Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutyámnál gondok...

Kamasz kutyámnál gondok akadtak, megmorgott, megijedtem, nagy baj? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Kiskamaszom most kezd belépni a nagyfiúk világába, és tegnap a kutyaiskolában az oktató megmutatta hogyan használjuk a fojtót. Majdnem a füléig fel kellett húzni, ami annyira nem tetszett neki, hogy megmorgott. Azonnal pofont kapott, és mondta az oktató hogy ezt nagyon gyorsan ki kell nevelni belőle. Este elmentem vele futni, hogy jól lefárasszam. Azt reméltem kezesbárány lesz, de mikor sétálni akartam vele, visszahúzott, csakazért se csinálta amit mondtam neki, pedig nem kértem hanem parancsoltam. Megdermedt és meg sem mozdult. Olyan volt mint a vihar előtti csend. Mintha mindjárt nekem ugrana dühében. Azért gondolom ezt, mert egyszer vigyáznunk kellett pár hónapig egy rokon kutyájára, és az is ezt csinálta, csak az tényleg nekem is jött, és akkor még nulla tapasztalatom volt a kutyákkal.

Szóval elővettem a jutalomfalatot, mert komolyan azt hittem nekemugrik, és akkor már felkelt és gyönyörűen megcsinált mindent amit mondtam. Még a "marad" is ment neki. Mindezt kint az utcán csináltuk, más kutyák ugattak közben.

Aznap volt egy összetűzése egy szemét kis döggel, nem tudom, lehet hogy túl sok volt neki ez a nap, de már 7 hónapos, szóval igenis itt az ideje hogy megtanulja, ki a főnök. Amúgy más gond nincs és nem is volt vele, a suliban is szépen teljesít. Csak most akadt ez a gond, sajnos ezen a próbán most megbuktam.

Tudnátok segíteni, mit tegyek, hogy ez soha többet ne forduljon elő? Aznap este a kajáját is úgy adtam neki oda, hogy 10 percig mozdulatlanul kellett előtte ülnie.

Tudom hogy ez nagy gond, mivel nagy testű lesz, kérlek mellőzzétek a bunkó beszólásokat, mert azokkal aztán kitörölhetem.

Szóval hogyan kezeljem ezt?



2014. szept. 8. 11:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem válts kutyasulit :( Ha jó a kapcsolatod a kutyáddal, akkor most bizony egy világ tört benne össze, mikor megrántottad a fojtóval..
2014. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna megrántanom! Nem is mondták hogy rántsam meg, csak annyit, hogy húzzam feljebb a fojtót, mert akkor jobban megérzi és kezelhetőbb lesz. Majd így menjek pár kört, és akkor jó lesz. Csak én hülye túl agresszív voltam vele, és ő meg olyat mordult, ezt a hangot még soha nem hallottam tőle. Lehet tényleg kiborult miattam. Soha többet nem leszek vele erőszakos. Csak hát tényleg olyan nagy és erős már, hogy lassan elvesztem a tekintélyemet, ha nem szigorítok be.
2014. szept. 8. 14:26
 3/38 anonim ***** válasza:
77%
De akkor most mit csináltál a fojtóval? Megrántottad vagy feljebb csúsztattad? :O Milyen kuytus? :)
2014. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
76%
Először is NE használj fojtónyakörvet! Valóban károsítja a nyakcsigolyákat, úgyhogy én a helyedben leszoknék róla, és átállnék egy állat barátabb nyakörv használatára. Ha az a probléma, hogy nagyon húzza a pórázt, akkor pozitív megerősítéses módszert használj. Például indulj el otthonról vele sétálni, és ha nagyon elkezd húzni, fordulj meg vele, és menj visszafele a házad felé. Ilyenkor tuti le fog lassítani, és ilyenkor adj neki jutalomfalatot. Előbb-utóbb meg fogja érteni, hogy azzal jár a jutalom, ha lassan sétál. Ez sokkal hatásosabb mint a fájdalommal járó fojtó nyakörv. Az, meg hogy pofont kap, ha hibázik, az egy elfogathatatlan dolog! Soha ne üsd meg a kutyádat! Ha valami rosszat tesz, akkor csak szidd le jó alaposan. Meg fogja érteni, hogy rossz volt, a pofon nélkül is. Ezzel csak azt éred el, hogy a kutyád félni fog tőled, és meg fog rémülni minden hirtelen mozdulatodtól.v A kutyáknak nagyon jó a memóriájuk, és a pofonokat, és az erőszakot nem felejtik el soha se. Megbocsájtanak neked, mert az ember a gazdájuk, de el nem felejtik, és tényleg félni fognak mindentől, aminek következtében megváltozhat az egész természetük. Ez az oka, hogy sok kutya elkezd szokatlanul viselkedni egy idő után, és lehetséges, hogy a te kutyáddal is ez történt. Azt javaslom, hogy hagyd ott azt a kutyaiskolát, ahol ilyeneket nem tanítanak meg, hogy a kutyát tilos megverni!
2014. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy nálatok is ez a helyzet, de az én domináns-érzékeny kutyámnak egy dolog nem vezet SOHA semmilyen eredményre: az erőszak. Fojtót nincs az az isten, hogy adjak rá, biztos szakember kezében csodákra képes, de tényleg indokolt volt a ti esetetekben? Egy lázadó kamaszt szerintem szabályokkal kell korlátozni, lecsökkenteni a hibázások számát (pl. egy hosszú, fárasztó, gyakorlással teli nap után valószínűleg nem lesz túl nagy kedve engedelmeskedni, ne erőltesd).
2014. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

