Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyám. Ajánlotok...

Bolhás a kutyám. Ajánlotok valami jó ellenszert?

Figyelt kérdés
Kis termetű, hosszú szőrű.

2014. nov. 5. 14:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Valamint olyat ami csökkenti a viszketést.
2014. nov. 5. 14:22
 2/12 anonim ***** válasza:
Én bobi bolhasampont vettem, ez nagyon jó. Ha megfürdetted vele akkor vagy nyakörvet vagy valami cseppet vegyél neki. A viszketésre nemtudok semmit
2014. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz bolhás, nem fog viszketni.

Egyik variáció:

Neostomosanos fürdetés. Másnap pedig Expottól kezdve bármelyik spoton rátesz. Innentől havonta.

2014. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Többször fürdesd meg bolhairtó samponnal, jól masszírozd bele a szőrébe, főleg nyak, fül tájékon, az orránál lévő szőrt is takarítsd meg!

Nekünk a rendszeres fürdetés mellett a Kiltix nyakörv vált be.

2014. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a fürdetést ő semmiképp sem engedi. Nagyon ellenkezik és kinti kutya szóval félek hogy megfázik meg ellenkezik.
2014. nov. 5. 14:45
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Hát, pedig el kellene kapni őt legalább 2-3 alkalommal amíg hidegebb nem lesz :)

Nem aludhat bent az előszobában? Este fürdessétek, reggelre megszárad és kimehet.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy alapos fürdetések nélkül nem oldódik meg ez a probléma. Legalábbis nekem még nem sikerült csak nyakörvvel+cseppekkel kezelni.

2014. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem megoldódott fürdetés és minden körülményes macera nélkül: Barvecto tabletta! Beadod a kutyának, 2 órán belül kimegy belőle az összes bolha és további 12 hétig véd is ellene. Nekünk 2 kutyánál ez tökéletesen bevált.
2014. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: Tényleg egy tablettától megoldódik?
2014. nov. 5. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen. Bravecto a neve. Nézz utána a neten.

Én mind a két kutyámnak adtam be egy tablettát amikor bolhásak voltak. Azóta egy bolha sem volt rajtuk.

Kicsit húzós az ára, mert a két tabletta egy közepes meg egy nagytestűnek 16.000 Ft volt, de összességében ha minden sampont meg spot-ot meg egyebeket összeszámolsz, ami nem is használ igazán, akkor megéri.

2014. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És egy kistesű 8 kilós kutyának mennyi?
2014. nov. 6. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!