Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyát a lábam...

Hogyan tudom a kutyát a lábam mellé ültetni?

Figyelt kérdés
A kutyaiskolában minden kutya szépen, szabályosan leül a gazdája lába elé, az enyém meg folyamatosan ferdén ül. A feje a lábam mellett, de a feneke tőlem fél méterre. Mindig én vagyok az iskola szégyene. Mit tegyek, hogy szabályosan, párhuzamosan üljön a lábamhoz?
2014. nov. 9. 16:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Hát első körben válts iskolát, ha ezt nem magyarázták el, vagy legalábbis kérdezd meg, hogy hogyan csináld :) Amúgy meg egyszerűen igazítsd be a kutyát, kézzel, még mielőtt letenné a fenekét.
2014. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Az iskola azért van, hogy segítsen a gazdának , miként tudja jól tanítani a kutyáját. Kérdezted a gondodra a megoldást? Nyugodtan kérj segítséget. Bár, ahol nem veszi észre az oktató, hogy gond van valamivel, onnan el kell jönni.
2014. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Észreveszi, a legapróbb hibánál is szól, elmagyarázza, de nekem mégsem sikerül. Nem az oktató hibás, én vagyok béna(: A hátraarcot is megmutatta vagy ötször, el is magyarázta, azt már kezdem konyítani. De ezt nem tudom megcsinálni. Pedig naponta gyakorolunk a kutyámmal, de ritka béna vagyok.
2014. nov. 9. 17:55
 4/33 anonim ***** válasza:
Melyik kézből jutalmazol? Milyen módszerrel dolgoztok? Leírnád pontról pontra, hogy hogyan csinálod, hogyan, mikor jutalmazol?
2014. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Szóval igen kezdők vagytok :))

Ilyenkor mindig lehet a kutyának segíteni a megfelelő póz elérésében. Amikor lábhoz a vezényszó, te már készülj rá, hogy ki fog ülni. Így azonnal, ahogy melletted a kutya, a combjánál igazítsd be. Utána mehet a dicséret, jutalmazás.

ne azt nézd, más hol tart. Az a fontos, te hogyan tudsz haladni a kutyáddal a te és a kutya képességei szerint.

2014. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Gyakorolj otthon fal mellett, úgy, hogy a kutya felüli oldaladon épp csak annyi hely legyen, hogy be tudjon ülni. Ha nem tudja hova kirakni a fenekét, meg fogja szokni, hogy ott a jó :)
2014. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
*kutya felöli oldaladon
2014. nov. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Erre jó a munkapad :))
2014. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Úgy csináljuk, hogy sorban állunk a kutyákkal, s mindenkinek egyenként is meg kell csinálnia. Bal kezemben van a póráz, lletve a kutya, jobb kezemben a jutalomfalat. A jutifalatot a bal oldalon tartom, kicsit a kutya feje fölé, hogy rghtön üljön le. Le is ül a vezényszóra, de a feneke mindig kilóg. Rettentően szégyellem, hogy ilyen béna vagyok, mert a többiek már gyönyörűen csinálják. Aztán megyünk lábhoz vezényszóval, közben adjuk a jutifalatot. Közben időnként le kell ültetni a kutyákat, de neki akkor is kilóg a feneke. Feküdni is mindig ferdén fekszik, tehát valahogy én rontom el, valamit nagyon rosszul csinálok.(: Gyakorolunk minden nap itthon, de nem szeretném még jobban elrontani, azért is kérdezem, hogy gyakoroljam.
2014. nov. 9. 21:31
 10/33 anonim ***** válasza:
Így persze, hogy ferde a kutya. :) Tedd át a jutalmat a bal kezedbe. Valószínűleg jelenleg azért csinálja ezt, mert a kezedet követi és ha ferdén ül, fekszik, akkor jobban látja, könnyebben el is éri. Ha bal kézből jutalmazol máris be tudod úgy forgatni megvezetéssel a kutyát, hogy pontos legyen.
2014. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!