Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutya igényli/...

Milyen kistestű kutya igényli/viseli el a napi 4-6 órás sétákat?

Figyelt kérdés
Beköltöztem életem első otthonába, amit az elkövetkező éven belül szeretnék megosztani egy házikedvenccel. Mivel ez egy társasház, olyan kutyára lenne szükségem, aki kistestű, könnyű utána takarítani (a hosszú szőr nem zavar), csendes természetű. Bírja a hosszú sétákat terepen, mert vinném magammal munkába. Ezen felül heti egy alkalommal kutyaiskolába járnánk. Sokszor járok haza a szüleimhez, ahol egy németjuhásszal illetve egy labradorral kell kijönnie, ne legyen túl domináns.
2014. nov. 17. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Puli keverék

[link]

2014. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A keverék kölyökről nehéz megmondani, mekkora lesz. A linkelt kiskutya már most elég nagy.

De egy menhelyes vagy fajtamentett felnőtt kutyával azért is járnál jól, mert egyrészt a kölyköt még egy évig nem terhelheted annyi sétával, másrészt ott a sok bepisibekaki.


Az, hogy a kutya csöndes legyen, kizárólag nevelés kérdése.

2014. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Terrier biztos bírná, a spitz már lehet kevésbé, másrészt ő elég domináns szokott lenni . A keverék szerintem jó választás lenne, nagyon bírják a strapát, nagyon aranyosak és még mindig ezek a kutyák élnek a legtovább.
2014. dec. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem bármilyen kisebb terrier jó választás lehet. Én a gyepiről hoztam ki egy terrier keveréket. Szépen ellustálkodik itthon is, nyugis. Viszont ha sétálni megyünk, 3 órát is gyalogol velem folyamatosan, sőt, még a kutyákkal is sprintel jópár kört, hazaérünk és mintha megnyomnék egy kapcsolót bezuhan az ágyba. :) De ha kint vagyunk, fáradhatatlan.
2014. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!