Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások tudnátok nekem segíteni?

Kutyások tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Augusztusban szert tettem egy kutyusra(ugyan keverék,de bichon havanese-re emlékeztető jegyei vannak)

Nos,mivel nem sok kutyám volt eddig kicsit tapasztalatlan vagyok.

Elkezdtem nevelni,hogy hova végezze a dolgát,ügyesen visszahozza a játékát,ha eldobom neki.

Most viszont megmakacsolta magát. Nem hajlandó a kijelölt helyre pisilni,néha bedurvul(harapdál,karmol) folyamatosan felugrál és mindig elhúzza az alvós helyét és a szőnyegét.

Ebben kérném a tapasztalt gazdik segítségét. Van-e valami jó praktika,amivel ezekről le lehet szoktatni?

Előre is köszönöm!


2014. nov. 14. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyit fárasztod naponta?

Ha két hónaposan vetted akkor 5-6 hónap körüli szóval kamaszodik. Feszegeti a határokat. Szigoríts be,mozogj vele többet.Legyél még következetesebb.


Amikor bedurvul egy határozott NEM és állj fel menj el egy másik szobába.Illetve morogj rá ez is hatásos lehet.


Falkavezérségnek nézz utána vagy pedig keress fel egy kutyasulit :) Cesar Milan könvét javaslom,műsora is van.


Van 2 bichonom,egyik Havanese :)

2014. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kamaszodás nálam is számításba jött. Igyekszem minél jobban kifárasztani délutánonként. Ez az átmenés egy másik szobába,viszonylag működik,mert mikor elkapja a gépszíj,otthagyom,aztán néz rám egy ideig és jön utánam teljesen lehiggadva :)

Amit írtál,még utánajárok.

Köszönöm a segítséget!

2014. nov. 14. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
fajtától függetlenül, kutyaként ( legyen az kicsi, öleb, vagy nagytestű ) neveljük a kutyát. tehát felállítunk szabályokat, amiket be kell tartania a kutyának. amikor kamaszodik, akkor a legfontosabb a következetesség, és a fegyelem betartása. ez nehéz időszak, de türelemmel és tanítással könnyen átvészelhető. mellesleg ilyenkor ajánlott a kutyasuli, nem csak a tanítás miatt, hanem a szocializáció is fontos, hogy ne egy "hörcsög" legyen a póráz végén, aki minden kutyának neki akar menni.
2014. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sippara ***** válasza:

"Nem hajlandó a kijelölt helyre pisilni"


Nagyon okos kutya, már ő is tudja, hogy sétáltatni kéne rendszeresen, nem a lakásba tojatni.

2014. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!