Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?

Mit tegyek a kutyámmal?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon ragaszkodik hozzám. Ha el akarok menni töle 5 percre, akkor utánam ugat, és ez hosszú távon kezd idegtépö lenni. Szeretem, és naponta eltöltök vele több idöt is, tehát nem az a baja, hogy nem játszom vele eleget.

Mit tehetek vele?

U.I: Nagyon játékos kutya, sok benne az energia.



2014. nov. 23. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Adjál neki egy nyers , méretes marhacupákot. El fog felejteni utánad kiabálni :))
2014. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Helyre kell tenni a falkasorrendet, meg le kell mozgatni alaposan. Ez a két dolog meglepően sok problémát képes orvosolni :)
2014. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A szeparációs szorongás és a kötődés nem függ össze! Ez nevelés kérdése! Az, hogy hisztizik otthon, ha egyedül hagyod, nem jelenti azt, hogy különösen erősen kötődik hozzád - persze ettől ez még lehet igaz, de mint írtam, a kettőnek nincs köze egymáshoz.

Mennyi idős? Kölyök korban egyszerű megoldani, kamasz kortól már jelentősen komplexebb feladat.

Egyrészt fokozatosan növeld az időt, eleinte csak pár percre hagyd magára. Másrészt mielőtt elmész otthonról, mindig vidd el egy hatalmasat sétálni! Azt írod sok az energiája, akkor mindenképp póráz nélkül, szabadon is engedd sétálni! És végül kezd el komolyabban nevelni, kezd el a tekintélyedet növelni.

2014. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha 2 kutyád lenne, tudnának egymással játszani amikor te nem érsz rá. Nekünk azért van kettő.
2014. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Körülbelül 1 éves, és már megtanítottam neki az ülést, de ha látja, hogy nincs nálam nass, akkor nem ül le. És igen, két kutyánk van, de nem tudják egymást lekötni , míg én elmegyek.
2014. nov. 24. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:
De viszed őket naponta nagyokat sétálni? Dolgoztatod őket szellemileg? Ha nem, akkor már ma kezd el, különben ez az állapot sokkal rosszabb lesz!
2014. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szoktam sétáltatni a kertben, és a kerttetőn ( dombon ) naponta vagy kétnaponta. Ezután megpróbálom többet sétáltatni és a többi válaszíro javaslatait is kipróbálom
2014. nov. 24. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Kertben sétáltatni? Annak mégis mi értelme van? A séta lényege, hogy a kutya számára inger gazdag helyen lehessen, idegen szagokat érezhessen, idegen látvány fogadja, lefáradjon mind szellemileg, mind fizikailag, gyakran találkozzon más, idegen kutyákkal is. Egyszóval ilyen igazi sétákra elviszed őket? A városba és erdőkbe vagy mezőkre, ahol szabadon tudnak rohangálni legalább 2-3 órát?
2014. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazábol a dombon van egy erdő, és kb egy negyed kilométerre van a mező ;) . Van ott sok más kutya is, azzal nem kell foglalkozni. Városban nem nagyon akarom sétáltatni \ kiengedni, nehogy valami baj történjen.
2014. nov. 25. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!