Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legalkalmasabb...

Melyik a legalkalmasabb kutyafajta az agilityre?

Figyelt kérdés
Nekem beaglem van, vele szeretnék majd agilityzni. Szerintetek ez a fajta alkalmas? Vagy válasszak egy másik sportot?És kb mennyi idős korától kezdjem ?

2014. nov. 16. 15:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én igenis ismerek versenyekről bejglis srácot, aki élvonalban van. ;)
2014. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Persze, előfordulhat, de azért nagy általánosságban nem fog tudni a juhászkutyákkal versenyezni.
2014. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Elhatározás, kitartó munka és türelem kérdése. Akit említettem nagy bejgli-bolond, szerelmese a fajtának, nem egy kutyájával ért el kiemelkedő eredményt.

Hiszen agilitynél nem csak a sebesség számít, hanem a hibátlanság is. Önmagában a gyorsaság nem elég.

2014. nov. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem beagle-öm van, és most szeptemberben kezdtem el vele agilityzni , jelenleg 4 éves, de ugyanolyan gyorsan tanul, mint kölyökkorában, tehát ez szerintem nem korfüggő. Én azt tapasztaltam, hogy az egyik legalkalmasabb kutyafajta , ott ,ahova én járok agilityzni, a kutyák többsége beagle, ezen kívül még a border collie egy nagyon népszerű agilitys kutyafajta. Hihetetlenül gyorsan megtanulta az akadályokat, fordulékony, gyors, egyedül arra kell figyelni, hogy megmaradjon a motiváció, különben elnyargalhat a pálya túlsó felébe (tapasztalat) :). Ja, és nagyon fontos, hogy kölyökkorában még az ugrásokat hanyagold, mert ha most kikészíted a lábait, akkor idősebb korában ízületi és csípőproblémái lehetnek. Mindenesetre én nagyon ajánlom :)
2014. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!