Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nagyon jó termész...

Ha egy kutya nagyon jó természetű, de az egyedül hagyást nem bírja?

Figyelt kérdés
Ha amúgy egy példásan jó kutya, nem erőszakos, nem makacs, alkalmazkodó, de az egyedül hagyást nem bírja, akkor is az egész nevelése rossz? Csak mert ilyet olvastam, hogy ha ezt csinálja akkor bizony azt jelenti hogy félre van nevelve, nem tudja a helyét. De ez most tényleg azt jelenti hogy alapjaiban is rosszul van már nevelve, miközben tényleg csak ez az egy baja van neki? Nem lehet, hogy jó kutya, csak egyszerűen ennyire ragaszkodó természetű? Fajtájából is ez adódna, társasági kuty. Kb fél óráig sír és kapar ha elmegyek otthonról.

2014. nov. 14. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szoktatva volt arra, hogy egyedül legyen, vagy mindig volt vele valaki, majd egy bizonyos kor után egyszer csak egyedül hagytad egy kis időre?
2014. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A falkaállat rosszul viseli a gazda (szagának) hiányát. Azt ajánlják, hogy mellette kell hagyni a gazda szagát őrző valamilyen testi ruhadarabot, akár használt zoknit.
2014. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Felnőtt volt mikor hozzám került, ha csak 10 percre marad magára, akkor is sír, sehogy se tudtam rászoktatni hogy ez nem akkora baj. Utálja ha teljesen egyedül marad.
2014. nov. 14. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor az alapoktól kell kezdenetek. Először a lakás elé menj ki. Később menj vissza. Utána növeld az időt. És ha sír, ne menj vissza megnyugtatni, mert azzal erősíted benne azt, hogy ha sír, az jó!
2014. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet h nem totálisan van félrenevelve, de h nem tud egyedül lenni az nevelési hiba. Helyrehozni valamit mindig nehezebb mint a kezdetektől jól csinálni. Ez most neked feladat ;) És ami az egészben a legrosszabb h a kutya közben stresszként éli meg az egészet -> sír, kapar. Olvass utána a szeparációs szorongás kezelésének és/vagy keress fel egy kutyasuli/oktatót.
2014. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Esetleg egy Cesar Millan videót tudtok linkelni, ha van olyasmi ami ezzel foglalkozik? Mintha rémlene h láttam két bichonnal bajlódni de már nem tudom, hogy ilyen problémán-e.
2014. nov. 14. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Segíthet, de ha nem megy, lehet érdemes lenne egy kiképző tanácsát kikérni!
2014. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre a videóra gondoltál?

https://www.youtube.com/watch?v=ayzSLoOA7As

2014. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
iiiigen, ez volt az!:) Na hálisten az enyém nem ilyen izgatott és agresszív, és főleg nem ilyen helyzetekben. De a lényeg nem is ez, hanem hogy a hozzáállásukat - mindegy hogy egyedül hagyáshoz vagy ajtón belépéshez - ennyire durván meg lehet változtatni... Szeretem Cesart, érti a dolgát, már csak rá kéne jönni h hogy veszi rá a kutyákat a hozzáállás változásra:D
2014. nov. 14. 12:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebben is erről van szó, 36 perctől van a lényeg: https://www.youtube.com/watch?v=LcqUdUGO7eo
2014. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!