Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell idomitani?

Hugó 14 kérdése:

Hogyan kell idomitani?

Figyelt kérdés
Apám egy családtól bérel egy kertes ház félét közös udvaral, a családnak van egy kis kutyája egy bichon és gondolom hogy a fekete szöre miatt csak havannai lehet. Én hétvégente járok oda a testvéremmel. A kutya most egy éves és három hónapos és én egy éve ismerem és ez idö alatt nagyon megszerettem. A gazdáji kiköltöztek külföldre szóval mi lettünk neki az új gazdái vagyis igazábol apukám hiszen ö van vele minden nap és ö eteti minden nap.A kérdésem az lenne hogy ezt a fajta kutyát hogyan kell idomitani? Megszeretném neki tanitani az alapvető dolgokat pl. ül, fekszik, marad, pacsi stb. És mikre kell oda figyelni ezeknél a kutyáknál. Valemenyire utána néztem a neten de sok részletes infót nem találtam róla. Amit én elmndhatok az hogy borzasztó játékos, eleven, szeretreéhes. Jó fizikuma van szivós. ja és nem szoba kutya hanem udvaron van tartva, persze néha be lett engedve de nem sokszor.

2014. nov. 23. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Kutyát nem idomítanak.

ne a kutyáról keress infókat, hanem a kutya tanításáról. Van bőven.

2014. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én elemeket szoktam idomítani.
2014. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell tanítani, mint bármelyik másik kutyát. Tele van a net, meg főleg a youtube ezekkel, válogass kedvedre.
2014. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj el kutyasuliba, pár alkalom alatt megtanulod. Ha az első suli nem tetszik keress másikat. Ha az alapok megvannak érdemes több módszert kipróbálni, a "jó módszerek" nagyon függ a kutya-gazda kapcsolattól, illetve, hogy az adott gyakorlatot hogyan tudod "kutya nyelven" megfogalmazni

Olvass sokat A wikipédia kutya cikkének forrásait átböngészve sok jó könyvet weboldalt találhatsz.

Vannak akik mást mondanak, de a kutya az élete végéig tanítható, de az idő előrehaladásával egyre nehezebb elkezdeni. Ha a rutin megvan a kutya imád tanulni. Ismerek 7 éves kutyát, a mai napig csillog a szeme, ha a gazdája új gyakorlatot tanít neki

2014. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az idomítás és a tanítás között az a hatalmas különbség, hogy az idomításnál az állat a passzív, elszenvedő alanya a foglalkozásnak, míg a tanításnál az állat partner, egyen értékű és azonos rangú társ, sőt, sokszor ő is irányítja a foglalkozást. Pont ezért a kutyát ma már csak tanítjuk, jelentősen eredményesebb.

Én nagyon ajánlom, hogy nézz utána a klikkeres tanításnak és a hat módszerének a neten. Ezekkel a módszerekkel a legbonyolultabb trükkökig mindent meg fogsz tudni neki tanítani.


Azért azt muszáj hozzá tennem, hogy a bichonok társasági kutyák, se a szőrük, se a testfelépítésük és egészségük, se a temperamentumuk nem teszi őket alkalmassá a kinti tartásra! Ők nem csak a szoba hőmérsékletet igénylik egész évben, hanem az ember társaságát is!

2014. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ül, fekszik, marad - tanítás

Pacsi - idomítás.


Olyan tevékenységet, vezényszóra elvégezni, ami kutyának természetes, tanítás

Olyan tevékenység, is megtanítható, ami nem természetes viselkedés, az idomítás.

A "pacsival" sok kutyát akaratlanul is kunyerálásra nevelnek, bár ez a gazdi hibája, de a különböző cirkuszi mutatványok betanítása is idomítás.

2014. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy az idomitás szót használtan, én tanitani szeretném és foglalkozni vele. Nos azt elfelejtettem le irni, hogy nem vagyok benne biztos hogy bichon. Két napja amikor az eredeti gazdái haza jöttek majd el is mentek ide adtak valamilyen kis könyvet amely tartlamaza a kutya adatait és oltásait és ott azt irja hogy a kutya fekee bichon. Mikor rá kerestem, és látam a képeket egyértelmüen láttam hogy valóban az lehet. Viszont miután joban utána néztem már nem voltam benne olyan biztos alapvetöen valamivel nagyobnak tünik nekem mint a bichonok. Ha nem ismerném a kutyát azt mondanám a bichonok valóban szoba kutyák ugyanis az egyik ismerösömnek az van és az a kutya nagyon érzékeny és gyámoltalan. Na de az enyém abszolut jól érzi magát kint, testfelépitése tökéletes alkalmas egyáltalán nem érzékeny idáig semmi problémája nem volt. Rendkivül mozgékony és látszik rajta, hogy szivós. Az eredeti gazdái nem tartották bent persze a kutya be mehetet ha akart, de nappal végig kint volt és állitom hogy jól érezte magát.Azt azért még elmondom hogy éjsaka nem kint alszik hanem a folyoson egy takaron. Tehát abszolut biztos vagyok abban hogy ez a kutya alkalmas az udvara de akkaor felmerül a kérdés, hogy vlóban bichon vagy esteleg valamilyen másfajta? Ezt én nem tudom megálapitani úgy hogy hétvégén felrakok róla egy képet és kérlek szépen titeket álapitsátok meg milyen fajta.

Az teljes mértékben igaz, hogy igényi az ember társaságát ,ami peddig a pacsit illeti nem rosszat akarok neki csupán jó pofának gondolom, nagyszüleimnál a nagy testű kutya is szokot pacsit adni. Én ezt a kutyát pont azért szetetem mert aranyos, játékos, ügyes, mozgékony és nem az a tipikus szoba kutya amely mindenre érzékeny és olyan nyápic.

2014. nov. 24. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy csak akkor számít bármilyen fajtának a kutya, ha van róla igazoló papírja, törzskönyve. Tk nélkül minden kutya keveréknek minősül, amitől persze nem lesz rosszabb az az eb!

A jópofa, aranyos trükkök nem csak szórakoztatóak kutyának-embernek, de nagyon hasznosak is. Remek szellemi fárasztás, hihetetlen jól erősíti a kutya-gazda kapcsolatát és persze fejleszti a kutya kreativitását is, egyszóval csak ajánlani tudom. Jó módszerekkel a kutyák imádnak ilyen trükköket tanulni, mint a pacsi, pitizés és társai. :)

2014. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!