Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyátok van? És mért...

Milyen kutyátok van? És mért őt választottátok épp?

Figyelt kérdés
Kutyust szeretnénk vásárolni és nem tudom milyen fajta legyen.Több is szóba jöhet,kertes házba lakunk ,de a lakásban is lehetne a kutyus.Érvek,ellenérvek is érdekelnek.Mit ajánlanátok?
2010. jan. 27. 12:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Én a menhelyt vagy fajtamentést ajánlom! Ha csak egy társat szeretnél és nem akarod kiállításokra vinni vagy kifejezetten feladatelvégzésre tartani akkor fogadj örökbe! :) Rengeteg kutyus vár gazdira és a menhelyen megkeresik neked a tökéletes társat! :) Valamint egy fajtatiszta kutyus aki valóban TENYÉSZTŐTŐL származik nem olcsó dolog! Alsó hangon 80ezer körül kezdődnek! Csak szaporítók árulnak olcsón "fajtatiszta" kutyust de sajnos ők sokszor betegek! :( Sok sikert a kutyushoz! :)
2010. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől szeretnénk fajtatiszta ,törzskönyves kutyust és nem valami silány minőséget.
2010. jan. 27. 12:12
 3/23 anonim ***** válasza:

Mopsz és szerelem első látásra:)Mármint a kiskutyával.

Amúgy amúgy azért mopsz,mert párommal közösen ez a fajta lett a kompromisszum:D (én valamilyen szőrmókot akartam,ő meg keménylegényt)

A érdemes tudni, hogy nagyon játékos,kajában kicsit válogatós,ja és "sértődékeny", a miénk ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja elvonul és szó szerint duzzog:D

De amúgy okos és gyorsan tanul(5hónapos létére rengeteg dolgot tud már)

2010. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Te most kutyáról beszélsz????????Egy élőlényről?????? "Silány minőség"?????????????????????????????????????Apám....ilyen embernek nem lenne szabad kutyát tartania már ne is haragudj....

Nekem menhelyi kutyám van, és egy tündér. Keverék, mégsem 'silány minőség'. Sokkal kedvesebb és okosabb, mint egyes agyontenyésztett fajtiszta kutyák.

Uff.....ne haragudj, de ezzel a mondattal rohadtul felhúztál. Szerintem ne tarts kutyát. Mert még a végén, ha kajla a füle kidobod, mondván, hogy silány...

2010. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Angol cocker spániel, Golden Retriver, Labrador, Német juhász, Magyar vizsla, Roti, Skót juhász, Selti, Tacskó, Csau-csau, Dalmata, Dobberman ezek mint jók kertes házba. Olvass a neten fajta leírásokat és ami igazodik hozzád azt válaszd! A www.haziallat.hu-n megtalálod fajta szerint a tenyésztőket. Nézelődj sokat és alaposan fontold meg a döntésedet!
2010. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a silány minőséget a szaporítók által forgalmazott kutyákra írtad és nem a menhelyiekre.. Bár így se úgy se volt szép megfogalmazás, mert nem a kutya tehet róla!
2010. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom gondolkodj azon, milyen feladatot szánsz a kutyusnak. Ugyanis nincs rosszabb egy unatkozó kutyánál.

Egy apró megjegyzés : A menhelyi kutyák nem silány minőség, ahogy te leírtad. Egyszerűen őket sajnos kidobták otthonról !

2010. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
A keverék kutyák ezerszer szívósabbak, mint a fajtiszták. És nem "silány minőségek", mert nem valami tárgyat vásárolsz bammeg... A fajtiszták sokkal könnyebben elkapnak mindenféle sz*r betegséget, azt' akkor majd költhetsz rá többet, mint amennyiért megvetted.
2010. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A 12:20-nak: a silány minőséget szerintem nem a menhelyi kutyákra értette a kérdező, hanem a szaporítók által kitermelt "valamire". Ezek is kutyák, viszont sokszor a fajta jellegzetességeit nem is hordozzák!


Nekem egy sheltiem van, lakásban! Amellett,h gyönyörű fajta, nagy a színválaszték elég ritka is. Én pedig szeretem a ritkaságokat. :D Agilityre kerestem egy hosszabb szőrű fajtát. És mivel ez a fajta mindig ott van az élmezőnyben a versenyeken, így esett rá a választásom.

Nagyon kedves fajta, imád mindenkit. Nagyon jól kijön más állatokkal is, legyen az szárnyas vagy egyéb lábas jószág. Imád hízelegni, állandóan a gazda közelében akar lenni. Mindenbe bele üti az orrát. Egyetlen és nagy hibája,h szeret ugatni és rettentő rossz hangja van. XD De nagyon jó jelzőkutya. Szeret játszani, nagyon apportosak. Könnyen, gyorsan tanul, bármi "hülyeségre" rávehető. Szeretnek kirándulni. Alkalmasak szinte bármilyen kutyás sportra, még a terelő ösztönük is megvan. Én az enyémnek megtanítottam az alap engedelmességet is, láb mellett jön, akár csak egy németjuci. Póráz nélkül sétál. Remek fajta! Bár hetente kétszer meg kell fésülni,h szép legyen, de mindig megdícsérik,h milyen szép jószág.:D

2010. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Keverék kutyám van, az anyja tacsi-foxi keverék, az apja németjuhász-írszetter keverék. Barátnőm kutyájának születtek kölykei, én igazából nem is akartam kutyát, csak megláttam őket, és az egyikbe beleszerettem, mondtam, hogy KELL, AKAROM :) Azért őt választottam, mert ő volt a legédesebb, a legrafináltabb az összes közül.
2010. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!