Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha viszek a menhelyre jobb...

Ha viszek a menhelyre jobb minőségű tápot, azt neki adják az ott lévő állatoknak vagy elviszik maguknak haza?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert már hallottam olyanról, hogy ilyesmik megtörténtek.


Szeretnék vinni 10kg-os kicsit jobb minőségű tápokat (cheppy,pedigree,)

Szoktam látni tesco-ban ilyeneket leárazva 3000-4 ezerért és gondoltam majd viszek egy két csomaggal, tudom nem valami sok,de nem akarok azoknak a kis szerencsétleneknek ennel ócskábbat vinni :(


Na szóval ezeket a fajta tápokat nem viszik haza az ott dolgozók ???


Tudom, kicsit hülye a kérdés.... Valaki esetleg halott már ilyenről ?


2014. nov. 25. 22:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg plédet, törölközőt, lepedőt, stb. megunt, kidobásra ítélt ruhaféléket, amit a kicsik alá tudnak tenni.
2014. nov. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A Tescos Butcher's ezeknél sokkal jobb. Az összetételt nézd, ne az árát, mert könnyen lehet, hogy teljesen felslegesen adsz ki másfélszer annyit egy rosszabb minőségű tápért. Már 200 Ft körül is lehet venni tápot, ami pont ugya olyan, mint a Chappi meg a Pedigree. A jó tápok, amikkel nálunk etetnek (igaz, nem menhely, alapítvány), az Acana, Taste of the Wild, stb, cirka 1000 Ft-tól kezdődnek. Ezeket a drága tápokat oda tudják adni pl. beteg, lábadozó kutyáknak. Az olcsót is, persze, ha másra nem futja nekik. Hogy hová kerül, azt sajnos soha nem tudni, ha nem ismered őket személyesen...
2014. nov. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezek nem a jobb táp kategóriák,pont olyan gagyik,mint no name tãrsaik.Ha jobbat akarsz,ezen az áron kaphatsz jobbat állateledel boltban is.Azt nem gondolnám pedig,hogy haza vinnėk,bár ha egy acanával állítanál be,biztos nagyobb lenne a kísértés.
2014. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A menhelyek nem szoktak válogatni, örülnek, ha meg tudják etetni a kutyákat. A chappy meg a pedigree egyébként nem jó táp.
2014. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ez menhelyenként változó. Nálunk pl. a menhely vezetősége lopja a jobb minőségű kajákat és viszi haza. Gondolom máshol is előfordulhat....
2014. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 HUN_Sector ***** válasza:

Decathlonban vedd meg a vadászati osztályon a Solognac-ot. A beltartalma rendkívül jó (20%-25% feletti fehérjetartalom), az ára meg 5 és 7000 ft között változik, típustól függően.

Hónapok óta ezzel etetek és normális állagú lett tőle a blöki széklete, a zsírcsomója meg eltűnt.

2014. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, utólag is :)


De most már hogyha annyira firtatjuk a tápok minőségét, akkor melyik jó táp márka ?

Mert valakinek ez, valakinek meg az, valaki a magas fehérje tartalmút isteníti valaki meg azt mondja túl gyorsan hirtelen megnő a kutya, tudom persze ez adagolás kérdése is..

Ugy átlagban akkor melyik is a jó ?

2014. nov. 26. 19:48
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartalmaz színezéket, ízfokozót, adalék anyagokat. Hús (vagy hal) a legtöbb (lista eleje) és ha összeadod a különböző gabonaféléket nem haladják meg együtt a hús mennyiségét (jó és hatásos trükk). Jó ha van benne alga vagy zöldkagyó por.
2014. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Ha szép színes, akkor nem a kutyának, hanem a gazdinak próbálják eladni a tápot.

Ha magas a fehérjetartalom, akkor az aktív kutyáknak való, az izomtömeg építése miatt.

Ha pedig csak pár százalékos a fehérjemennyiség, akkor pedig az eben vagy átszalad (silány tápok), vagy el fog hízni tőle.


Az összetételnél azt is nézd meg, az állati eredetű szárazanyagtartalom miből áll. Van ahol a bőrt is annak veszik, máshol csak a húst...

2014. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem az pont nem baj, ha magas a gabonatartalma, legalább híznak tőle a kutyák, fűti őket, nem kiállításra készülnek velük, ráadásul olcsó táp, maradék (moslék) után nem minden kutya tolerálja a csúcsminőséget.
2014. nov. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!