Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám "letörni a...

Hogyan tudnám "letörni a szarvait"? Akinek hasonló kutyája van írhatna tapasztalatokat.

Figyelt kérdés

2 éves terrier keverék. Kan, ivartalanított.Örökbe fogadtam, eleinte persze kis visszahúzódó, mindenkivel kedves kutyus volt, mostanra viszont túlságosan nagy lett az önbizalma! :) Amik zavarnak:


- ha vendég jön a lakásba, nagyon sokáig hisztizik (ugat, pattog), hiába szólok rá (vendéghez engedés feltétele, hogy lenyugszik)

- pórázon 20x kell rászólnom, hogy mellettem jöjjön és ne totyogjon (ez javul)

- futtatón néha provokálja a nagyobb kan kutyákat, morog, csipked, ezt nem mindegyik tűri el (ha észreveszem, hogy befeszül és arcoskodni készül, akkor már az elején elviszem onnan, rászólok és csak ha lenyugodott akkor mehet vissza)

- Szintén futtatón játékra agresszíven féltékeny (durván morog), akkor is ha nem övé a játék. Ma is undok volt egy kiskutyával, a jutalma erre egy kiadós grabancrázás, rákiabálás és odébb dobás lett, nem is ment utána még pár percig a labdáért.

- pórázon, ha nem mehet oda egy kutyához, néha csakazért is odaugat



A jövőben szeretném majd elengedni a pórázról bandázni, de amíg ilyen húzásai vannak, kizárt. Nem szeretném, hogy összeakadjon egy rosszul reagáló kutyával aki rojtosra tépi. Szeretném, ha eszébe se jutna bunkóskodni, bunyót kezdeményezni :)


Ötletek? Továbbra is terminátorként reagáljam le a szemtelen húzásait és/vagy a jó viselkedést jutalmazzam orrba-szájba? :)



2014. nov. 21. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

simán palira vesz a kutyád.

nincs tekintélyed, legyél határozottabb és következetesebb.

ajánlatos lenne elmenni egy kutyasuliba.

2014. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha vendég jön akkor kérd meg őket,h. hagyják figyelmen kívül a kutyát,mintha ott se lenne,rá se nézzenek,hozzá se szóljanak hiába izgatott,ha sokszor közömbösítve lesz..ráfog jönni,h. felesleges túl lihegni a dolgokat és egy idő után lenyugszik,nem fogja érdekelni. Nekem is van örökbefogadott kutyám..báár ő lány,de nála is volt ilyen morgós,ugatós stádium pl. az idegenekre,futókra,biciklistákra,más kutyásokra. Erre a verzióra én egy vékony újságpapírt használtam és finoman rápaskoltam a popsijára határozottan mondtam neki,h. nem. Meg is értette,mert azóta se csinálja. Egy biztos agresszióra,agresszióval válaszolni a legrosszabb. Nem kell kiabálni vele, érti ő csak leszarja.. Türelmesen,határozottan el kell magyarázni neki a szitut és ha helyesen cselekszik jutalmazni. :)


Olvass sok Cesar Milan könyvet! Nagyon sok hasznos tanács van benne vagy ha szeretnéd vidd kutyaiskolába,esetleg hívj házhoz egy szakértőt. (ugyan én nem vagyok a híve,de kinek mi..) :)

2014. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a futtatós szituációhoz annyit mondanék, hogy ne aggódj ha majd egyszer meghúzzák nagyon, vagy elverik, meglátod tudni fogja mit szabad. Nem fog ő ott arcoskodni tovább. Nekem ugyan egy nagyon barátságos minden kutyával jól kijövő staffim van, de simán volt olyan német juhászkutya akivel nézeteltérések voltak, párszor összekaptak, mert persze az enyém sem hagyja magát, ha sokáig piszkálják, akkor kap csak oda. De érdemes lenni iskolába vinni.
2014. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"hiába szólok rá"

"20x kell rászólnom"

Hát ha folyton csak rászólsz, de nem történik semmi, akkor ne csodálkozz, hogy folyton szólongathatod. Nincs súlya a rászólásnak, közlöd a kutyával, hogy mit akarsz, aztán hagyod, hogy szarjon rá. Ne csodálkozz, ha meg is teszi. Érti amúgy ezeket, meg lett rendesen tanítva neki, volt, hogy rendesen csinálta, vagy csak mondogatod és várod, hogy csinálja anélkül, hogy a magyarázat rész meglett volna?


