Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj az ivartalanítás?

Baj az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Mi van az emberekkel? 5 állatot tartunk itthon ebből 4 ivartalanítva van, és holnap viszem az 5. Kutyust. Néhány ember akivel beszélgettem és mondtam nekik hogy holnap viszem, teljesen kiakadt hogy szegény kutya, minek heréltetem ki?! Meg mit szólnék ha engem is az én véleményem kikérése nélkül ivartalanítanának?! Meg hasonlók... Mi van ezzel a társadalommal?!?!? Én vagyok a hülye, hogy nem akarom hogy szökjenek, verekedjenek vagy felesleges kiskutyákat csináljanak??

2014. nov. 13. 06:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nos, a tenyésztő ebbe már nem szólhat bele. Ha ígéretesnek találta volna a kölyköt, akkor társtulajdonba adja. Nem kell minden kannak fedeznie, amelyik belefér a standardba. Csak a legjobbak, mert ez a nemesítés lényege.

Érdekes, hogy lovaknál nem szoktak annyit görcsölni egy mén kiherélésén.

2014. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rengeteg betegség megelőzésére jó az ivartalanítás, és így nyugodtabban tudunk szuka kutyák társaságban sétálni, és nem jelölget mindenhol. Mellesleg miután a kutya az enyém, a tenyésztőnek semmi köze hozzá, főleg hogy már a vásárláskor közöltem vele hogy meg lesz műtve, tehát tudta hogy kinek adja el.
2014. nov. 13. 21:14
 13/14 anonim ***** válasza:
egy tenyésztőnek mindig is köze marad a tőle származó kölyökhöz, mivel ő általa született, élete végéig felelősséggel tartozik érte. Vagy csak akkor van hozzá köze, ha a későbbiekben esetlegesen kijön valami probléma? hm. érdekes hozzáállás.
2014. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Felelősséggel tartozik érte, ez igaz. De hogy a gazda rózsaszín strasszköves nyakörvben sétáltatja, agilityzni hordja, Acanával eteti és nem Orijennel, vagy épp ivartalanítja, na ezekhez nincs köze. Nem az ő kutyája. Pont.
2014. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!