Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a 1,5éves labradoromat hogy ne húzzon sétálás közben?

Figyelt kérdés

Sok trükköt megtanítottam neki pl.ül,fekszik,pacsi,mászik,keres,hozd vissza...stb de a sétálásra nem bírom rávenni ha kilépek az ajtón kb már az utca végén érzem magam úgy húz. Tud valaki valami módszert h h tudnám leküzdeni hogy normál tempóban sétáljon?

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2014. nov. 7. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Mi labink is huzott.ha póráz nélkül ment szépen jott mellettem.ő a kis 2 kilós azobakutya lattan lefeküdt.megijedt.igy ő nem.volt pórázon.gyereket se bántott.egyszer vette ki a kisfiú kezéből a rétest akkor megijedt a kicsi de Ennyi.jó okos kutya volt.fekete volt s Brumi volt a neve.
2014. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az enyém rosszcsont póráz nélkül elszaladna :D,még azért sokszor nem fogad szót de azt tudja ha vmi rosszat csinált.
2014. nov. 7. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Most a válaszolnak mi a lepontozasandó?az h ő olyan okos volt mellettem jott ha séta volt.?egyébként már meghalt,s nagyon szerettem....
2014. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem pontoztalak le nem tom miről bezsélsz
2014. nov. 7. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:

A leírtak szerint a kutya sétáltatja a gazdát, nem a gazdi a kutyát.

Ennek a viselkedésnek az alapja, hogy tulajdonképpen még nincs eldöntve köztetek a rangsor, általában szót fogad a kutyus, de ha kedve tartja akkor ő rángatja pórázon a gazdit.

Ezt a viselkedését már hónapokkal ezelőtt rendbe kellett volna rakni, amikor még jelentősebb kevesebb volt a kutya fizikai ereje.

A néhány hónapos kölyök kutya is húz a pórázon addig, amíg meg nem tanulja, hogy a gazdi mellett kell sétálni, állandóan figyelni a gazdit, s ha megáll, irányt vált, neki is úgy kell tennie.

Legegyszerűbb mód erre, ha a pórázzal kezdetektől fogva irányítod is a kutyát, határozottan, de nem durván, s közben beszélsz is hozzá.

Húzáskor határozottan visszahúzni, s erélyesen rászólni "nem", "marad", "nyugi", mozgás közben a "gyere", "indulunk" - kezdetben le kell kötni a figyelmét, tanulja meg, hogy figyelni kell a gazdira, és nem a környezetében felbukkanó állatok (macskák, kutyák) után veti magát.

Nálad a probléma az lett, hogy ez a kezdetekben elmaradt, másfél éves lett a kutyád, megnőtt, meg erősödött, s most már szabályosan birkózni kell vele, de a módszer ugyanaz.

2014. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos én rontottam el :/,de köszönöm megpróbálkozom vele.
2014. nov. 7. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor elkezd húzni állj meg, majd hívd magadhoz, ültesd le.majd ha lehiggadt, induljatok el újra.Másik lehetséges megoldás, ha megállsz és visszafelé indulsz el.Ő majd megy utánad.Ha újra húz újra válts irányt.Kicsit soáig tart a séta, de általában bevállik.Én az első módszert alkalmaztam.
2014. nov. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!