Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fogkövet milyen módszerrel...

A fogkövet milyen módszerrel szedi le az állatorvos a kutyámról?

Figyelt kérdés
Az állatorvos csinálja egyébként, és ingyenes? 11 hónapos bichon havanese. Csúnya sárga a foga és fekete fogköves, és büdös is a szája szegénynek. Köszi!

2014. nov. 7. 19:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha citrommal elkezded kapargatni az is lesuedi az is savas barnam annyira mint a sosav kb mint az alma.
2014. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy működik, hogy bekenik egy csodaszerrel, és hipp-hopp, lepattog a fogkő.

(Egyébként 11 hónapos kutya még nem kéne fogköves legyen - próbáld megdörzsölni kicsit fogkefével, hátha csak lepedék. Vagy adj neki főtt disznólábszárcsontot, az is elég jól leszedi).


A fogkőleszedés nem egy házilag elvégezhető beavatkozás. Elaltatják hozzá a kutyát, egyrészt, hogy ne harapjon, másrészt, hogy ne érezze a fájdalmat, mert ugye nem kellemes művelet. Ultrahangot kibocsátó készülékkel vakarják le a fogkövet a fogról, közben folyamatosan vízzel permetezik.

Az ára a kutya méretétől is függ, de az én állatorvosom 8-10 000 Ft-ért csinálja.

Viszont megéri: én most csináltattam meg a kutyámnak, hótt büdös volt a szája, és kiderült, nem csak a fogkő miatt, hanem volt egy rossz, romlott foga, azt is kihúzták. Azóta nem büdös, jobban eszik, élénkebb, még a szőre is fényesebb lett!

A kutyák fogaira is ugyanúgy oda kell figyelni, mint a sajátodra, mert egy rossz fog akár halálos fertőzés forrása is lehet, ha elhanyagolják.

2014. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Akkor tényleg ennyi az ára :(

Sajnos tudom, hogy 11 hónaposan nem kéne így lennie, de neki már még korábban kezdődött ez a fekete színű fogkő. És az a furcsa, hogy csak táppal etetem! Közepes minőségűvel, illetve néha kap húst. Szóval lehet, hogy genetika, vagy nem tudom....

2014. nov. 8. 10:50
 14/19 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak ilyen porok is, amit ha a kutya kajájához keversz, megváltoztatja a nyála összetételét és elvileg nem újul ki a fogkő. El nem mulasztja, de megelőző jelleggel jó. Kérj tanácsot az állatorvosodtól.

Ha ilyen fiatal korban fogkövesedik, akkor szegénynek tényleg elég pocsék genetikája van (a mi uszkárunknak is fiatalon romlottak a fogai), oda kell rá figyelni.

2014. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


El kellene vinni állatorvoshoz a kutyát, mert a fogkő valamilyen betegség tüneteként jelenik meg ilyen idős korban. A kutyák fogai kb. 4 éves koruktól kezdenek fogkövesedni, így mindenképpen jó lenne egy vizsgálat, ami fényt derít a dolgokra.

Javasolnám neked ezt is:

[link]


Ez lehet helyrerakná a belső dolgait is, így megszűnne a büdös lehelet és a fogkövesedés problémája. Az állatorvos ha le is szedi, utána ugyanúgy folytatódik majd tovább. Szerintem ezt próbáld ki pár hónapon át, nem is olyan drága, ráadásul nem kell feleslegesen elaltatni egy műtétre a kutyust. :)

2014. nov. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon jó az oldal, amit linkeltél! De először mindenképp állatorvos hoz viszem el!
2014. nov. 9. 08:00
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekünk ma volt fogkőeltávolítás.8000 ft az ára,de sajnos mivel nagyon csúnya volt,és fogalmunk sem volt hogy ilyen veszélyes ha időben nincs leszedve,ezért 4 fogát kellett kihúzni a kutyusunknak.A doktornő azt mondta hogy semmi gond nem lesz a másik oldalon fog majd inkább rágni.nagyon szeretjük,mindent megkap,mindenre figyelünk,de sajnos neki ez a fogkő volt a gyengéje.Ezért azt javaslom mindenkinek hogy ne hanyagolja ezt el,mert ilyen gondot okozhat.Így 11 ezer forintba került a művelet.
2015. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló! Megkérdezhetem, hogy milyen fajtájú a kutyusod és hány éves? Mert nekem már most 1 éves múlt és a főleg a hátsó fogai fogkövesek. Én is attól félek, hogy öregkorára ki fog hullani! Köszönöm!
2015. jan. 22. 12:56
 19/19 anonim ***** válasza:
Angol cocker spániel és 6 éves.De kb 1 éve kezdtem látni hogy nagyon elkezdett fogkövesedni.Ma már olyan mint ujkorában :) Nagyon jól érzi magát,sokkal boldogabb,felszabadult. :)
2015. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!