Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lenne rossz egy...

Mennyire lenne rossz egy kutyának, ha SZINTE mindig a lakásban lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt elkezdtek lehurrogni, kérlek olvassátok el az okot!

Súlyosan mozgáskorlátozott vagyok. Egyedül élek. Hetente egyszer jön a fiam, elvisz bevásárolni, elintézni amit éppen kell, stb. Tehát hetente egyszer egy délutánra tudok csak kimozdulni itthonról. 15 éve egyedül élek, de most elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha menhelyről örökbefogadnék egy kutyát. Mennyire lenne jó ötlet? Mennyire megoldható az, hogy hetene egyszer lenne elvive egy nagy sétára? Nagyon rossz lenne ez neki? Ha igen, akkor nyílván nem fogadok örökbe, de jó lenne mellém ide valaki. Kutyapárti vagyok, a macskákat nem nagyon szeretem.

Köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 30. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább cicát kellene választanod. Hidd el, a maccsok is remek társak tudnak lenni. Annyi befogadásra váró cica van. Ha cicamentőktől választanál, ők tudnak ajánlani igazi bújós, kedves cicát. és lehet a cicát is tanítani, nevelni.
2014. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így nagyon rossz lenne neki. Kerted nincs? A menhely nem is hiszem, hogy adna így kutyát. Esetleg arra nem gondoltál, hogy felfogadsz valakit, aki naponta elviszi sétálni? Sok fiatal bármit megadna érte, hogy kutyákkal legyen, mert sajátja nem lehet.
2014. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég heti egy séta. Beleőrülne az ingerhiányba. Hol ürítene? A kutya nem alomra való. Másrészt így egyik menhely se adna ki kutyát.
2014. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának, ha lakásban él, legalább 3 séta kell NAPONTA! Nem lenne jó neki egy lakásban egész nap. A kutyapelenka és az alom nem megoldás a problémára.
2014. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rossz lenne neki, hidd el. Idegileg nagyon megviselné, hogy nincs rendszeresen és rendesen lemozgatva. Nem a lakásban tartással van gond, hanem azzal, hogy nem tudod neki biztosítani az egészségügyi sétákat és játékot sem a szabadban.

Egy macska viszont tényleg ideális lenne neked. Gondold meg, nagyon jó fejek a macskák is.

2014. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor lemondok erről a tervemről.

Köszönöm a válaszokat. További szép napot!

2014. okt. 30. 12:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy lakásban tartott kutyát naponta 3x, de leginkább 4x le kell vinni sétálni, azért hogy könnyítsen magán (kutyát nem lehet alomra szoktatni, a pelenka pedig egy baromság!), másrészt pedig azért hogy kifutkározza magát, játsszon a fajtársaival, szocializálódjon. Egy olyan kutya ami lakásban lakik az lent tanul, lent nevelik inkább, lent játszanak vele. Naponta 4 órát is lent kell vele lenni. Ez mellett nagyon boldog életet élhet lakótelepi házban, de minden kutya igényli a mozgást naponta, csak nem egyforma mértékben. Kertben tartott kutyát is illik naponta sétáltatni, de ha itt kimarad 1-2 nap az nem akkora tragédia, de ezt lakásban tartott kutyánál nem teheted meg. Rombolni fog, bepiszkít majd, neveletlen lesz. Mindezt azért mert nem tudod levinni naponta többször.

Én is a macskát ajánlom. Kutya párti vagyok én is, de cicáim is vannak a lakásban. Ők is legalább olyan nagyszerű társak, mint a kutyám, ugyanolyan viccesek, játékosak, szépek. Csak velük sokkal könnyebb, mert alomba piszkítanak és 3 cica közül 2 még soha nem járt kint. Nem is akarom, hogy kiszokjanak mert ők abszolút benti állatok. Nincs velük semmi gond, a szőrük nem hullik mert fésülve vannak, nem piszkítanak a macska wc mellé. Őket csak simogatni kell, és enni adni nekik, valamint látogatni az orvost. Na meg persze a kaja.. :) Őket nem kell le/ki vinni soha, így is boldogak tökéletesek. Kertben tartott kutyámat meg nevelem, tanítom játszom vele, és sétálni megyek vele MINDEN NAP. Hétvégén van olyan hogy 3,5 órát sétálunk, vagy játszik a kutyabarátjával. :) A véleményem szerint az olyan ember aki nem szeret, vagy esetleg nem tud, sétálni, túrázni a szabadban lenni minden nap, hetente 2-3x akár több órát is, az ne vállaljon kutyát.

2014. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lakik a környéken olyan kutyás, aki a saját kutyusával együtt elvinné az önét is? Ha ez megoldható, akkor is idősebb, nem nagy mozgás igényű kutyát ajánlok. Kérdezzen körbe a kutyás lakók közt, hátha elvállalja valaki.

Kisállatok közül a nyulakat tudom még ajánlani, tiszta állatok, általában szeretik az ember közelségét, taníthatóak is, nyilván annyira nem, mint egy kutya, de jó társállatok.

2014. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kutyát ilyen kevés sétával nem ajánlok, szegény jószág megbolondulna.


Vadászgörény esetleg? Testvéremnek van egy és egy örökmozgó, de tanítható jószág, társaságnak szerintem remek lenne! :)

2014. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyulam van, nagyon kevesen tudjak, hogy milyen okos allatok, es micsoda egyenisegek :) Oket etetni kell, itatni es az almukat tisztan tartani, es kesz. Eleg, ha a lakasban jatszol vele. Konnyu oket szobatisztasagra nevelni, mert egy helyre szeretnem wc-zni, es ha kell nekik, akkor odaugralnak es elintezik, amit el kell. Allatorvoshoz nagyon nem kell oket hordani, az eleseguk sem draga, szalman, egy kis tapon es sok zoldsegen jol eleldegelnek. Az en nyulam nagyon baratsagos es turelmes, es sokab megjegyeztek, hogy milyen bujos es ragaszkodo.
2014. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!