Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát az ugatásról?

Figyelt kérdés
Egy 7 hónapos yorkiról van szó. Nem az első kutyám, sőt gyakorlatilag kutyák között nőttem fel, nagyszüleim magyar vizslákat tenyésztettek, apám is vadászott, szóval mindig volt kutyánk, kutyáink. Most is van egy 10 éves pulink, a yorkin kívül, akivel sosem volt semmit különös probléma. Én világéletemben úgy gondoltam hogy az ilyen pici kutyák azért ilyen idegesítőek mert olyanokhoz kerülnek akik csak azért akarnak kutyát mert cuki, aztán nem nevelik egyáltalán. De most én is elbuktam a neveléssel. Egyszerűen fogalmam sincs mit csináljak vele. Azokat az embereket akik az udvaron járkálnak(szomszéd, építő munkások, vendég aki a szomszédhoz jön)folyamatosan ugatja, és rohan utánuk, és nem hallgat rám bármit csinálok. A másik szomszéd mikor kicsi volt leállt simogatni, így őt nem ugatja. A barátainkat, rokonainkat, akik egynél többször voltak nálunk, és akiknek be lett mutatva nem ugatja meg. De a többieket, akik bejönnek a kapun túlra úgy ugatja mint egy kis idegbeteg. Egyébként viszont az utcán, vagy idebent, vagy ha megyünk valahova teljesen normális, és szófogadó. Valami tippet vagy tanácsot szeretnék kérni, hogy mégis mit csináljak, mivel szinte folyamatos az átjárás, dolgoznak az udvaron, és mindig mások, szóval össze se tudom ismertetni velük.
2014. nov. 24. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
az enyém nagyobb fajta keverék, legalább nem vinnyog ilyenkor :D am meg vidd olyan helyre ahol nem látják, pl. kert, ha ez nincs ki is engedhetnéd néha, hátha szokja a környezetet, de valószínű mikor otthon lesz mindig is ÖSZTÖNÖSEN fog vieslkedni, ez van :)
2014. nov. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Most oszinten! Orulj neki, hogy megugatja az idegeneket. Jo orzo kutya, csak rossz helyre kerult. Ha mindenkihez odamenne egy simogatasert, fut-fat beengedne, meg a rossz szandekuakat is akkor meg az lenne a bajod. Inkab orulj, hogy jelzi az idegeneket! Nekem a szomszedomban van ket szerencsetlen kutya, ejjel-nappal vonyitanak, ha csak egy madar elrepul mellettuk, a szirenas autokat fel oraval elobb utanozzak, a gazdaik meg sz@.rnak ra, mert olyan reszegek, hogy nem halljak, nah ez az igazi problema, nem az ha jelzi a kutyad az idegeneket. Zard be oda ahol nem latja az idegeneket es csak akkor enged ki, ha nem atjarohaz az udvarotok.
2014. nov. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyit es hogyan foglalkoztok vele? Amugy elso korben falkavezer problemanak tippelnem.
2014. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elkezded a kutyáddal gyakorolni, hogy nem rohanhat oda , és nincs ugatás.
2014. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nevėben is benne van,terrier,így csak hozza a fajtára jellemző tulajdonságokat,kicsiben.Szellemileg és fizikailag is le kell mozgatni /feladatokat adni,labdázni,alapengedelmes gyakorlatok,sok séta,játék más kutyákkal,agility/ha ez megvan,minden felesleges ugatást tiltani,ha szóban nem megy,egy vödör vizzel.A következetesség fontos,különben nem ér semmit.
2014. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Második válaszoló, nem az a baj hogy jelez, hanem hogy képes egy órán át csinálni amíg el nem kapom és be nem viszem. A pulink is ugat de ha rászólok hogy csönd, gyere be akkor csöndben bejön. Ez a kis manó meg rohangál az emberek lába alatt, és vacsitol. Én is falka vezérségi gondnak gondolom, de nem tudom mit csináljak, vagy hogy egyáltalán hol ronthattam, mert egyébként mikor játszunk, meg tanítgatom akkor gyorsan megtanul mindent, idebent teljesen normális, és szófogadó, ha nincsenek itt a szomszédok tökéletesen hallgat rám, akkor is hallgat rám mikor olyan szomszéd van az udvaron akivel jóba van. Még ha vele játszanak is elég egyszer szólni és jön. De ha idegenek vannak akkor elkattan teljesen. Az egyik srácot aki több ideig dolgozott itt egyszer kétszer behívtuk kávézni, és utána már őt nem ugatta a kutya. De nem hívhatok be minden kétes alakot, meg őszintén nem is szeretnék.
2014. nov. 25. 20:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként le van fárasztva, reggeltől szinte folyamatosan vele vagyok, amikor én esetleg nem vele foglalkozok akkor sincs egyedül, alapból van másik kutyánk, és két macskánk nagyon jóba vannak, egy csomót játszanak, és hordom sétálni, mondjuk nem mindennap mert hatalmas az udvar, ahol egy csomót játszunk. Szokott jönni hozzám barátnőm akinek a kutyájával szintén nagyon jóba vannak, és szoktam vinni parkba ahol vannak idegen kutyák. Semmit nem csináltam másképp vele mint az eddigi kutyáinkkal. Azért mielőtt lelocsolnám vízzel meg hasonlók megpróbálnék pár kevésbé drasztikus módszert, ha valakinek van valami ötlete.
2014. nov. 25. 20:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem hiszem hogy azért ilyen mert terrier, mivel sajnos pont úgy viselkedik mint az általam legjobban utált kutya, akinek a gazdáit évek óta szidom hogy nem igaz hogy nem tudnak mit kezdeni vele. Hát ez most visszaüt úgytűnik:S:D
2014. nov. 25. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!