Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A diszplázia csak örökletes...

A diszplázia csak örökletes úton terjed vagy helytelen tartás miatt is kialakulhat?

Figyelt kérdés

Próbáltam a Google-n ráleresni, de nagyon orvosi nyelven van, és erre a kérdésre nemigen találtam választ.

Van egy nagytestű kutyám, amikor vettem őt, még semmit sem tudtam a tenyésztő-szaporító közti különbségről, nevezzük hát szapis kutyának. Egyébként nem volt rossz választás, nagyon egészséges és értelmes, szülei nem diszpláziások, legalábbis nem jött ki rajtuk.

Tehát szeretném tudni: hogyha dp szűrve vannak a szülők, és nem dp-sek, akkor tuti hogy a kölykeik sem lesznek azok? Vagy valahogy máshogy is kialakulhat ez, és ezt is tovább lehet örökíteni?

Ha pedig a szapis szülők tuti egészségesek (nincs bizonyíték rá, de tegyük fel hogy azok, és ebbe most ne kössetek bele), akkor a kölykük sem lesz az? Vagy még lehet?

A kérdés azért merült fel bennem, mert ahogy hallottam, szapis kutyák közt sok a dp-s, és ha ekkora a ráció, akkor elvitetném szűrésre. Ha van valami gyógymódja, jobb minél előbb elkezdeni, nem? Nehogy pár év múlva derüljön ki, amikor már késő.



2014. nov. 5. 13:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jó mindegy ebbe ne menjünk bele. De ha csúnya dolog a szapikat támogatni, akkor a keverékgyártókat miért nem?
2014. nov. 5. 16:16
 12/16 sippara ***** válasza:
Annyi különbség van a kettő között, hogy aki szaporít, az direktbe egy fajtát csesz szét, aki keverékeket gyárt, az "csak" a saját kutyáját.
2014. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

De ha a tk nélküli kutyát is keveréknek nevezitek, akkor már megint mi a baj? Én azt tartom undorítónak amikor két külön fajtát összemixelnek, keverék meg kb a kutyának se kell, és tele vannak velük a menhelyek. Sokkal több keverék vanmint fajtajellegű, és fajtajellegűt legalább többen akarnak megvenni. Mégis mindig a szapikat szidják, a keverékgyártókat meg rendesen támogatják.

Na mindegy haggyuk inkább, mert eltértünk a témától. Maradjunk a diszpláziánál.

2014. nov. 5. 16:58
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
kevereket sem hozok el szaporitotol. ha nem akarok fizetni, menhely.
2014. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De mégiscsak vannak akik eszetlenül gyártják a keverékeket, különben nem lenne szükség menhelyekre.
2014. nov. 5. 18:48
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem kellett a keverék is. Menhelyes és imádom, minden szavam lesi és akkora szive van mint egy ház. Nagyon örülök, hogy menhelyre mentem, mert így megmentettem egy életet aki nagyon sok plusz jót hoz az enyémbe!
2014. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!