Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám gyakran hányt. Mitől...

Kutyám gyakran hányt. Mitől lehet? Orvosnál voltunk.

Figyelt kérdés

Kutyám egy 13 éves golder retriver keverék, utcáról fogadtuk be. Világ életében Happy Dog szárazzal etettem heti 4 nap, heti 3 nap pedig főtt farhátat rizzsel. Ez most is így van, egy éve annyi váltás történt, hogy áttértünk Seniot tápra. A kutya bent alszik éjszaka, nap közben kint van. 2 hónapja elkezdett éjszakánként hányni. Az első néhány alkalommal még nem tulajdonítottunk neki jelentőséget, viszont miután heti 3-4 éjszaka is meglepetést kaptunk, elvittük orvoshoz. Kajához nem tudtuk kötni, volt, amikor húsos nap után, volt, mikor tápos nap után történt baleset. Doki csinált vérvételt, volt hasi ultrahangja, altatásban tükrözték is, de semmi. Doki azt mondta, hogy az a gond, hogy a kutyus már öreg, nem tud úgy emészteni, mint korábban. Vittük másik dokihoz is, ő szintén erre a következtetésre jutott. Már tápot is váltottunk neki, 2 hete Acana-t eszik, de így sem javult a helyzet. A kutya fogyni nem fogy, a széklete teljesen normális, a hangulata nagyon jó, aktív kutya, heti 4 alkalommal fut velem 7 km-t. Már gondoltunk mérgezésre is, az udvart napi szinten ellenőrizzük, de semmit nem találtunk. Kimenni önállóan nem tud az udvarról, így esélytelen, hogy kint eszik össze valamit. Egyébként rendszeresen oltott és féregtelenített kutya, soha nem volt még beteg az itt töltött 12,5 éve alatt.


Van esetleg valami tippetek, hogy mi lehet a gond? Keressünk harmadik orvost is vagy nyugodjunk bele, hogy öregszik?



2014. nov. 4. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Keressetek harmadik orvost. Egyébként az jutott eszembe, hogy lehet nem rágja meg rendesen az ételt, és attól van. Milyet hány? Úgy értem, hogy a kajáját, esetleg habot, vagy sárgát, esetleg barnát?
2014. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Füvet nem eszik? Lehet ég a gyomra. nem tudom van-e olyan hogy öreg korra gyomorégős egy kutya. De attól pl hányhat. Elvileg egy enyhe savlekötő megoldhatja a gondot. De mindenképp keress egy olyan orvost, aki valamiféle választ is ad. Attól, hogy öreg egy kutya nem kellene hánynia. Főleg, hogy utána megtaláljátok, tehát nem eszi vissza....


Futással nem hozható összefüggésbe? Mert egy 13 éves kutyának lehet már megterhelő és attól hány. De ezt csak akkor mondom, ha van összefüggés. Egyébként ha edzésben van és jól bírja, akkor a futással nincs baj.

2014. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A hányása kicsit darabos. Nincs teljesen megemésztve, vannak benne darabok, de azért rágva is van. A Happy Dog olyan 1 cm átmérőjű volt, az úgy nagyjából negyedelve jött vissza, ugyanekkora darabokban a farhát is. Az Acana most valamivel kisebb szemcséjű, de az is kb ugyanakkoraként jön vissza, mint a Happy Dog. Ez mellett sárgásan átlátszó lé van, ami kicsit habos, de szerintem jelentéktelenül, ennyi hab az emberiben is szokott lenni.

Futni azóta futunk, mióta ide került hozzánk, eddig őszintén megmondom, nem próbáltam ezzel összekötni, de majd megfigyelem. Tegnap mondjuk nem voltunk futni, de az éjszaka hányt, úgyhogy szerintem nem ez lesz a ludas, de figyelem ezt is.

Füvet nem tudom, hogy eszik-e, nap közben párommal dolgozunk, nem vagyunk otthon, így nem tudjuk figyelni. A kaját egyébként reggel és este elosztva két részletben kapja, de az udvarban még nem találtunk hányást.

Akkor folytatjuk, keresünk másik dokit, hátha valamelyik hajlandó valamit mondani... Azért furcsa az egész nekem is, mert nem gondolom, hogy attól, hogy öreg, még ilyen tüneteknek kéne lennie, pláne, ha a székletétől kezdve tényleg minden rendben van, jókedvű, aktív, szuper fizikai állapotban lévő kutya.

2014. nov. 4. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor az a baja, hogy habzsol. Sárga hányás meg az epéje miatt van, az enyém is néha-néha szokott sárgát hányni.

Van habzsolás ellen kifejlesztett tál, tudsz válogatni. Szerintem az a legjobb, amiben több akadály van, amiket találtam, azokban nem volt sok.

[link]

2014. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozunk egy ilyennel, de azért még ellátogatunk másik orvoshoz is.
2014. nov. 4. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!