Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó a farkát teljesen maga...

Tacskó a farkát teljesen maga alá huzza. Beteg?

Figyelt kérdés
Vettem egy tacskót ami 1 éves lány kutyus.És már egyszer lebabázott,a nyár ősz folyamán.Viszont elég soványka,a horpasza be borda alatt nagyon be van esve./de ezt tudom élelemmel korrigálni/.Viszont a fő kérdés hogy a farkát teljesen maga alá huzza,és sosem csóválja.:( Van másik tacsink is ,ő sosem csinált igy,hogy maga alá huzza a farkát,de teljesen :(Mi lehet az oka?Beteg?
2014. nov. 9. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém... Honnan vetted?


A farok behúzása a félelem jele. Új környezetben van, gondolom eddig nem volt túl jó sora, nem bízik meg senkiben :/

2014. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy régi ismerősömtől vettem.
2014. nov. 9. 18:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Beteg, megfélemlített, bármi baja lehet. Állatorvossal kéne megnézetned, ő több kérdésedre is választ fog adni!
2014. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy évesen már ellenie kellett?! Szerencsétlen kutya! Remélem te legalább ivartalanítod őt és nem szaporítasz vele tovább, mint a kedves ismerősöd!


A kutya valószínűleg csak stresszel, ideges és fél! Ez lehet a rossz idegrendszertől is, a gazdaváltás miatti traumától -bár ezt én kizártnak tartom, szaporítók ritkán szoktak úgy bánni a kutyáikkal, hogy azok ténylegesen kötődjenek hozzájuk-, vagy az elhanyagolástól, hogy nem szocializálták. Mindenesetre ezen neked kell segítened! Foglalkozz vele, dolgozz vele, építs ki jó kötődést. Ha pedig pár héten belül nem lesz javulás, keress fel egy szakembert!

2014. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként persze, orvosnak is látnia kellene, mert lehet betegség. Csak nekem egyértelmű, hogy gazdaváltás után az első út az állatorvoshoz vezet. Többek között azért is, mert a chipben a gazda nevét át kell íratni.
2014. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem.Mindenkinek köszönöm a segítséget. :) Hasznos volt,jár a zöld.Viszont nem szaporítás miatt vettem.Csak tetszik a tacsik makacssága.Rengeteget szórakozok a "régebbi" tacsimmal.Szó szerint acsarkodunk egymásra.Ő meg olyankor farokcsóválva ugat engem megállás nélkül:) Egyszerűen a tacskók imádnivalók.Jah és nem ivartalanittatom,mert mindek.Ugy sem fog babázni többet.:) De azért nem műttetem.Nem jut fiu kutyushoz ez a lényeg :)
2014. nov. 9. 18:53
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Ezt nagyon jó olvasni, hogy te nem akarod szaporítani. :) Az ivartalanítást főleg betegségek megelőzése miatt ajánljuk, a kutya személyiségében, viselkedésében, habitusában a világon semmit nem változtat. :)
2014. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Remélem rendszeresen sétáltatod, ha nem, akkor ezt sürgősen vezesd be! Alapja az egészséges kapcsolatnak. Sok sétával épül a bizalom, a helyes sétával a tisztelet, és ez összeegyeztethetetlen egy ilyen stresszes állapottal.


Egyébként ez fordítva is működik. Nem csak a lelkiállapot határozza meg a testbeszédet, hanem a testbeszéd is a lelkiállapotot.


Szóval emeld ki a farkát a lába közül. Simogasd alul, felfelé hajtva. Közben a fejét is ugyanígy, az állát alul, felfelé simogatva a fejét. Tehát egy c betű felé formáld a kutyát.

Ez segít ellazulni, kizökkenni neki a stresszből.

2014. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez a kutya pl 3 métert nem tudott megtenni megállás, és rettegés nélkül, annyira stresszel a városi környezettől.


Egy alternatív rögtönzött módszer a farok kiemelésére, és egyből lehet látni, hogy felemelt farokkal egyszerűen más állapotba kerül.

Persze kell mellé a helyes pórázkezelés, időt adni, hogy feldolgozza a környezetét, motiválni, ha megakad valahol, ha pedig rendben megy a dolog, akkor lazára engedni a pórázt.


https://www.youtube.com/watch?v=0DZ1aqDK6Ik

2014. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok városi,kertes házban lakunk.És a kutyusok. egymástol elkülönitett kerítéssel elzárt területen vannak.Hatalmas területen.A folti az első tacsi olyan 4x10-12 méteres,azaz 40-50 négyzetméteren futkározhat. A mostaninak szintén ilyesmi területe van.És mivel kotorék kutyusok,igy az is adott .A megfelelő mozgás megvan nekik. :)
2014. nov. 9. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!