Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám furán viselkedik,...

Kutyám furán viselkedik, amikor másik két kutya játszik?

Figyelt kérdés
Szinte soha nem kezd el játszani olyan kutyával, aki játékra hívja. Olyankor csatlakozik be időnként, amikor két másik kutya elkezd egymással kergetőzni. Akkor ő is odarohan és mindig ő az, aki kergeti a másikat. De ami még furcsább, hogy ha két kutya úgy játszik, hogy az egyik túl vehemens a másikkal, pl elkezdi kergetéskor csipkedni vagy ledominálni, akkor is odarohan, de nem segít a ledominált kutyának, hanem ő is elkezd vele szemétkedni, és már ketten piszkálják. Persze ilyenkor elhívom és jön egyből, csak nekem ez olyan fura, mert más kutya ilyenkor ha beavatkozik, akkor a bántott fél segítségére megy, nem pedig segít bántani. Ez nem igazi verekedés, félreértés ne essék, de akkor is a kutyának kellemetlen egyértelműen. Ez szerintetek miért van?
2014. nov. 8. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja, kivéve a "szemétkedést". Nem érti, hogy mit jelent ha egy kutya játszani hívja, nem is tud játszani. Ha másik kettő rohangál akkor ő is beáll harmadiknak és ő a fogó, de ha őt kergetik azt nem viseli el.

Az enyém mentett kutya, nem ismerjük a múltját, nem volt velünk kölyökkorában. Egyszer egy kutyás oktató azt mondta, hogy lehet, hogy túl korán szakadt el az anyjától és a testvéreitől, a szocializáció alapjaiban hiányoztak. Egyszerűen nem érti más kutyák testbeszédét, iszonyú sok munkánk van benne, hogy ma már lehet kutyás közösségbe vinni.

2014. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Amúgy milyen fajta, vagy milyen fajták lehetnek benne?
2014. nov. 8. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért van, mert nem beszélted meg vele te se, meg más kutya se, hogy így nem játszunk. Ha elhívod, azzal nem tiltod le, csak adsz neki egy feladatot, de ő azt nem köti össze azzal, amit előtte csinált, legalábbis nem az általad elvárt módon. Kivonod a játékból ahelyett, hogy megtanítanád viselkedni.
2014. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

'csak nekem ez olyan fura, mert más kutya ilyenkor ha beavatkozik, akkor a bántott fél segítségére megy'


Én ilyet még életemben nem láttam. Ha egy balhé kialakul, és belemegy egy 3. kutya, akkor az esetek 99 %-ában ő is be akar szállni a bunyóba, nem segíteni a gyengébbnek, hanem szintén megtépni. Az ösztönök ezt diktálják. Persze egy jól nevelt kutyánál ez nem elfogadható.

2014. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha simán elhívom, akkor is odajön, ha letiltom akkor is odajön. De ha ilyen alakul ki, akkor mindig menne oda. Persze időben ha szólok, akkor nem megy oda. De itt azt nem értem, hogy MIÉRT ez lenne neki a természetes?
2014. nov. 8. 23:00
 6/11 A kérdező kommentje:
kispalikee, érdekes, hogy Te még nem láttál ilyet, én kb hetente látok a futtatón. Sőt, volt egy másik kutyám, aki pont ilyen volt. Ha valaki nem hagyta békén ezt a kutyámat, akiről írok, pl folyton rá akart mászni, akkor odapattant és elzavarta.
2014. nov. 8. 23:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt én nem balhét és megtépést írtam,bocsánat. Hanem játékot, ami egy idő után túl sok a másiknak. Nem verekedést. Max piszkálódást.
2014. nov. 8. 23:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha túl bunkó, akkor odamész nyakörvénél/hámnál, megfogod, kicsit odébb teszed és rászólsz, hogy "nem", "nyugi", "szépen". És ha picit lecsillapodott, visszaengeded. Idővel már szóban is elég lesz figyelmeztetni, hogy túl messzire ment :)
2014. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, rosszul fogalmaztam meg a mondandómat. Minderről letiltható messziről is. De tudom, hogy azért benne van a piszkálódási hajlam. Engem az érdekel, hogy MIÉRT NEM védelmezi a másik kutyát, ha annak már sok. Vagy ez típusfüggő? Mert sok kutyát látok, akik odamennek intézkedni, ha látják, hogy a másikat piszkálják, a másik kutyám is ilyen volt. Tehát pl amikor a két kutyával sétáltam és a másik kutyámhoz rontott oda egy idegen, akkor nem pattant oda segíteni, amikor kölyök volt. Később viszont a másik kutyám ilyen volt, nem balhézott, de ha bajba került a másik, odaállt és megakadályozta, hogy ezt folytassa a másik.
2014. nov. 9. 08:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert kétszínű kis balhés dög a kutyád :D

Nyugi, az enyém is ilyen, ha összemegy két kutya rögtön beszállna harmadiknak :D

2014. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!