Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gyozzem meg errol a...

Hogyan gyozzem meg errol a szuleimet?

Figyelt kérdés

Tombhazban lakom 15 eves lany vagyok, es szeretnek egy torpe spiccet...persze a szulim nem akarnak tombhazba kutyat tartani.Mar volt cicam de meghalt 5 ev utan, tengerimalacom is volt de elkellett ajandekoznom...

Nem tudom hogyan gyozzem meg oket hogy kell nekem egy kutya, mert hianyzik az hogy legyen mirol gondoskodjak es az is hogy ha gondoskodom rola akkor az az allat valahogy viszonozza is, gondolok is arra hogy bujik hozzam meg nah szeret...


2014. nov. 16. 20:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Miért kellett elajándékozni a tengerimalacot?

Talán azért nem engedik, mert nagyságrendekkel drágább, mint pl. a tengerimalac. Megvenni is 100 ezer Ft felett, normálisan etetni, állatorvosi költségek is elég nagy összeg lehet.

Könnyebb egy cicával pl. Miért nem tartasz megint cicát? Olcsóbb (hacsak nem fajtatisztát akarsz), kevesebb gond van vele, nem kell sétáltatni, viszont ő is viszonozza a szeretetet.

2014. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

nem azzal volt/van a gond hogy sokba kerulne, csak egyszeruen nem szeretnek...

En nem szeretnek megint cicat... a cicanak mennie kell azt nem lehet bezarni neki az a termeszetes hogy megy vadaszik...mig egy kutya az megul az ember mellett, az embertol varja az etelt...a cicam kijart a hatso kertbe volt hogy napokig is oda volt

2014. nov. 16. 20:58
 3/28 anonim ***** válasza:

Cicát is lehet csak lakásban tartani. Ha ivartalanítva van, és kiskorától lakásban van, úgy szokja meg és nem megy sehova :)

Kutyussal rengeteg foglalkoznivaló van, nem csak úgy megül az ember mellett. Amíg kicsi, bepisil, bekakil, mindent megrág. Rengeteget kell tanítani, nevelni. Naponta legalább 3-szor sétáltatni, mozgatni kell, minimum napi 3 órát illik. Talán a szüleid mindezt tudják, és ők nem szeretnének ezzel foglalkozni/nincs idejük rá, és talán úgy vélik, neked sem lenne elég időd/kitartásod mindezekhez.

Tengerimalacka vagy más kisemlős esetleg?

2014. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
masra nem vagyok csak erre, tudom hogy eleinte nehez vele mig megtanulja a dolgokat...es vallalnam
2014. nov. 16. 21:50
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__62928..

Mondjuk azért, mert tudják, hogy a kutya is úgy járna, mint a malacok.

2014. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

:) mert gyerek vagy ,a gyerekek pedig nem képesek átlátni olyan dolgokat amik tovább tartanak pár hétnél . a kutyák pedig kb : 12-15 évig is élhetnek . ennyi idő alatt vajon te mennyi mindent szeretnél ?? a kutyád pedig csak 1 valamit : téged ! és a szülők ezt tudják . ha megérsz rá, azt is tudni fogják :) mivel ők a szülök,és te vagy a gyerek :)

kutya költsége napi lebontásban a vételára nélkül : kb . 4-500 ft/ nap . ezt szorozd ki 365-tel. annyiba van évente . és a vételára komolyabb tenyészetből : 1000-1500 euró :)

2014. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Na akkor most elmondom megegyszer...allatbarat vagyok 8 eve lovagolok es nem azert nincs mondjuk lovam mert "budos" hanem azert mert nem futja ra a keret...es a malacaimat idosen kaptam es azokat mar nehez tanitani...tisztaban vagyok vele mit jelent egy kutya gondozasa es nyugodt lehet benne mindenki hogy nem tennem ki az utcara...
2014. nov. 17. 14:38
 8/28 A kérdező kommentje:
es a kerdesem az volt hogy hogyan gyozzem meg a szuleimet hogy kell egy kutya?
2014. nov. 17. 14:39
 9/28 anonim ***** válasza:

A te szüleid, és minket kérdezel,hogy győzd meg őket? Magyarázd el nekik azt, amit ide nekünk leírtál, járj ki a menhelyre kutyát sétáltatni, akkor majd látják, hogy tényleg akarod.

Azzal tisztában vagy, mennyibe kerül egy VALÓDIl, törzskönyves spicc, és milyen igényei vannak? Miért ezt nézted ki?

2014. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát íme, elmesélek egy történetet rólam és a kutyámról:

Van egy kutyám. Boxer. Igen, nem könnyű eset. Igen, kertes házban lakunk. Rohadt sokat kell tanulnom, mert művészetibe járok. Szenvedek vele, de szeretem.

A kutya baromi zajos.

