van egy kutyusom. Problémák vannak a közös képviselővel, aki most azzal fenyegetőzik, hogy módosítani fogja az SZMSZ-t, és megszavaztatja lakógyűlésen, hogy ne lehessen kutyát tartani. Van ehhez joga?

Figyelt kérdés
A helyi önkormányzati rendelet engedi az 1 db eb tartását ebben a társasházban. Felülbírálhatja bosszúból egy lakóközösség az önkormányzati rendeletet, illetve az alkotmánybíróságot?Kérem, csak az válaszoljon, aki teljesen biztos a válaszában, vagy volt ebben már tapasztalata. Sajnos az interneten annyi mindent írnak pro és kontra, hogy nem lehet 100%-ig eligazodni. Köszönöm.
2014. nov. 3. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg nincs joga ilyet megszavaztatni.Valóban kimondhatja a társasházi SZMSZ, hogy nem lehet kutyát tartani a házban. De ez csak a döntés utánra vonatkozhat.
2014. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a többségnek van kutyája, így nem szavaznák le a kkutyatartást, legalábbis nálunk a házban alig vanolyan akinek nincs.
2014. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos itt a többségnek nincs kutyája, nekem és még egy családnak van, összesen két kutya van a társasházban, plusz egy macska. Ha az önkormányzati rendelet azt mondja ki, hogy lehet tartani 1 db kutyát, az SZMSZ mégis felülírhatja azt? Számomra ez elég furcsa lenne... Arról már ne is beszéljünk, hogy az alkotmánybíróság sem ezt mondja ki. De mindent el tudok képzelni.
2014. nov. 3. 15:09
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudja valaki ezt teljesen biztosan?
2014. nov. 3. 15:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját tulajdonodban azt tarthatsz, amit akarsz. A közös területeken korlátozhatja, de meg nem tilthatja a kutya tartását. És a liftet is használhatod vele, hiszen fizeted a közös költségben a lifthasználatot IS. Azért szólhat, ha közös részeken ott hagyod a piszkot.
2014. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem. Ha lakógyűlésen mégis megszavazzák, hová kell fordulnom, bírósághoz?
2014. nov. 3. 15:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezer százalékra akarsz menni, hogy ezt megteheti(k) -e, akkor fordulj az Állatvédőrséghez. Nem viccelek, akár e-mailben akár telefonon is megkérdezheted, ők kenik-vágják ezeket a törvényeket, jogszabályokat.
2014. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy ezzel foglalkozó alapítványt, beszéltem egy jogásszal, aki azt mondta, hogy miért nem vagyunk jóban a közös képviselővel. Nonszensz, no comment... meg azt, hogy menjek be az önkormányzathoz és kérdezzem meg. Amit meg teljesen feleslegesnek tartok, ugyanis a hatályos önk. rendelet kimondja, hogy az én körzetemben 1 db ebet tarthatok. Szóval teljes ez ügyben a káosz.
2014. nov. 3. 15:23
 9/14 sippara ***** válasza:
95%
Sem az önkormányzati rendelet, sem az SZMSZ nem korlátozhatja a tartható kutyák számát, ugyanis ezt az állattartási rendelet szabályozza, ami négyzetméter/kis/közepes/nagytestű kutyával számol. Ha ez stimmel, akkor gyűjthetnek ötezer aláírást, aztán kitörölhetik vele a seggüket :)
2014. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy általános állatvédő alapítványról beszélek, hanem az Állatvédőrségről! Ide írj egy e-mailt: szakerto@orszagosallatvedorseg.hu
2014. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!