Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon elcsesztem? (csont...

Nagyon elcsesztem? (csont elvétele)

Figyelt kérdés

5,5 hónapos német juhászomnak adtam egy csülökcsontot rágcsálni. Miután már a bütyök részét lerágcsálta, el akartam venni tőle. Ő próbált elmenni, vitte a csontot. Rászóltam, hogy kérem, de nem adta ide, újra rágcsálni kezdte. Kivettem a szájából, és elhoztam. Nem morgott, de nem szívesen adta ide.

Viszont mikor kérésre nem adta, nem akartam, nála hagyni, nehogy ezt egyféle "győzelemnek" könyvelje el. Mindig én etetem, simán belenyúlok a táljába, de nem tudom, ezzel a csontelvétellel nem lőttem túl a célon? Erős domináns kan kutyának ígérkezik, én viszont nő vagyok, nem szeretném, ha a fejemre nőne, ezért kissé keményebben nevelem. Elsőre szép szóval, másodjára erélyesebben, harmadjára (ha megvárja), már büntetem . Nem ütéssel, de egy-két orron fricskázást már kapott pl. játék közbeni harapdálásért. A legkisebb harapásért (amit meg sem érzek) már összeszidom, sőt, már ha felemelem a kezem (nem ütés céljából, ez a NEM szabad kézjele nálam) vagy elhangzik a NEM!, azonnal nyalogatni kezdi a kezem.

De lehet, hogy ez a csontelvétel nem volt szerencsés húzás tőlem?

Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Kutyaiskolába most kezdtünk járni, az oktató az abszolút fegyelem híve, nem tűri a kutyától az ellentmondást. Nagyon jó híre van, (főleg munkakutyákra specializálódott mesterkiképző)

De


2014. nov. 6. 12:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
A hozzászólásokat viszont azt javaslom, szűrd. Itt mindenki 5 órát foglalkozik a kutyájával, mindenkinek a kutyája elsőre behívható, mindenről letiltható, fantasztikusan megbízható, a legdrágább ételeket és kiegészítőket kapja. Na ebből vonj egy köbgyököt, aztán valahol ott az igazság:)
2014. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kispalika, ezt már én is észrevettem:) De elsősorban szakirodalmat olvasok, mellette gyakorizok. Nekem annyira nem jön be a tükörmódszer, nem tetszik a klikkerezés, feltétlenül híve vagyok a jutalmazásnak, dicséretnek, de szerintem nevelni büntetés nélkül nem lehet. Persze, tudom, vannak nagyon könnyen kezelhető kutyák, de még a legnagyszerűbb kutyákat is kell néha fegyelmezni (szerintem). Ettől függetlenül nagyon szeretem ezt a kiskutyát, annyira okos tekintete van, ha rám néz, már elolvadok:) De épp ezért nem hagyhatom, hogy a fejemre nőjön, tudnia kell, hol a helye. Egyébként erről a kajaelvételről is nagyon megoszlanak a vélemények, egyes emberek azt tartják, ha már odaadtad, ne menj a közelébe se, én viszont azt tartom, amit adok, el is vehetem, s nem tűröm el a morgást se (szerencsére eddig nem volt, de még kölyök). Időnként belenyúlok a táljába, kiveszek egy-egy falatot, kotorászok a szájában.... na nem azért, mert ez számomra akkora élvezet, de egyszer-kétszer már sikerült séta közben veszélyes dolgokat bekapnia, bármennyire figyelek rá, és olyankor azonnal cselekednem kell, ergo, kikotrom a szájából, és erőteljesen fúj-olok.

Viszont pl. a behívás még mindig nem megy, itthon , ha egyedül vagyunk, azonnal jön, de pl. két napja kiszaladt az utcára, hívásomra rá sem hederített. Elmentem utána a szomszéd házig, (ott állt meg a kutyáknál), jól leszidtam, meglegyintettem és haza zavartam. Iszkolt is be, behúzta fülét-farkát. Kíváncsi leszek, lesz-e eredménye.

2014. nov. 6. 14:16
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem leszek nepszeru, de amit most csinalsz, az pont az, ahogyan az ocsemnek sikerult rendesen elszurnia a kutyajat.

Feltetlen engedelmesseget varsz tole, minden esetben, pedig a kutya eloleny, nem egy robot.

A munkakutya kikepzo azert rossz valasztas, mert nem munkakutyat akarsz, hanem "csaladi kutyat", ha jol ertem.


Az meg, hogy nem tudod behivni, sok mindent jelent, jot meg nem.

Es ha utolerted, es leszidod, akkor adsz neki egy azonnali megerositest, hogy "Azt, ha utolernek, rossz dolog".

