Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért röfógnek állandóan a...

Miért röfógnek állandóan a francia bulldogok?

Figyelt kérdés
Ez benne van a természetükben vagy mi? Órómükben röfögnek? Már messziröl meg lehet hallani, ha jön egy.

2014. nov. 4. 11:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es.

Mint, minden embernek nekem is lehetnek problémáim de ne erre vezesd vissza a véleményemet, csak azért mert különbözik a tiédtől, mert ez és a személyeskedő hangnemed is rólad árulkodik...


Ami a fajtáról szóló tájékozottságomat illeti, nekem volt szerencsém ezzel az állattal, huzamosabb időt eltölteni egy fedél alatt, ezért érdekelt, hogy csak ő ilyen, vagy ez fajtajelleg, így elég sokat olvastam róla, azt kell mondjam, a leírtak és a tapasztaltak egybe vágnak.

Nem arról van szó, hogy nem lehet nekik megtanítani bármit, olyan dolgokat, hogy ül, fekszik, pacsit ad, megvár a sarkon stb. Ilyenekkel ne érvelj, mert mindenki hülyének néz. Ezek reflexek, megfelelő motivációval, és gyakorlással ez elég sok állatnál elérhető. Ezzel nincs is gond. De ettől még nem lesz alkalmas olyan dolgokra, ami egy kutyát kutyává tesz, ami a fajtát jellemzi, olyan dolgok mint pl. az újfullandi vízimentő, a pointer a vizsla a spániel vadászik, a kaukázusi házat őriz, a border collie terel, vagy a labrador vakot vezet. A francia bulldog egy gyerekpótlék lássuk be. Még nagyon ezzel sem lenne probléma, mert vannak olyan állatok amit kedvtelésből tartanak, mert aranyos. A probléma ott kezdődik, hogy az ember létrehozott egy fajtát ami gyakorlatilag mindenre alkalmatlan, tökéletesen nyomorékra tenyésztett, és mindemellett a betegessége kevés fajtához hasonlítható. Amihez szerencsém volt, elég jó kennelből származott, tehát az egészségesebb példányok közé volt sorolható elvileg, mégis a gyomorrontás az állandó probléma volt nála, sokszor híg volt a széklete, és gyakran kezdte a napot egy jó nagy színes ásítással, a könnycsatornája rendszeresen kijárt a szeméből olyankor vissza kellett neki nyomni a helyére, télen megfázik, nyáron hőgutát kap. Az emésztő és légzőrendszere katasztrófális, a kutya nem tud normálisan levegőt venni, folyamatos szelek gyötrik, mert olyan elcseszett az arcszerkezete, hogy a táplálkozás sem megy neki normálisan ezért rengeteg levegőt habzsol kaja közben és megállás nélkül fingik. És itt jön képbe az ember felelőssége, mégpedig az, hogy amitől a kutya szenved az az embernek aranyos. Olyan aranyos, hogy rögög, szörcsög, olyan aranyos, hogy horkol, és olyan aranyos, hogy fingik, nem baj ha szar a gyomra, ég, görcsöl, felpuffad rendszeresen, aranyos és kész. Azt leszarják, hogy az állat ettől szenved vagy nem, hogy nyáron majd megpusztul, vagy 0 fok alatt azonnal megfázik. Semmi sem számít, mert aranyos és KELL egy ilyen!!! Leszarjuk mert ez olyan aranyos. És ez nem az állat hibája, hanem azoké az embereké, akik örömüket lelik egy rommá tenyésztett szerencsétlen fajtában, aminek minden egyes levegővétele egy tortúra.


Az meg, hogy tele van szeretettel azzal meg ne röhögtess, szeretetre bármelyik kutya képes, ez nem csak francia bulldog tulajdonság. Olyan kutyák is tele vannak szeretettel akik nem genetikai vaktöltények.

Jaj tényleg lesprintelne engem? Engem lehet, de a méretében más kutyát nem nagyon, azt meg hogy megvéd azt majd próbáld előadni röhögés nélkül. :)


Magát sem tudja megvédeni egy macskával szemben, tessék itt egy jellemző videó a francia bulldog oroszlánszívéről: https://www.youtube.com/watch?v=tbKejK2fDTo muhahaha

2015. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szerinted egy tengerimalac olcsóbb ??

Én látom te igazán értesz az állatokhozxddd

Amúgy a te fajtádat nem kéne fenn tartani kedvesem xd

2022. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!