Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mellső láb diszplázia? Mik a...

Mellső láb diszplázia? Mik a tüneteti?

Figyelt kérdés
Van egy mentett nj keverék kutyusom, 3 éves kb. Egy éve van Nálam. Azóta kb 10 kilót hízott, nagyon le volt soványodva. Kb egy másfél hónaspja elkezdett sántítani. Azt hittük, csak meghúzta, ezért különcsuktam a másik kutyitól, hogy ne tudjanak játszani. Nem múlt el. Elvittem dokihoz, aki írt fel neki gyógyszert, amit 30 napig kell szednie. Azt mondta ha nem múlik el, akkor sajnos vissza kell menni. Már csak 5 gyógyszer van, sajnos nem múlt el. Ha lép, akkor sántít a jobb első lábára, de gond nélkül szalad. És sántítani se mindig ugyanannyira sántít. Olvastam a diszpláziáról, remélem nem az. Valakinek volt már ilyen?

2014. nov. 13. 17:43
 1/7 sippara ***** válasza:
Röntgen, labor, akármi vizsgálat a ránézésen kívül volt?
2014. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, csak különféle módon nyomogatta és hajligatta a lábát, de ő nem húzta el semmikor sem és nem is nyűszített semmikor. Megkérdezte mit kapott enni amikor fejlődő korban volt, mondta , hogy nem tudom, de nem hiszem, hogy sok mindent, mert gyakorlatilag az összes bordája kilátszott amikor jött hozzánk. Adott egy levél gyógyszert és ilyet: [link]

azt mondta ha szaltózi a kutya akkor is adjam végig neki, ha nem múlik el akkor sajnos vissza kell mennünk. Sajnos még mindig sántít, de nem mindig egyforma erősen. :( Remélem nem lesz gond, annyira rossz lenne, hiszen annyit szenvedett eddig is. És imád játszani is. Ha kiderül, h dp-s akkor nem is játszhat másik kutyussal úgy igazából, birkózva?Vagy mennyire kell kímélni?

2014. nov. 13. 18:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy néha kihagyok betűket, de olyan fura ez a billentyűzet... Ha kideróül, hogy mellső lábán dp-je van akkor hogy tudok segíteni Neki?
2014. nov. 13. 18:27
 4/7 sippara ***** válasza:
Nagyon sok minden okozhat sántítást, és egy pár dolgot prímán rögzíteni is tud a szar állapotban, ha semmi nem történik vele hónapokig, Mindenféle vizsgálat nélkül ráfogni, hogy porckopás, és erre kezelni is egy hónapig érintetlenül hagyva a lábát nagy hülyeség volt. Másik dokihoz mennék vissza, aki vizsgál is, nem csak gyógyszer ad el.
2014. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, nagyon nehéz jó orvost találni, megbízol abban aki kezeli, aztán ez van.
2014. nov. 13. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Legközelebb (meg amikor visszamentek) nem ártana egy röntgent kiharcolni, egyrészt, hogy lássa is, mi a gond, másrészt hogy ne szedjen a kutya gyógyszer egy teljes hónpig, adott esetben tök feleslegesen és ne várjon egy hónapot sántán, szintén tök feleslegesen. Ha annak az orvosnak nincs röntgenje, akkor másikhoz kell vinni.


Én is jártam már így, ugyan nem kutyával. Tapintásos vizsgálat alapján "majd meggyógyul", amikor visszavittem, másik orvos megröntgenezte, kiderült, törött. Azóta nem kedvelem az ilyen tippelgetést...

2014. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám könyök dp-s. Kell a röntgen mindenféleképpen. Én tolom neki a glükozaminszulfát, msm,kondroitin szulfát kombót, és lekopogom nagyon ritkán van szükség fájdalomcsillapítóra.
2014. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!