Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elütötték a kutyámat mit...

Ha elütötték a kutyámat mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sajnos a kutya meghalt,tiszta vér volt az ucca annyi kijött szégénybõl.A baleset lakott területen történt ahol csak harmincal lehetne menni,de õ 80- 90 el ment.Ilyenkor mit lehet tenni lehet az autós a felelõs?De tényleg nagyon gyorsan ment még egy nyüszítés se hallatszott.
2014. nov. 22. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem beszívott a kérdező :D
2014. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg kamu az egész... Először még csak kint van az utcán, aztán már eszébe jut, hogy de a kutyát sétáltatta pórázon. Meg mi az hogy nem tudta behúzni a kutyát? Pórázon sétakor a kutya jó esetben max másfél méterre van tőlem. Nem hiszem hogy az autós megkockáztatta volna, hogy annyira közel megy, hogy lehet az embert is elüti. Ráadásul, hogy az úttestről átmegy a járdára.
2014. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol van járda, nálunk sem pl., lakótelepen. De egy 1-1,5 méteres pórázon sétáltatott kutyát simán magadhoz tudsz rántani, főleg, hogy a fejét rántod magad felé, tehát nem tudja a fejét elkapni az autós.

Ja, és én pl. mindig leültetem a kutyát ha kocsi jön nem járdás részen, és én vagyok az út felőli oldalon a füvön. Ennyi az egész.

De mondom, hiába hazudsz, nem tudja elütni akkor sem, mert ha rántod is, a feje közeledik hozzád előbb.


Persze van kivétel, ha flexin megy az út másik oldalán, de az no comment kategória ugyebár.

2014. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

30-as lakóövezetben nálunk is rengetegen sétáltatnak kutyát póráz nélkül. A legtöbbet azért engedik el, mert úgyse megy az útra, szépen sétál, de azért akad amelyik az utcán rohangál.


Persze, elméletben mindig a gazda a felelős, meg mindig kell póráz, de gyakorlatban egy normális környéken nem száguldoznak 30-as övezetben, és minden autós előzékenyebb az úton lévőkkel.

Tudom, én is autóval járok, és nem hiszem, hogy halálos balesetet tudnék okozni egy kutyának a környékünkön, ha normálisan közlekedem, mászkáljon bárhol a kutya.


Az autós megállt? Rendszám megvan?

2014. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!