...és persze jutalmazni ezerrel, ha jól viselkedik... de ne büntetéssel kezd.

(5-ös voltam)

2014. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Nem tanítják sem a verést, sem az agressziót! Én voltam a hibás, ezt beismerem, de hirtelen olyan új volt ez a dolog, hogy nem tudtam, hogyan reagáljak. Ők is azt mondták, hogy ha húz, meg kell vele fordulni, ezt alkalmazom is, csak nem mindig sikerül. De egyébként azért kezdi megtanulni a szépen sétálást.

Itt a gond az volt, hogy este a futtatás után hiába fáradt el, nem lett engedelmes, és lefeküdt, lázadt. Ha felkeltettem, hogy márpedig indulunk, akkor morgott. Szerintem fájt neki a fojtó.

Feloldottam egy kis simogatással, és elővettem a jutifalit, onnantól persze bújt hozzám és engedelmeskedett.

Ha már itt tartunk: mennyit szabad egy nap futnia (ügetésben ment velünk, mi kocsival, mert én nem bírok sokat futni), hogy elfáradjon, de ne legyen baja? Nem akarom hogy DP-s legyen...

2014. szept. 8. 14:43
 8/38 anonim ***** válasza:
35%

Szuper...Morgott, erre te feloldottad kis simivel, meg jutival. Látatlanban nem ajánlgatok semmit sem. De nem azért morgott, mert megharagudott, megsértődött a fojtóért.

Ha bízol az iskoládban, miért nem kéred meg az oktatót, hogy nézzen meg egy ilyen szitut és adjon tanácsot a kezelésére?

2014. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Mert legközelebb csak vasárnap lesz oktatás. Tegnap adott tanácsot, meg is próbáltam, csak nem akart együtt működni a kutya.

És ne légy lekezelő, nem hiszem hogy te perfekt megcsináltál mindent első nekifutásra a kutyáddal, mert olyan nem létezik. Én legalább nem szégyellek segítséget kérni olyan oldalon ahol átlag talasztalt emberek írogatnak. A suliban is segítenek, de több szem többet lát. Az eddigi válaszokat köszönöm, mindenkit felfele pontoztam.

2014. szept. 8. 14:59
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes, mennyire leszólják a fojtót, nekem prímán bevált a rettegő (!!) kutyámnál. Ez is mutatja, hogy ez egy hasznos eszköz megfelelő kezekben. A staffimra meg mást nem is tennék.

Tanácsot én sem adnék látatlanban, de az nem jó, hogy megijedtél tőle. Én csak azt tudom írni, hogy mikor az én hülyegyerek kutyám kamaszként meg akart csócsálni, piszkosul kikapott. Tudom, ez a modern elvekkel nem összeegyeztethető, de nem megijedtem meg meglepődtem, hanem iszonyatosan felháborodtam. De volt ételagresszív, totál bizonytalan kutyám, aki megharapott, na hozzá egy ujjal sem szabadott volna hozzáérni. A te kutyád nem tudom, hogy milyen, ezért sem merek tanácsot adni.

2014. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!