Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én egy 12 éves lány vagyok,...

Dorcsi,Dorci, Dorka kérdése:

Én egy 12 éves lány vagyok, kertes házban élek! és nagyon szeretnék egy Havagnese kiskutyust! Ezért szeretném ha elmondanátok róla mindent. Hogyan lehet tartani?

Figyelt kérdés
Pl. Bent kell tartani házban? Vagy elég csak télen? Igazából ez lenne a legfontosabb kérdés de még az is hogyha bent kéne tartani akkor hullik a szőre? és hamar meglehet tanítani neki a szobatisztaságot, , ha igen hogyan? Válaszokat kérek! Üdv. Dina

#Havagnese kutya tartása #és gondozása
2014. nov. 9. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is: HAVANESE.

Bent kell tartani, mivel ez egy szobakutya. Tehát csak kinti kutyának nem alkalmas. A szobatisztaságra nevelés nagyban függ attól, hogyan csinálod. Almot, pelenkát NE vegyél neki! Úgy csináld, hogy óránként-kétóránként kiviszed a kertbe. Ha kint pisil/kakil, megdicséred, kezdetben jutalomfalatot is adhatsz neki, ha a házban végzi a dolgát, akkor takarítasz, de nem dorgálod meg érte! A szőrét két-három naponta, vagy legalább hetente egyszer fésülni kell, annyira nem hullik nekik.

És te mit tudsz nyújtani a kutyának? Napi 2-3 sétát, játékot, nevelést, fárasztást, szocializálást?

2014. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Dina


Először is a szüleiddel kell beszélned, hogy ők vállalják -e anyagilag a kiskutya tartását, és lesz-e idejük a kiskutya gondozására is.


Ha igen, akkor előtted van az internet és mindent eltudsz olvasni minden kutyafajtáról. Szépen minden blogot, történetet olvass el a kutyáról.

2014. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Mellékesen: pénz van rá?
2014. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolónak igaza van, azt nem írtad, hogy a szüleid hogy viszonyulnak a kérdéshez.

Még valami: tenyésztőtől vegyél. Az OLX és hasonló oldalakat felejtsd el! Ha nincs pénzed, keresd fel a fajtamentést.

2014. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válszt! én tudnám vinni sétálni... anyukám is benne lenne! pénz is van rá...!
2014. nov. 9. 19:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nézz már utána könyörgöm egy Havanese igényeinek!!! Gondolom telefont sem úgy veszel,hogy külsőre tetszik,de azt se nézed meg hány GB a memória,van e benne ez meg az stb. Fogadni mernék annak jobban utána nézel! -.-


Csak is benti kutya lehet,mert szobakutya!

Annyira nem hullik mint a legtöbb a kutyának,mert hipoallergén,max annyira mint egy haj.


Szobatisztaság rajtad múlik!

Itt a keresőbe ezer millió kérdés van fent. Nézz utána!


De ezek a te igényeid!


Te mit tudnál nyújtani a kutyának? Miért pont Havanese?



Nekem Havanese-m van,de én gondosan utána jártam MINDENNEK AMI A HAVANESE-EL KAPCSOLATOS!! Nem itt kérdezősködtem. Itt max kenneleket kérdeztem volna meg.De van egy tök jó oldal a Google ott bármire választ kapsz!


Tenyésztőkkel is vedd fel a kapcsolatot beszélj velük.


Bocsi,hogy ilyen nyers a stílusom. Csak attól,mert 12 éves vagy ugyan úgy utána tudsz nézni mindennek.

Egy kutyát 15 évre választ az ember,a minimum,hogy utána nézel alaposan!!!

2014. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszt! egyépként utána néztem alaposan! de éppen ez az hogy alaposan! és végigkérdezek mindenkit! és ezért írtam ide is! Egyrészt azért szeretnék havagnese kutyát... mert nekem eddig csak nagytestű kutyáim voltak.. és most kistestűt szeretnék.. másrészt pedig az egyik barátomnak is ilyen fajta kutyája van... és nagyon szeretem... nem csak babuzsgatom.. hanem sokszor én vigyázok rá pl.mikor elutaznak 1 hétre nálam van! és úgy gondolom én is képes vagyok egy ilyen kutyust tartani
2014. nov. 9. 19:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Addig amíg a nevét nem vagy képes leírni rendesen ne akarj ilyen kutyát. Legalább 3-an kijavítottak már, de ennek ellenére még mindig Havagnesenek hívod.
2014. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kérdezd meg a tenyésztőt arról, hogy minden rendben van-e a szűrésekkel, a kiállítási eredmények általában fel vannak tüntetve a honlapon. Ha valaki csak opciónak adja a kutya mellé a törzskönyvet(vagy jelentősen drágábban akarja adni törzskönyvvel), akkor onnan ne vegyél kutyát. Tenyésztők listája, uganezen az oldalon leírást is találsz a fajtáról: [link]
2014. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

/19:52/ Rendben! nagyon köszönöm a válaszodat!



(Egyépként meg nem az a lényeg hogy hogy írom a nevét...de mindegy! én így tudtam hogy így kell írni! boccs...)

2014. nov. 9. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!