Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta gondok! Valaki segítene?

Séta gondok! Valaki segítene?

Figyelt kérdés

A gond ott kezdődik, hogy amikor meglátja a hámot és a pórázt, elfut.. Valahogy fél óra alatt odacsalom magamhoz, rárakom a hámot ès a pórázt, aztán elindulunk. Nagyon húz, pedig rászólok és mindig magam mellé igazítom, de 1 perc mulva megint húz. Ha sétáltatàs közben meglát egy kutyát, nem lát, nem hall, oda akar menni játszani. Elkezd az úton ugatni, rángatózik, pedig egészen kicsi kora óta vittem kutyák közé.

Kutya suliba majd csak nyáron figunk tudni menni, addig is jó lenne ha valaki segítene.



2014. nov. 23. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne vidd le sétálni
2014. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem mogoldás.
2014. nov. 23. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is ezt csinálta, csak a mienk nagy testű volt (mondjuk a mienk nem a hámot, hanem a nyakörvet nem szerette, mindig lemarta magáról)...ezen a nevelés segít, szóval mutasd meg neki, ki a főnök...próbáld jutalmazni ha szépen megy meg ilyenek...mi így csináltuk, vagy lefárasztottuk mielőtt sétálni vittük, és akkor nem rántott be senkit a bokorba...Amúgy az is segíthet, ha rövidre állítod a pórázt, és nem hagysz neki akkora mozgásteret (vagy feltekered a kezedre, ha nem állíthatós), és így megszokja, hogy melletted kell mennie, mert máshol nem tud, és egy idő után már nem is akar majd...(sajnos ez a mienknél nem vált be, mert ilyenkor mindig gáncsolt el minket, de papóm kutyusánál jó volt...)
2014. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vágj össze virslit és azzal csald oda magadhoz, úgy add rá a hámot, pórázt. Amikor indultok, te lépsz ki először a kapun vagy az ajtón. Hiába nyüzsög, rászólsz és addig csukva az ajtó, amíg szeleburdi. Ha nyugis, kinyitod, ha erre bepörög, akkor becsukod. Ezt addig csináld, amíg nem vár türelmesen. Pörgős terelőkutyám van, ha ő megtanult megnyugodni, akkor bármelyik képes rá. ;)

Sétánál te vedd észre előbb a dolgokat. Jutalmazd a virslivel, ha rád figyel. Ha nem, akkor indulj vele az ellenkező irányba. Ha szemből jön másik kutyás, akkor leülteted kajával. Ha leült, kaja és a markodban már legyen ott a 2. falat, hogy továbbra is az legyen az izgibb. Ha elhaladtak, akkor jutifalat mehet neki. De csak ha figyelt rád. Ha nem, akkor nincs kaja, vedd el az orra elől a kezed, amiben van a falat.

Fontos, hogy végig nyugodt legyél. Ne érdekeljen, mit gondolnak rólad. Csak arra gondolj, hogy ezt kell tenned, hogy szófogadó társad legyen.

2014. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én úgy csináltam, hogy megtanítottam arra, ha előveszem a pórázt, ő leüljön elém. Olyan aranyos ilyenkor, mert remeg, reszket az izgalomtól, de azért ül a seggén :))

Ha séta közben meg merészel szólalni, azt nagyon keményen büntettem. Kisebb morgásért pórázrántás járt, ugatásért földre nyomás.

Muszáj volt, mert kisvárosban lakom, és 5 kutyával teli utcán kell átsétálnunk.

Most már tökéletesen viselkedik. Ha nagyon pörög a kerítés mögött a kutya, (vagy a kutyám azt a kutyát nem kedveli), akkor annyit mondok neki, hogy "szépen!". Ebből ért is.


Én a húzásról teljesen nem szoktattam le, nem látom értelmét. Tudom, hogy mostanában divat, de nekem ez nem lényeg. A séta elején húz, de ez természetes, hiszen, izgalomban van. DE! A járda szélén megáll, ami sokkal fontosabb, össze lehet engedni más kutyákkal/kisgyermekekkel. Parancsszavakat ismeri.

Ha az kell, hogy mellettem jöjjön, akkor magam mellé veszem a pórázzal. Tudomásul veszi, és jön mellettem szépen. Nekem ez elég. Ha meg mehet, akkor előre engedem, hagy szaglásszon. Hiszen azért sétáltatom, hogy neki jó legyen!!!!


Ez az én felfogásom. Lehet lepontozni :)


Muszáj vele szigorúnak lenned. Nem szabad, hogy rángasson, olyan nincs, hogy nem lát, nem hall.


Én a múltkor beszélgettem séta közben egy sráccal, egy 1 éves bernáthegyi volt nála. Megálltunk egymástól kb 3 méterre, a kutyám a lábamnál ült végig! Büszke voltam rá... (és ez mennyivel fontosabb dolog, mint a húzásról való leszoktatás....hogy lehet egy másik kutyással beszélgetni anélkül, hogy 2másodpercenként a kutyámra kellene szólnom....)

2014. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is cseréld le a hámot egy rendes nyakörvre, amíg még nevelni kell a kutyát, mert a hámmal remekül közömbösítesz minden pórázmozdulatot, csak agyatlanul cibálod vele a kutyát, az meg észre se veszi, mi történik.

Másodszor meg jó lenne az a kutyasuli minél előbb, vagy ha nagyon nem megy, egy-két alkalommal házhoz hívhattok kiképzőt, hogy addig is irányba rakjon titeket, mert súlyos tekintély és/vagy bizalomproblémáitok vannak. Konkrétan itt nem tudjuk megmondani, hogy mit csinálj ezzel a sétára indulós hisztivel, mert nem látom, hogy félelemből csinálja, vagy csak palira vesz, esetleg te csinálod akaratodon kívül úgy a dolgot, amitől neki nagyon gáz lesz az egész, és inkább elkerüli. Vélhetően csak hiszti, de sose lehet tudni.

2014. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!