Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat az ugatásról?

Figyelt kérdés
Van egy 7hónapos Amstaff-om és szó szerint mindent megugat, a vizes trükk nem segített és már nem tudom mi tévő legyek...

2014. nov. 14. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Én a felesleges (macska, madár stb.) megugatásáról nyakon öntéssel próbáltam leszoktatni, nem sok sikerrel.
2014. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Márton Abigél válasza:
Mond neki hogy maradj csöndben,majd ha hallgat rád,adj neki jutalmat.
2014. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sippara ***** válasza:
Tudni kéne, hogy miért ugat, és az alapján tovább menni - vagy tiltani, vagy semlegesíteni az adott dolgot. Kutyasulit keressetek fel, mert ez nem egy hatalmas gond, ha ezt sem tudod önállóan megoldani, ivarérés környékén rohadt nagy gázok lesznek.
2014. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mire ugat? Kutya, macska, biciklisek, gyerekek..? Nagyon nem mindegy, melyik ugatást mivel akarod elfojtani :D


Ha azért ugat, mert ideges vagy fél valamitől (pl. biciklis), akkor ha látod, hogy jön egy, kicsit messzebb mész a kutyával, te legyél a bicaj és a kutya közt és menj tovább lazán. Ha nagyon nézi a biciklist, tereld el a figyelmét (pl.cuppogj), ha csöndben marad, adhatsz neki jutalomfalatot és dicsérd meg!


Tanítsd meg a kutyádnak a "Hagyd!" parancsot, nézd meg neten, hogyan kell. Ha nagyon ráfókuszál valamire, akkor mondod, hogy "Hagyd!", ha elfordul róla dicséred.


Ha azért ugat, mert olyan kedve van vagy másik kutyát hív játékra, ugyanúgy rászólsz, hogy "hagyd". Ha nem fejezi be, oldalba bököd, megfogod a grabancát és úgy mondod. Nem kell durván, csak éreztesd vele, hogy komolyan gondolod és nem szórakozhat.


Ha agresszíven ugat pl. kerítésnél, akkor meg simán odamész és arrébb küldöd, ugatásról szintén le tudod ezzel a vezényszóval tiltani. Ha meg makacskodik, akkor szépen a nyakörvénél megfogod és arrébb viszed (nem kell rángatni) és ott újra rászólsz.


Fontos, hogy te maradj nyugodt és azt próbáld megérteni, miért ugat.

2014. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha ugat a kutya (elvégre nem macska az istenadta). Én általában hagyom kicsit, hogy kiugassa magát, amikor túlzásba viszi, akkor mondom az "elég volt" parancsot, és hátrahívom a kerítéstől. És jön. Ennyi.

Nyáron az udvaron alszik, olyankor estefelé is előrekocog ugatni, akkor annyi, hogy kimegyek az erkélyre, rászólok, hogy "menj hátra", és megy. Volt, hogy egy este 5x előrejött. Nah, akkor az 5. után leborítottam fél pohár vízzel. Napokig nem jött előre. De aztán annyira benne maradt a dolog, hogy most már az is elég, ha kitartom a kezem, és mutatok hátrafelé, ő meg már megy is.

2014. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!