Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás hipoallergén bichon...

Allergiás hipoallergén bichon havanese kutyatartók?

Figyelt kérdés
Nektek bevált ez a kutyafajta? Kijött az allergiátok?

2014. nov. 16. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A havanese kutyáknak van aljszőrzete, így allergiásoknak nem ajánlott. Két allergiamentes kutyafajta létezik az uszkár és a yorkshire terrier. Az összes többi kutyafajtának van aljszőrzete.
2014. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit az előző írt nem igaz.Egy csomó fajtának nincs aljszőrzete:az összes bichon, uszkárok, shih-tzu, és még sorolhatnám...

Én allergiás vagyok a kutyaszőrre, de két bolognese-em van, és nincs semmilyen tünetem.Egyszer hoztak egy spiccet látogatóba, rögtön elkezdtem tüsszögni, fulladozni stb..

Azért azt megjegyezném, hogy igencsak fontos jó tenyésztőtől, törzskönyves kutyát venni, mivel azoknak a szőrtípusuk biztosan olyan lesz, amilyet te szeretnél.Egy papírok nélküli, hippoallergénnek titulált kutya szőre ugyanúgy allergizálhat.(egy ismerősöm pl.így járt, hiába figyelmeztettem)

Ezeknek a kutyáknak is hullik a szőrük, de nem allergizálnak.

2014. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A shih tzu-nak van aljszőre! Ősszel növeszti. A fedőszőre hajszerű, kb végtelenségig nő, ezt nem hullatja. Amit ősszel növeszt ez alá, az egy vattaszerű szigetelő "pihe". Ennek ellenére azért ajánlják allergiásoknak, mert ezt se úgy hullatja, mint a többi kutya a szőrét. Ha rendszeresen, minimum heti 2-3-szor kifésülöd, akkor 1 db szőrt se hagy el a lakásban, hanem fennmarad egymáshoz tapadva ez a piheszerű a fésűn. Szóval a levegőben egyáltalán nem szálldos, a ruhádra nem ragad rá, nagyon higiénikusan eltakarítható. Persze ez csak akkor van így, ha rendben van tartva a kutya, különben 1-2 hét nemfésülés után ezek a szöszök is kiesnek végül (bár ekkor se szállnak szét, hanem egy pamacsba állva fogod megtalálni valahol, szóval még így is jobb, mint a klasszikus szőrhullatós kutyák). Ez a hosszú szőrben tartottakra igaz, a rövidre nyírtakkal még ennyi "baj" sincs, ha kozmetikushoz viszed 2-3 havonta, ő nagyon szépen rendben tartja, és ugyanúgy egy semmit nem hullatós kutyust kapsz.

Különben teszt mutatta ki neked a szőrallergiát? Mert ha nem, és csak megfigyelted, hogy kutyák körül baj van, akkor lehet, hogy nem is szőrre, hanem kutyanyálra, vagy bőrre, hámra vagy allergiás. Mielőtt kutyát veszel, lehet bármilyen hipoallergén, én először végeztetnék egy tesztet a helyedben! Remélem tudtam segíteni:)

2014. nov. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És a másodiknak nagyon igaza van! Neked különösen kell figyelned arra, hogy jó tenyésztőtől vegyél kutyát, mert nagyon nem mindegy, milyen szőrminősége lesz. Ha egy kontártól veszel, lehet hogy csak kinézetre hasonlít az ő kutyája a fajtához. Ha nem ad törzskönyvet, nem tudhatod, hogy az ősei között nem-e volt valami más fajta, hasonló kinézetű, de nem hipoallergén szőrű kutya, akitől lehet, hogy pont megörökli a nem kívánatos szőrtípust.
2014. nov. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kimutatták. 5x-es volt kiskoromban. Most olyan 2-3x lehet.
2014. nov. 18. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!