Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta a...

Szerintetek fajtatiszta a yorki kiskutya?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Az egyik ismerősöm azt mondta hogy nem fajtatiszta, van benne tacskó keverék, meg a fajtájához képes túl nagy növésű.Valóban keverék vagy nem látott yorki kiskutyát?Most 3 és fél hónapos 3,5kg és kb 21cm magas, kan kiskutya.És ebben tudnátok segíteni,hogy fogváltása van a fülei vissza lekonyultak,ragasszam még fel neki?


2010. jan. 30. 10:02
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fülragasztósdit szerintem felejtsd el sürgősen,mert ilyen korban fejlődik a porc,csak fájdalmat okozol neki.mellesleg olyan deformált fülei lesznek szegénynek...Nem mindegy,hogy hogy áll a füle.Ha yorkie-t akartál,miért nem szántál rá pénzt...Nem értem esküszöm.

Törzskönyv nélküli kutyát vettél nyilván olcsón,valószínűleg keverék,és ha a genetika miatt a füle lógós,akkor sem segít ez a felragasztósdi.Olcsó kutyát vettél,vállald a következményeit,remélem nincsenek rejtett betegségei,és hogy ugyan úgy fogjátok szeretni,mintha fajtatiszta lenne.

2010. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

10:54-nek

Aki nem teheti meg,hogy törzskönyves fajtatiszta kutyát vásároljon,az vagy fogadjon örökbe keveréket,vagy gyűjtsön rá.

Nyilvánvalóan nem voltál még olyan helyen ahol a "tenyésztő" kis ketrecekbe zárva,szarbanpisában tartja a nyilvánvalóan beteg,és keverék akár 4-5 "fajta" divat kiskutyákat,csak mert "lehet,hogy nincs mindenkinek pénze rá"ígyhát megveszi a tk-nélkülti 10-20 ezerért

Az a gond,hogy ezzel az olyan elvetemült beteg szaporítókat támogatod anyagilag,akiket bőven be kéne zárni állatkínzásért,halkan megjegyzem a fajta génállományát is rontják ezek a kutyák,persze soha nem a kutya tehet róla...

Ha nem vásárolna senki olcsó kutyát/nem lenne rá igény akkor szaporítóknak sem érné meg.

Persze nem minden szaporítótól vett kiskutya beteg,de papíron keveréknek minősül.

GONDOLKOZZ mielőtt ostobaságokat írogatsz.


3 keverék kutya gazdája

2010. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

A képen lévő kiskutya biztos, hogy nem fajtatiszta. Egyrészt a mérete miatt, felnőtt korában kéne ennyi kilónak lennie, nem 3 hónaposan. A pofája egyáltalán nem yorkis. A fülragasztgatást is felejtsd el, tótágast is állhatsz, de ennek a keverék kutyusnak soha nem fog felállni a füle. A szőre sem yorkis, csak színre hasonlít, de hosszabbnak és egyenesnek kellene lennie.

Sajnos nem tudlak sajnálni emiatt. Aki úgy vesz kutyát, hogy egyáltalán nem ért hozzá és nem tud megkülönböztetni egy yorkshire terriert egy keveréktől az meg is érdemli. Meg nem szán rá annyi pénzt, hogy jó helyről fajtatisztát vegyen, mert csak az számít, hogy olcsó legyen.

2010. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Hol,kitől, mennyiért vetted? törzsköny van? szűlőket láttad?
2010. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Ismerőstől hoztuk a kiskutyát,nem került semmibe,mert ugy van megbeszélve hogy ha lesznek kiskutyák akkor egyet ad belőle.Az anyukáját a rokonom vette pesten 120ezerért törzskönyvesen,és az apukáját is látta akivel fedeztették,állítólag ő is törzskönyves.Csak az ismerős beszólása kavart meg,mert sose tudni.A sulyát meg most mértem meg reggel,igaz evés után mikor megevett egy teljes kutyakonzervet. :-)
2010. jan. 30. 13:18
 16/38 A kérdező kommentje:
A feje bubja meg már kezd fehéredni,őszülni.Ez sem jelent semmit?
2010. jan. 30. 13:24
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
A legvalószinűbb az, hogy keverék. De az is lehet, hogy "selejtes", tehát az alom többi tagja normális, csak ez az egy kutya más egy kicsit. Nekem is van egy fajtatiszta Bichon-om, akinek a testvérei mind tökéletesek méretre, kinézetre...stb, csak ez az egy, amit ingyen kaptam, mert "selejtes", ő fele akkora, mint az alomtársai és a színe is más. Mégis fajtatiszta... Onnan tudom, hogy törzskönyves fajtatiszta szülei vannak és kérhettem volna én is neki törzskönyvet, csak nem akartam, mert minek?. Jah és a selejt kifejezést nem bántásból mondom, csak az én kutyámat is ezzel a szóval minősítik folyton és amúgy sem találok jobb szót, mert hivatalosan tényleg selejtnek számít, attól függetlenül, hogy számomra teljesen normális.
2010. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
73%
Egy kicsit keveréknek tűnik :)
2010. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

11:13-as...

nagyon valószínűnek tartom hogy a kérdező nem épp egy felnőtt dolgozó ember!(ha tévednék bocsi)de általában a fiatalok akarnak ilyen kutyust mert most az a divat hogy ilyen édibédi kiskutyu legyen mellettük!szóval ha valaki épp ilyen feltünési viszketegségben szenved nem fog 100ezerért kutyát venni,mert neki csak egy öleb kell!valószínű hogy ha a fajtatiszta kutyák sem 100-200 ezer forint körül lennének nem vennék meg a szaporítók kutyáit!na és persze igazán lehetne egy rendelet miszerint most egy pár évig ne lehessen kutyát szaporítani mert már így is több van a kelleténél!

És eltaláltad!nem jártam még ilyen "tenyésztőnél" mert ha csak a kapuban látnám hogy nem olyanok a kutya körülményei,nem igényes helyről van sarkon fordulnék!

Itt egysz

2010. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
83%
Tehát nem tenyésztőtöl vetted, házilag gyártott, gondolom a szűlöknek nem voltak szűréseik sőt a tk sem biztos, ugyhogy akár lehet keverék és genetikai betegségei is lehetnek. És azért hogy ingyen kaptad hogy utána szaporítsd külön gratulálok. Nincs elég kutya a menhelyeken??? minek még szándékosan gyártani beteges, keverék kutyákat?
2010. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!