Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya férges, hogyan...

Pinky1981 kérdése:

Ha a kutya férges, hogyan fertőtlenítsük a takaróit?

Figyelt kérdés
Volt egy 5 hónapos kutyám, úgy vettem tenyésztőtöl,hogy féregtelenítve van. Van egy másik kutyám aki egészséges és nem szeretném hogy elkapja. A kiskutyát már eladtuk, nem tudtuk hogy férges. Azért adtam el mert 2-en nagyon ugattak és nem tetszett az embereknek meg mi sem tudtunk jól aludni. A takarókat mosógépbe lehet 90 fokon kimosni ? Vagy ki kell dobni az összeset ?
2010. jan. 29. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
gyönyörű történet volt! had gratuláljak! attól függ, milyen anyagból vannak a takarók, hogy lehet e 90fokon mosni, vagy nem.... amúgy meg a kiskutyáknál előfordul, hogy férgesek, ezért kell minden oltásnál féreghajtózni... na de mindegy:S
2010. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden oltásnál féreghajtózva volt, benne van a könyvében ! 1 hónapig volt csak itt. Az én kutyám egészséges, nem kapta el tőle.
2010. jan. 29. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem dobd ki, biztos ami biztos!
2010. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
51%

Én téged dobnálak ki szívesen:) Mintagazdi vagy,gratulálok!

Mosd ki nyugodtan 90 fokon,max zsebkendőnek lesz jó.

2010. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Féregmentes kutya NINCS. (Legfeljebb ha laboratóriumban él.) Elég, ha a kutyád kimegy a fűbe, aztán bejön és lenyalogatja a bundáját, máris lenyelt néhány petét.


A féreghajtó mindig csak a kifejlett férgeket hajtja ki belőle, a petéket nem. Ezért kell rendszeresen féraghajtani, a kölyköket még gyakrabban, a felnőtt állatokat minimum negyedévente.


Ezen ismeretek fényében remélem, megérted, hogy édesmindegy, mit csinálsz a takarókkal.

2010. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Vagy Flóraszepttel, higított hipós vízzel mosod ki, majd NAGYON alapos öblítés, vagy dobd ki. de sztem azért megmenthető. Biztos ami biztos, féregtelenítsd a kutyádat is 2-4 hét múlva,vagy már most, hátha elkapta tőle.
2010. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Elég szomorú, hogy eladtad a kutyát... ennyit a kutya nevelésről és a kitartásról.
2010. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Minden kölyökkutya férges, ez ellen nem lehet mit tenni.

A másiknál valószínűleg azért nem vetted észre, mert nem kapott féreghajtót.

Hagy ne fejtsem ki a féreglárvák életciklusát, lényeg, hogy az anyatejjel is magukba szívják, hiába van az anyjuk is féreghajtózva.

Adj be az úgymond egészséges kutyádnak is féreghajtót, meg fogsz lepődni.

2010. febr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!