Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem marad helyben a kutyám,...

Nem marad helyben a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tehát a helyzet, hogy van egy kutyám, akinek nagyon jó helybennmaradása van. Leültetem, fektetem, vagy álltom, ott marad a helyén 5-10 percig is, akármilyen messze vagyok. Leülhetek elé, vagy megkerülöm akármi, simán marad, jó sok munka van benne. _Viszont az vettem észre, hogy kb fél éve agilityzünk, ls ott eleinte nagyon szépen ottmaradt, nem jött el, mostanra viszont ahogy haladunk a dologgal anniyra rápörög, hogy nem marad ott. Leültetem, és elindul utánam, pedig tudja, hogy nem szabad. Rászólok, visszaültetem, de mindig felkel. :( Csináltam sokáig azt is, hogy leültettem, helybennmaradás, kimentem az első akadály elé, aztán vissza hozzá, megjutalmaztam, aztán megint ezt. Így szépen ottmaradt egy ideig, de általában mindig felkel, régen pedig nem csinálta ezt. Iletve ha nincs akadály, akkor egyáltalán eszébe sem jut felkelni. Szóval röviden a probléma, hogy agilitynél egyszerűen nem lehet otthagyni. Erre esetleg van valami ötletetek? Az edző is azt tanácsolta, hogy hagyjam ott, aztán menjek visza megjutalmazni, de ez nem teljesen vállt be, hiszen nem mehetek mindig vissza hozzá.



2014. nov. 15. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Van edződ. Ajánlott megoldást. Ha nem működik, miért is nem szólsz ismét neki?

A visszameneteles jutalmazás működik. Csak éppen nem egy perc alatt. Türelmetlennek nem való a kutya tanítása.

2014. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért kel fel, mert összeköti, hogy ha akadály van, akkor előbb-utóbb úgyis elindulhat. Ha sokat gyakorlod vele, hogy csak helyben maradás van, hiába van ott a pálya meg minden, csökkenni fog a próbálkozások száma.

Ez ugyanaz a helyzet egyébként, amiért helyben maradás tanításánál eleinte nem hívjuk el a kutyát, hanem mindig visszamegyünk hozzá. Ha tudja, hogy úgyis az a vége, hogy behívod, egy idő után önállósíthatja magát.

2014. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sokkal többször menj vissza hozzá, mint ahányszor indítod! Azt is csinálhatod, hogy egy darabig CSAK más ember kezéből indul a kutya, MINDIG visszamész hozzá a többi esetben
2014. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!