Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fegyelmezéstől sokkot kapott...

Fegyelmezéstől sokkot kapott a kutyám?!

Figyelt kérdés

1 éve van nálam egy kutyus, sajnos kicsit elkapattuk, nagy úrnak képzeli magát :) Megelégeltem és mikor leültünk a nappaliban teázni és sütizni és odafeküdt a lábunkhoz, elzavartam (csak mondtam, hogy "menj innen" és intettem). Akárhányszor visszajött, elküldtem újra, kb. 1 méterre az asztaltól elkezdett nyöszörögni, fel-alá járkált, sunnyogott. Nem foglalkoztunk vele. Aztán remegni kezdett, még a mancsát is felemelte.


Átmentem a másik szobába, nem is néztem rá, pakolásztam, erre odahányt a szőnyegre. Szó nélkül feltakarítottam, nem szidtam le. Aztán lementünk sétálni, ahogy elértünk az első fához, odafosott.


Anyám szerint szegényke elrontotta a kis pocikáját és azért kezdett nyafogni, de roppant furcsa,hogy épp akkor lett "beteg" mikor elzavartam. Szerintem csak annyira ideges lett, (amit eddig lehetett azt most hirtelen nem, hiába hisztizett) hogy ez ráment a gyomrára.


Szerintetek?



2014. nov. 21. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkot nem kapott, de izgalom hatására előfordulhat mindaz, amit a kutyád előadott. Ne hagyd magadat eltéríteni.
2014. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon akaratos, magát másra rátukmáló kutya egyébként :)
2014. nov. 21. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A remegés teljesen természetes dolog, egy új szituációban gyakori.

Ha még soha nem történt vele ilyen, akkor így dolgozza fel. Jól tetted, hogy figyelmen kívül hagytad, ezt neki kell megélni, átélni, feldolgozni, így szerez tapasztalatot.


A hányás fosás kicsit túlzott reakció, de abszolút felírható az idegesség rovására.

Ha legközelebb ilyen van, vidd egy kicsit hosszabb sétára. A mozgás, az előre haladás, az együtt töltött gyaloglás más elmeállapotba hozza, segít túllendülnie a holtponton, és megnyugodnia.


Ez nem a fegyelmezés semmissé tétele, ugyanúgy nem kell hozzászólni, ha nem akarsz, és ugyanúgy lehet továbbra is fegyelmezni. Ha új helyzetbe kerül, a remegéstől se kell megijedni.

Viszont megrekedhet az elméje ebben az ideges stresszes állapotban, amiből segíteni kell kizökkenteni.


Nyilván, ha nagyobb bűnt csinál, pl megharap, akkor senkit nem érdekel, ha a fegyelmezés után olyan ideges, hogy egy fél napig hány, de a személyes térbe való kéretlen behatolás nem olyan főbenjáró bűn, úgyhogy ha túlreagálja a kutya a fegyelmezést, akkor egy kis mozgással lehet vele tudatni, hogy nincs itt a világvége. :)


De amúgy lehet hogy csak arról van szó, hogy most szembesült vele életben először, hogy lejjebb került a ranglétrán, és hogy hol is van pontosan a helye a családban. Ez viszont egy kicsit komolyabb dolog az életében, ez érzékenyen érintheti.

De ezzel együtt hosszútávon csak így élhet teljes, boldog, kiegyensúlyozott életet, úgyhogy szokja csak a helyét! :)

2014. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :)


Csak egyszer hányt és összesen 2x állt meg fosni, de nem volt az se olyan vészes. Elmentünk most este egy 1 órás sétára, kicsit meg volt szeppenve. Láttunk lovashintót is menni a körúton, érdekes módon most még arra is elfelejtett ugatni, nagyon-nagyon megdicsértem :) (Lovak riogatása nálam egyébként is elfogadhatatlan :D)


A családtól azért néha falra mászom, kicsit ők is sárosak a kutya elrontásában, engedik felugrálni, játszanak vele mikor követeli, stb. és ha a kutya behúzott farokkal megy a helyére, mert elküldöm, akkor már biztos összetört őt lelkileg :D Ráfér őfelségére egy kis fegyelmezés, én nem dőlök be a színjátékának (előző kutyám is mesterien hisztizett egy időben), de azért ilyen mértékű reakcióra nem számítottam! :)

2014. nov. 22. 00:37
 5/6 anonim válasza:
Természetesen fegyelmezd a kutyát de minél többet fegyelmezed annál többet játsz vele mert a mi kutyánkkal is ez volt és szerintem csak rosszul lett attól hogy "nem törődünk vele "de ezt csak bemesélte magának amióta rendszeresen játszunk vele azóta ez a helyzet elmúlt
2014. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Teljesen igazad van. Én is nagyon figyelek rá, hogy mindig eleget játsszak vele ill. dicsérjem.


Amióta a kérdést kiírtam, azóta nem is nagyon jön oda az asztalhoz, mikor kávézunk :D

2014. dec. 2. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!