Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van 2 szuka kutyám és...

Nekem van 2 szuka kutyám és mostanáig nem volt semmi gond de kb 1 hónapja nem lehet magukra hagyni őket mert szinte azonnal egymásnak esnek éjszakára külön vannak zárva de napközben is csinálják valamikor?

Figyelt kérdés
a kérdés az lenne hogy mivel lehet leszokatni a marakodásról?
2010. jan. 28. 00:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
csak az a gond hogy ez már 1 hónapja tart és már napközbe se akarom egyedül hagyni őket habár az nem számít hogy ott vagyok vagy nem mert nem halgatnak alig tudom szétszedni őket mostanáig nem volt velük semmi gond most meg 1 hónapja elszabadult a pokol egész véresre harapják egymást pedig anya és lánya nem tudom miért csinálják ezt és a fiatal kezdi 1X már majdnem megölte a másikat úgy össze harapta ha nem kapom fel az ölembe az 1-iket amikor elkednek támadni egymásra akkor egymásnak ugornak
2010. jan. 29. 15:41
 12/18 Akiteki ***** válasza:
83%

Rosszat tudok csak mondani. A szukák, ha nem jönnek ki egymással, az egy életre szól. A kanok simán átadják a hatalmat az erősebbnek, de a lányom nem mondanak le a falkabéli helyükről.

Nekem is volt egy szukám, aki át akarta venni a rangidős posztot, ezért folyton nekiment az anyakutyának. (Nem az ő anyja volt) Egy évig különzártuk őket, aztán a fiatalabbikat kénytelen voltam elajándékozni, mert a végén már mindenkinek nekiment.

Ivartalanítás talán segít, lehet hogy a kezdeményező nem fog ragaszkodni utána a poszthoz, de lehet, hogy az anyja adja fel. Bármelyik eset már megoldás.

Majd írd meg, hogy van-e eredmény.

2010. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalaníttasd őket, nemcsak ezért, hanem egészségügyi okokból is. Keress egy jó kutyakiképzőt, mert jól látod, komoly a probléma, amiből tényleg nagy baj lehet.
2010. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ingyenesek a rehab-szoci foglalkozások,ha tudod,vidd el őket,segíteni fognak az ottani kiképzők.

2010. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nekem is 2 szukám van, bár az egyik ivartalanított, a másik meg most fogzik, és mégis összekapnak. mindig a fiatalabbik kezdi, és már 2X elég csúnyán összekaptak. az egyiknél szinte átlyukadt a fiatal kutyám füle, a másodiknál kiesett a foga... XD mindkét esetben volt vér, és úgy csaptam közéjük, hogy megdobáltam őket hógolyóval... aztán mindkettőjüket jól elvertem, de csak mértékkel. megfogtam a grabancukat, és ütöttem a feneküket... ez általában beválik. :)
2010. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
75%
3 ivaros és egy ivartalanított szukám van. Az ivartalanított a legidősebb,rangsorban legmagasabban álló. Az ő pozícióját nem kérdőjelezik meg sosem,de a fiatalabbak néha összecsapnak. De egy szó és vége a balhénak,mégiscsak én vagyok a főnök. Az lehet a baj hogy nem vagy falkavezér és nem hallgatnak rád. Első szóra szét kellene hogy ugorjanak. Az ivartalanítás egyébként lehet hogyy tényleg segítene. Remélem megoldódik!
2010. febr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem is van 2 domináns szukám, időnként harccal eldöntik ki a rangsorban az első és utána békességben élnek egymás mellett míg rájuk nem jön a dili.

Ez természetes dolog náluk, nem kell hagyni hogy vérre menjen a játék, elvégre Te vagy a falkavezér, neked kell ezt felügyelni.

2010. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Akiteki ***** válasza:

Kedves 00.05!

Az, hogy a fiatalok néha összekapnak, nem vészes.

De ha nem lehet őket már egyáltalán összeengedni, az nem az a kategória, hogy egyszerre találtak egy kergetnivaló bogarat.

Nekem 6 szuka közül csak 1 volt, aki a főnöknek ment neki állandóan. És nem azért, mert nem év vagyok a főnök. Erről vita nem merülhet fel nálunk.

De azon kívül, hogy az embercsalád egyértelműen a rangsor tetején van, a kutyák maguk között is kialakítják a rangsort. Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy nem biztos, hogy a kérdező nem jól nevelte és nem tekintik főnöknek. Ettől függetlenül lehet rangsorvita a kutyák között.

2010. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!