Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy bichon havanese kutyus...

Egy bichon havanese kutyus meddig él, ha nincsen ivartalanítva?

Figyelt kérdés
És ha nincsen nagyobb betegsége. Mennyire számítsak a kiskutyámnál? Tapasztalatok is érdekelnének, nemcsak a statisztikák!

2014. okt. 25. 20:24
 1/10 KGabi0000 ***** válasza:
68%
Mivel kistestű,ezért több ideig elél,14-15 évig is.De ivarosan rövidebb ideig él,főleg ha valamilyen betegsége lesz ettől.
2014. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ha nem kap el semmilyen betegséget, akkor élhet addig, mint egy ivartalanított?
2014. okt. 25. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ivarszervi betegségeket nem elkapják, szóval ezeket kivédeni se lehet, az ivartalanítást leszámítva. Annak az esélye meg elég nagy, hogy egy ivaros kutyának kialakul valamilyen ivarszervi betegség, előbb-utóbb majdnem mindegyiknek.
2014. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy szaporítótól vagy tenyésztőtől (aki rendesen megcsináltatta az egészségügyi szűréseket) származik? Mert ha szaporítótól, akkor az nagyban csökkentheti az életidejét...
2014. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos hirdetett kutyus. Az eladó azt mondta, hogy ő bichon havanese, de nincs törzskönyvje. A szüleit sem láttam. Én nem szeretném ivartalanítani, viszont most megijedtem, hogy nagy rá az esély, hogy beteg lesz. De akkor egy tenyésztőnek az anyakutyája is hamar meghal, hiszen ő sincs ivartalanítva? Vagy hogy van ez?
2014. okt. 25. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy élőlényről kérdezel. Amelynél nem a statisztika és nem az emberek tapasztalatai alapján múlik, meddig él. Kb olyasmi a kérdésed, hogy a most született csecsemőnél milyen életkort jósolnak statisztika , vagy mások tapasztalata alapján.

Az ember, amikor magához vesz egy kutyát, nem azt számolja, meddig fog vele élni.

2014. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán függ attól is hogy hogyan tartod, mivel eteted.
2014. okt. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: éppen azért kérdezem, mert annyira szeretem, számomra tökéletes kutya! Szófogadó, nyugodt, és szeretet ad. Emelett még gyönyörű is. Ezért kérdeztem, hogy vajon meddig lesz velem?
2014. okt. 26. 06:53
 9/10 A kérdező kommentje:
* emellett javítok
2014. okt. 26. 06:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

kistestű kutyus, így ha minden oké és nem lesz semmilyen betegsége 15-16 éves is simán leélhet.(bár szaporított szal nembiztos, de reméljük szerencséd van)

DE!

Most gondolj bele ha tudnád hogy, mit tudom én, 10 évesen méh daganata lesz, és nem menthető, nem vinnéd el most ivartalanítani hogy megmentsd? Igen, nem biztos hogy ez bekövetkezik, de az esély ott van és ha ivartalanítanád akkor ezek a betegségek elkerülhetőek.

Ez mind a te döntésed, ha nem akarod műteni és tudsz vigyázni minden tüzelésnél rá hogy ne pározzon be (mert keverék kutyusokkal tele a menhely, és TK nélkül annak számít) vállalod az esetleges plusz orvosi költségeket ha mondjuk mindegyiknél álvemhes lesz (amire azért elég nagy az esély) akkor csináld.

De én inkább kitettem egy kb 1 órás műtétnek és tudom hogy ilyen téren mindent megtettem amit lehetett, mint hogy bűntudatom legyen hogy nem tettem meg és végül akár emlődaganatban haljon meg fiatalon,pedig még éveket velem lehetne.

2014. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!