Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár vagy bichon havanese?

Uszkár vagy bichon havanese?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Mit tudsz nekik biztosítani?

Mit vársz a kutyától?

Mennyi időd, energiád van a kutyára?

Melyik tetszik jobban természetre?

Melyik természete, egyénisége hasonlít jobban a tiédre?

Melyik tetszik jobban külsőleg?

Melyikre szavazott a család?

Honnan szeretnéd menhelyről vagy tenyésztőtől?

Ha tenyésztőtől, az ár számít?

Mikor szeretnél kölyköket/felnőttet, lesz akkor elérhető?

2014. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Uszkár,tanulékony kutya nagyon benne van a top 10-ben.:)

Volt bichonom egy ivaros fiúcska na hát egy év után sem sikerült szobatisztaságra nevelni,pedig volt kétóránként séta,"puszi" a kutyapelenka használatért,illetve egyszer megharapott.Később volt egy németjuhászom,ő vele imádtam az életet,később egy golden-erdélyi kopó keverék(vele nem bírtam echte vadászkutya oda is adtuk egy vadásznak).

Most törpe schnauzerem van,de bizton állíthatom hogy még a németjuhász sem igényelt ennyi feladatot és fárasztást.

Szóval az uszkárt nem ismerem,de inkább ő még így látatlanban is mint a havanese,bár ez olyan dolog hogy inkább egyed mint fajtafüggő,de általánosságokat azért el lehet mondani róluk.

2014. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*inkább mint a havanese bocsánat.
2014. nov. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem jobban tetszik a bichon kerekebb fejformája, mint az uszkár megnyúlt pofája.


Egy idegen havanese egyszer megkapta a kezemet amikor a másik kutyám tüzelt és nem engedtem neki, hogy meghágja. De nem fájt. Később is találkoztam vele és akkor meg aranyos volt, vicces, mert elkezdett magyarázni és olyan hangokat adott ki, mintha valamit nagyon mondani akarna, így beszélt.


Mostmár nekem is van egy fekete havanese kutyám, csak az enyém keverék, lehet hogy puli. Szerintem okos és nem harap.


Szoktam látni még egy kis idióta fehér havaneset, aki az utcánkban lakik, talán 3 házzal arrébb, egy nőval megy mindig és így látom, hogy tépi a pórázt, meg ugat mindenkire, az egy bolond kutya.


Az enyém meg nyugodt és barátságos. Valahogy teljesen más.

2014. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Régen is Havanese-m volt és most is az van:)


Nagyon könnyen tanítható,barátságos,aktív kutyus.Imádja az embereket egy csepp agresszió sincs se emberek,idegenek,gyerekek felé sem.

Én csak ajánlani tudom.


Te mit tudnál nyújtani a kutyának?

2014. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló kérdéseire válaszolok.

1. Hogy értve mit? Ha arra gondolok amire te akkor: napi 3x séta (kisebb korában persze többször), havi kutyakozmetika, féreghajtások, évi veszettség oltás, játékok, kutyafekhely, szerető családot, nevelést, kutyasulit NEM (az nekem túl sok + tudom nevelni). Közelünkben van egy hatalmas park, ott tud futkározni és sok a kutya.

2. Elvárom hogy szófogadó, kedves, játékos, nem ugatós kutya legyen. Ez persze nevelés kérdése. +behívható

legyen.

2014. nov. 25. 21:45
 7/9 A kérdező kommentje:

3. 07:00- 15:30ig egyedül lenne. Utána mindenki hazaér. Attól függ aznap mennyi dolgom van. Értem ezalatt: valamikor mondjuk fél órát, valamikor 3at is.

Hétvégente persze sokkal többet. Akkor mennénk nagy sétára is.

4. Szeretem a nyugodt, ragaszkodó és lelkis kutyákat.

2014. nov. 25. 22:02
 8/9 A kérdező kommentje:

Elrontottam.

4. Nem tudom.

5. A havanese.

6. Havaneseből fehér,krém,világos barna

Uszkárból csak a barna

7. Még nem kérdeztem. Egyéni nyomozásba kezdtem. :D

De szerintem a havanese-re szavaznának.

8. Tenyésztő. Egyértelmű.

9. Szerintem neked is számítana. Azért nem vennék 200ezres kutyát hobbi célra. 120 ezerért néznék.

10. Jó lenne nyáron. Nem tudom hogy lesz-e elérhető. 4-7 havonta szokott tenyésztőnél születni. Ha nem lesz elérhető , akkor megvárom amíg lesz.

2014. nov. 25. 22:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám. Illeszkedett a személyiségemhez. És szót fogadott. Behívható volt, póráz nélkül ment, megállt és leült a zebránál. És sose bántott. Amikor születtek kiskutyái akkor is engedte nekünk segíteni kiszedni a burokból a kiskutyákat.
2014. nov. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!