"ha észreveszem, hogy befeszül és arcoskodni készül, akkor már az elején elviszem onnan"

Kivonod a szituációból ahelyett, hogy megtanítanád, hogyan kezelje. Persze, hogy nem javul.


Én is kutyasulit javasolnék, ha látja az ember, hogy mit hogyan csinálsz, meg milyen állapotban van a kutya, illetve hogy alapvetően hogy állsz hozzá, elég gyorsan rendbe lehet ezeket rakni.

2014. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Iskola tervben van, de csak jövőre.


"ne aggódj ha majd egyszer meghúzzák nagyon, vagy elverik, meglátod tudni fogja mit szabad"

Nem aggódom emiatt, sőt, hagyni is szoktam, hogy elzavarják, elmorogják, ha túlságosan nyomul. Csak sajnos nem minden kutya (ill. gazdi) olyan jófej, hogy lefegyelmezi és kész, van pár nagytestű kutya, amelyik felkapja a vizet és konkrétan nekimegy az őt provokálónak, ezért is inkább megelőzni szeretném a bajt :)



"Érti amúgy ezeket, meg lett rendesen tanítva neki, volt, hogy rendesen csinálta, vagy csak mondogatod és várod, hogy csinálja anélkül, hogy a magyarázat rész meglett volna? "

Érti bizony! De annyira felizgul, ha vendég jön, hogy csak nehezen csillapodik le. Ha a vendég együttműködő és tojik a kutyára, hamar abbahagyja (2 perc), de ha hozzá szólnak vagy nézik akkor meg simán ugat 5 percig folyamatosan...

Sétánál meg úgy néz ki a dolog, hogy jön laza pórázon, de folyton elém akar kolbászolni egy fejhosszal. Hiába parancsolom vissza a lábam mellé, 2 perc múlva megint totyog előrébb. :/

2014. nov. 23. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Na, az meg azért van, mert folyton visszaparancsolod. Adtál neki egy feladatot, ami elvileg addig tart, amíg te mást nem mondasz, ehelyett hagyod, hogy ő kioldja magát, és a visszaparancsolással egy új feladatot adsz neki (ami mellesleg ugyanaz, mint az előző, de ez a kutyának akkor már tökmindegy). Ilyenkor egyszerűen korrigálni kell, nem még egyszer szólni. Pórázzal, vagy megbököd lábbal, hogy figyeljen már oda, hogy mit csinál, mert az neked nem tetszik.


Ha meg vendég jön, hogy viselkedtek a kutyával, mielőtt beengeditek? Érdemes elküldeni az ajtótól (Cesar Millannál lehet sűrűn látni, hogy hogyan "birtokolja" az ajtót), jelezvén a kutyának, hogy neki ott semmi dolga, majd te elintézed. És ha lenyugodott, akkor lehet beengedni a vendéget. Lehet, hogy szegényt kicsit váratni kell az ajtó előtt, de megéri :)

2014. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor egyszerűen korrigálni kell, nem még egyszer szólni. Pórázzal, vagy megbököd lábbal, hogy figyeljen már oda, hogy mit csinál, mert az neked nem tetszik. "


Áhááá :D Köszönöm! Ez tényleg eszembe se jutott! Mindenképp kipróbálom :)


Vendég érkezése: Elküldöm az ajtótól, akkor is, ha családtag jön. Ilyenkor bemegy a szobába és onnan kukucskál kifelé, csak hívásra jöhet ki, de akkor is figyelmen kívül hagyjuk. Ha vendég jön, ugyanez, csak ugat mellé. Ha fittyet hányva rám kirohan az ajtó felé, rögtön bevédem a vendéget és beküldöm, ebből ért, bemegy, de ott tovább ugat, elég idegesítő :D De tényleg kipróbálom, hogy amíg nem kussol el rendesen, nem lép be a vendég :D


Szoktam azt is csinálni egy kis önkontroll fejlesztésként, hogy ha futár jön vagy postás, beküldöm, de ugyanúgy nyitva a szobaajtó (szóval hall és lát mindent) és ha kijön, visszaparancsolom.

2014. nov. 24. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!