Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol legyen a kutya télen?

Hol legyen a kutya télen?

Figyelt kérdés

A vizslám 10 hónapos (fajtiszta -ezt azért írom, mert a keverék kutyusok masszívabbak) és nem tudom mivel csinálok neki jót.

Van egy fűtött garázs, ahol a meleg radiátor mellett van a kis helye (ott volt kiskorában is), és ott nagyon jól érzi magát. Az a kérdés, hogy esténként ott legyen vagy a házában az udvaron?

Attól félek ha mindig a melegben van esténként, akkor a hidegbe kilépve megfázik vagy mégrosszabb.. Maradjon akkor a házában estére is?

Tapasztalt gazdik írjanak légyszi! :)


2014. nov. 4. 13:05
1 2 3
 1/26 sippara ***** válasza:
68%
A vizsla egy rövid szőrű kutya, úgy általánosságban nem való kerti tartásra sem a szőre, sem az embercentrikussága miatt.
2014. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nállunk a sufniban alszik télen a kutya. bernáthegyiről van szó. Szerintem rakd ki te is abból baj nem lehet
2014. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 sippara ***** válasza:
64%
Igen, mert egy bernáthegyi meg egy vizsla totál ugyanaz a kategória szőrben és természetben is.
2014. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Fajtisztának még a keverékek is fajtiszták. A fajtatiszta az a szó, amit keresel.

Van, aki kirakja a kutyáját télen-nyáron, hóba-fagyba, én személy szerint ellenzem. Szerintem jobb lenne neki a garázsban, ha ott jól érzi magát.

2014. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a garázsban, nappal pedig hagyd nyitva a garázs ajtót, hogy szabad akarata szerint tudjon ki-be járni, így szerintem nem fázik meg.
2014. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen, a garázsba nappal is be tud menni ha akar :)

Csak attól félek, hogyha éjszaka a garázsban van mindig, akkor "elszokik" a hidegtől és megbetegszik.

Meg azért a kutyák télen szőrt növesztenek, és ha nem lesz kint akkor lehet nem növeszt téli bundát? (Ezt egy ismerősöm mondta, nem tudom igaz-e)

2014. nov. 4. 13:32
 7/26 anonim ***** válasza:

2es vagyok

nincsen sufnid ott jol erezne magat

2014. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 sippara ***** válasza:
47%
Elárulok egy titkot: a kutyáknak sem a szőrminősége, sem a szőr fajtája, sem a szőrhossza, sem az emésztése, sem semmi mása nem mutálódik ahhoz képest, hogy neked épp hogy a legkényelmesebb tartani, így a vizslának sem lesz soha olyan szőre, amiben nem fagyna megfelelően alacsony hőfokon halálra, és ne okozna komoly ízületi és egyéb egészségügyi problémákat a puszta téli kint tartás is.
2014. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8: Mi az hogy nekem hol "kényelmes" tartani? Sürgősen vissza kéne venni ebből a hangnemből.

Direkt azért tettem fel a kérdést, hogy biztosra menjek, és a kutyusomnak a lehető legjobb lehetőségeket nyújtsam.

Nem hinném, hogy a meleg, fűtött garázs nekem "kényelmes" megoldás, hanem elég egyértelmű, hogy neki akarok jót.

Épp ezért kérdezem, hogy a házában legyen (ami nyílván nem fűtött), vagy a garázsban.

2014. nov. 4. 13:52
 10/26 sippara ***** válasza:
Ha neki akarsz jót, akkor ott legyen, ahol egy vizslának a helye van: a gazdája mellett.
2014. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!