Nem pedig azt, hogy rossz dolog elmenni. Ennek a dolognak a tudasa szerintem alap, de mindegy.

2014. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A kutyakiképző mondta, hogy akkor, azonnal szidjam le, ha rosszat cselekszik, de ha visszajön, dicsérjem meg. Én ott akkor rögtön szidtam le, nem utána, mikor már hazajött.

Egyik barátnőm mikor elszökik a kutyája, és utánamegy, nagy nehezen megfogja, jutalmul azonnal elviszi sétálni, és megdicséri, hogy hagyta magát megfogni. A kutya már 7 éves, de ha ki tud slisszanni a kapun, máris szökik. Magától még sosem jött vissza. Tényleg ezt az elvet kellene követnem?

A kutyaiskolába egyelőre engedelmességi oktatásra járunk. De később szeretném vinni őrző-védőre is. Ez miért baj?

2014. nov. 6. 14:52
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Behívás---sok-sok jutifalat.

Kérem vezényszó----kiváltani, lecserélni jó ideig. Nem hiszem, hogy helyes dolog egy kölyöknél elsőre kérni, másodjára, erélyesnek lenni, harmadjára büntetni. Helyette elsőre utasítani és, ha nem működik, azonnal besegíteni neked, hogy meg is tegye, amit mondtál.Ha túl sokat fricskázod az orrát, jön az eredménye, a felemelt kéztől tartás.

Amúgy messze van a kutyád a leírás szerint az erősen dominánstól.

2014. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, sok igazság van abban, amit írtál. Azt hiszem, félreérthetően fogalmaztam, nem arra gondoltam, hogy most domináns, hanem később lesz-lehet az. A tenyésztője szerint elég akaratos, de okos, és viszonylag könnyen nevelhető. Épp ezért ritkán kell orronfricskázni. A kertben és a kutyaiskolában maradéktalanul behívható, de idegen területen, utcán még nem. Biztos, hogy nem vagyok egy tökéletes gazda, de nagyon igyekszem. Amit azért látok, a kezemtől nem fél, bántani ezen az egy-két orronfricskázáson kívül még nem bántottam, a kutyakiképző szerint erélyesebbnek kell lennem. A visszahívást meg gyakoroljuk, én azért remélem, kitartással, következetességgel sikerülni fog. (A virslit nagyon szereti:)
2014. nov. 6. 15:13
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja, és sokszor etetem kézből, szóval eléggé hozzá van szokva ahhoz, hogy a kaja honnan érkezik. (Mindig én etetem, a vendégek nem adhatnak neki egy falatot sem, kuncsorgás, asztal melletti kérincsélés számomra nem elfogadható.
2014. nov. 6. 15:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Orzo-vedozni egy kutyaval, feltetlen engedelmesseget varni minden esetben (Es nem bizonyos parancsoknal, mint a enyem, ul, fekszik, vagy egyeb direkt "stop" parancsoknal) egy munkaeszkoz szemlelet. Nagyon hasznos, ha kutyas or vagy, rendor, vagy hasonlo.

De egy csaladi kutyanal, ami arra van, hogy kiegyensulyozott, kreativ, baratsgos legyen, folosleges, mi tobb, karos.

A orzo vedozes meg, ahogy jellemzoen csinaljak (teljes vedofelszerelesben) egy parasztvakitas. Eles helyzetben a kutya nem fogja tudni, hogy mit is tegyen, mert nincs ott a vedokar, amire harapnia kellene az eloiras szerint.

Ha meg komoly orzo-vedo kikepzest kap, akkor olyanna valik, mint egy toltott fegyver. Ugyan az a megitelese is, ha emberre kuldod, mintha fegyvert hasznaltal volna.

Raadasul, egy kutya hatastalanitasara elegge sok modszer van, ha tenyleg meg akarnak tamadni.

Ugyhogy, felesleges. De persze te tudod, csak en csaladi tapasztalatbol latom, hogy mi a vege az ilyen tipusu nevelesnek.

2014. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

ma 15:29

Ebben nagyon tévedsz. Évtizedek óta van nj-m. És kutyaiskola fan vagyok. Mert kedvelem magát a társaságot. És, ha már ott vagyok, akkor a kutyának is szerzek némi kis idegi, fizikai terhelést. A mostani kutyám tipikus családi kutya. Imád mindenkit akár két, akár négy lábon él. Lakásban lakik. Mégis remekül veszi az iskolában általam elvártakat. Pl most a BH, majd az 1-es IPO a cél. Az öv , ha jól csinálják, nem egyenlő a harapni tanítással. Zsákmányolás és remek ösztönkiélési lehetőség a kutyáknak.

Vonatkozik ez akár bármilyen fajtára is.

2014. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!