Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek mozgékony kutyusa van...

Akinek mozgékony kutyusa van lakásban, hogy mozgatja le?

Figyelt kérdés

Zárt kutyafuttató nincs a környéken, és kutyatársaság sem igazán, inkább csak szaglászós találkozások és ennyi. Nem nagy, közepes termetű de nagyon mozgékony.

Néha el szoktam engedni és labdázunk vagy ilyesmi.

Futni nem szeretek, a bicikli és görkori meg lassan már nem aktuálisak.


2014. nov. 6. 18:40
1 2
 1/14 Kitti42 válasza:
58%
Sokat játssz vele a lakásban, néha(mikor biztonságos, gondolok így az úttest melletti elengedésre, azt ne csináld.) engedd el, és ott is játssz vele. Ha a kutyus visszahozza a játékát, akkor nem kell futnod, de ha nem, akkor viszont egy picit fuss vele(csak hogy a kutyus örüljön;))
2014. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
50%
Milyen a nem mozgékony kutyus? :D
2014. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi első.

Második: a kérdés jogos, de képzelj magad elé egy pattogó foxit. Az enyém ilyen, csak nem foxi. :D

2014. nov. 6. 18:52
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Munkavonalú kutyám van lakásban. Fizikailag képtelenség lefárasztani. Reggelente minimum 2 és fél 3 órát futtatom erdőben, patak parton. Este szintén mozgatom vagy 2 órát. És hetente több alkalommal sulizunk (engedelmes, örzővédő)

Szerintem egy kicsit is aktívabb kutyát futtatóban képtelenség lefárasztani, futtató szerintem maximum addig jó még behívást tanul a kutya, utána semmit nem ér.

Próbáld szellemileg is fárasztani, keressétek meg a hozzátok legközelebb álló kutyás sportot (agility, frizbi stb.)

2014. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. nov. 6. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Elég pörgős mudim van. Az ilyen kutyáknak a mozgatás a legkevesebb. Minél többet mozgatod annál többet akar majd mozogni, mivel egyre edzettebb lesz.


A lényeg az agyi fárasztás. Gyakorlás gyakorlás gyakorlás. Különbözőbb trükkök tanulása. Nézz utána a formálásnak, nagyon jó fárasztás. Játszatok keresőset (eldugsz valami kaját akár a lakásban és keresse meg) Különböző kutyás sportokat érdemes kipróbálni esetleg.

2014. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tudsz nekem segíteni abban, hogy a kajakeresést hogyan csináljuk, hogy kell pontosan felépíteni lépésről-lépésre? :)

2014. nov. 6. 21:17
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Mi jatek keresoset szoktunk jatszani. Pici plussjatekot eldugok. A lenyeg, hogy ne lassa, hova.

Aztan megkerdezem, hol a cica, Patkany, vagy tigris(mert ezek a kicsi jatekai) es O egyenkent megkeresi, odahozza nekem. Igy meg a szavak jelenteset is tanulja.

2014. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

első pár alkalommal olyan helyre teszed a falatot ahol a kutya látja is és egyértelmű neki hogy hol van aztán szép fokozatosan távolítod a kutyától majd takarásba is teszed előle. Kb 10. alkalommal levágják hogy mi van. Utána már lehet dugdosni ide oda, de fokozatosan. Figyelni kell arra hogy legyen neki sikerélmény, mert akkor fogja igazán élvezni.

Én egyébként a bulldogjaimmal is játszok ilyet őket is kiüti :D

2014. nov. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7%
A kutya nem lakásba való. Neki kell a szabad tér, ahol egész nap rohangálhat!
2014. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!