Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyát hány hetes/hónap...

Egy kiskutyát hány hetes/hónapos kortól lehet kezdeni tanítani dolgokra?

Figyelt kérdés

Boxer kiskutyáról van szó, jelenleg 6 hetes. Mennyi idős kortól érdemes elkezdeni tanítani, és mikortól lesz rá fogékony? :)


A segítséget köszönöm! :)



2014. nov. 5. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mire szeretnéd tanítani.

6 hetesen először azt mutasd meg neki pontosan hol a helye a családban-a falkájában-alakíts ki vele pl.etetési szabályokat,fűzzétek szorosra a kapcsolatotokat,és csak utána essetek neki a vezényszavaknak.

2014. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen még az anyja szocializálja, játékra tanítja.
2014. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csabika1971 ***** válasza:

Az első jól mondja. Milyen tanulásra gondolsz?

Mert tanul ő az első pillanattól kezdve. De pl ha őrző-védő oktatásra lennél kíváncsi, akkor kb 1 éves kor.

2014. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Olyasmikre gondoltam, hogy majd megtanítanánk az ül, fekszik, marad, és hasonló dolgokra. Természetesen nem azonnal kezdenénk el ezekre a dolgokra tanítani. Azért is írtam ki a kérdést, mert tisztában vagyok azzal, hogy ilyen pici korban még nem lehet, viszont olvastam többfelé arról, hogy minden fajtának meg van a maga igazán fogékony időszaka, amikor már nem csak a játék köti le minden figyelmét, hanem fogékony arra is, amit a gazdi szeretne neki tanítani. Ez igaz lenne? Bocsánat ha butaságot kérdezek, eddig csak olyan kutyusaink voltak, amiket már úgy kaptunk vagy fogadtunk be, hogy ismerték ezeket a dolgokat. Ő lesz az első, amit majd tanítanánk...
2014. nov. 5. 09:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat hetesen a legfőbb dolog, amit tanulnia kell, az a szocializáció, a társakkal való játszás. Ez neki most kimarad, mivel két héttel korábban hoztad el, ami törvénytelen. 8 hetesen lehet a kölyköket a legkorábban leválasztani akkor is, ha már esznek szilárd ételt. Ez a két hét a szocializációjuk fontos része kéne, hogy legyen, így nehezebb dolgod lesz, amikor más kutyákkal ismerkedik majd!

Először meg kell szoknia téged, az új helyét, pár nap után már taníthatod!

2014. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya folyamatosan tanul, akkor is, amikor nem tanítod. Nyugodtan el lehet vele kezdeni a játékos, egyszerű feladatokat, napi pár perce, amíg érdekli és amíg motivált.
2014. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csabika1971 ***** válasza:

Boxer esetében ez a fogékony időszak kb. 6 hónapos kor. Ekkor már taníthatod ezekre, csak légy nagyon türelmes mert a Boxerek elég önfejűek és nagy csibészek.

Jó szórakozást.

2014. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5# nincs leválasztva, anyukájával van. :) Csak anyukája is olyan kutyus, amit már betanítva került gazdához, ezért nincs tapasztalatom a kiskutya tanítását illetően. Mint írtam is, ő lenne az első olyan kiskutyánk, amit pici kora óta mi nevelünk. :) Orvos látta, egészséges, szép, szépen eszik, játszik. :) Köszönöm a tanácsokat, Neked is, és a többieknek is! :)
2014. nov. 5. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!