Nyüszít, sír, ugat, morog, pofázik. Folyton. Ha éhes, ha fészkelődik, ha horkol, ha azt akarja foglalkozzanak vele, ha egyedül akar maradni, ha ki kell mennie, ha játszani akar, ha izgatott, vagy ha valaki elmegy a ház előtt. Nem folyamatosan, mint az őrült kutyák, de igenis a tudtodra adja. Néha csak egy halk vakkantással, de bizony ez hajnal háromkor, a füled mellett nem is olyan jó.

A kutya büdös.

Az, bizony az. Pukizik, böfög és van egy alapvető szaga, pedig ő rövid szőrű. És bizony, ha foglalkozol vele, ezt a szagot átadja neked. Nemrég apukám figyelmeztetett, hogy kutyaszaga van a kabátomnak, vagy két hete. Most kezdtem el az új sulit(gondolom te is), most jöttem rá, hogy két hete a kutyaszagú kabátban járok. Nekem nem tűnt fel, megszoktam, de lehet, hogy az új osztálytársaim kiszagolták. Bizony, megalázó, zavaró, kellemetlen.

A kutya szőröz.

Nem kicsit, hanem rohadtul. Nincs cuccom, amiről ne szedegetném le folyton a szőröket, sőt, az egyik pulcsimon nemrég találtam egy szőrszálat, ami az előző kutyusunké volt. Ő három(!) éve elment. Azóta a pulcsit valami baromi sokszor kimostuk, de mégis maradt rajta.Nem jön le, le kell szedegetned és ha valamit nagyon összeszőröz kézzel kell kimosnod.

A kutya sok idő.

Igen, én is mindig úgy indulok el, hogy "húú, de jó is a séta", de mikor este 6-ra érsz haza és 8-kor végzel a tanulással, télen, nem is olyan jó kimenni sétálni a sötétbe egy órára. Pedig neked többre kell majd kivinned. Panelban sokkal többre. Ráadásul ez napi szinten valami baromi unalmas! Igen, ott van a tanítás, ami persze jó, a trükkök, a feladatok, a sportkutyázás, de ez nincs minden nap. Nem tehetem meg, mert akkor éjfélkor feküdnék le.

A kutya nem hálás magától. Nem tudom, hogy miért él ez a köztudatban, holott nem minden kutyára igaz. Baromi sok időt és erőt elemészt az, hogy kivívd a tiszteletet a kutya szemében, majd ezután elkezdd megkedveltetni magad vele.

A kutya drága.

Nagyon drága. A sokadik pórázát veszem, mert elszakad, megrágja, nem megfelelő, elhagyom, megbomlik, széttépi(!). Egy póráz durván 2000 forint(a legolcsóbb), én most a(számolok) a 6. pórázát használom. Nincs 1,5 éves a kutya és csak pórázra minimum(!) 12000 forintot költöttem. Ja és bekéne szereznem egy flexit, meg egy hámot, meg egy szájkosarat. Nyakörvből is van vagy 3-4, mert kinövi őket, vagy mert szétpattannak. Ja, és akkor még nem beszéltem a zsinóros labdáról(1200), a hurkáról(3000, de kell új, mert széttépte), a kiképző mellényről(8000), a kutyaiskoláról(havi 8000, plusz ŐV ami 1500[1 alkalom]) és a tápról(havi 12000), meg persze ha becsúszik valami(kb. félévente), akkor költünk még az orvosi ellátásra(min. 10000). A kutya vételéra 50000 volt(szaporított, rossz, hülye példa vagyok, egy normális, fajtatiszta kutya 100000-től kezdődik), az oltásai(ezt ki nem számolom neked, elég legyen annyi, hogy sok).

Megkockáztatom, hogy egy kutya tartása majdnem olyan drága, mint egy ló bértartása. Mindkettő pénznyelő, ez van.


Az meg, hogy 8 éve lovagolsz nem tesz semmit. Én is kicsi korom óta csinálok magamnak zacskós levest, mégsem vagyok szakács. A lovaglás hobbi, a kutyatartás(ha jól csinálod, vagy ha kikapsz egy dominánsabb kutyát), akkor életstílus, ami miatt minden mást el kell dobnod. Azt felejtsd el, hogy hétvégenként a barátoknál alszok, vagy, hogy ma du. 2-ig szunyálok, mert ezt nem teheted meg vele.


Hát ez van. Az állatok nem olyanok, hogy berakod egy házba, megeteted reggel este, meg kétnaponta az alma felé nézel, aztán elvárod tőle, hogy folyton fogadjon és mindig szeressen. Kemény munka van egy kutyában, még ha ölebet választasz is, te pedig, sajnálom és ezt most a legnagyobb őszinteséggel, túlzás nélkül, jóindulattal mondom: Felelőtlen vagy.

2014. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!