Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség? Hogyan érhetném...

Falkavezérség? Hogyan érhetném el?

Figyelt kérdés

Először is: Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy kutyasuli, meg oktató, tisztában vagyok vele, hogy az lenne a legjobb, de a kutyámat sajnos nem lehet közösségbe vinni, mert agresszív szinte minden kutyával ( pedig ivartalanítva van) de anyagilag sem engedhetjük meg magunknak sajnos.


Van egy 5 éves beaglem. 1,5 éve fogadtam örökbe egy menhelyről, nagyon sok időbe tellett, míg kötődni kezdett. Pár alapvető parancsszót sikerült neki megtanítani, ám amint kimegyünk az utcára, se kép, se hang. Néha talán figyel, de az ilyen eset nagyon ritka. Mostanában rászoktunk, hogy jutalomfalattal járunk le, de azt érzem, hogy csak a kaja miatt figyel rám. Elolvastam a falkavezérségről szóló hosszú cikket, mindent úgy csinálunk, mégsem tudom elérni nála, hogy úgy viselkedjen, ahogy én szeretném. Mit lehetne csinálni?


2014. nov. 26. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elmaradt a szocializáció. Sajnos jobb ötlet nincs, csak az, amit nem akarsz. Szocializálni, kutyákkal való viselkedését megváltoztatni csak egy jó kutyaiskolában lehetne. Más ötletem ebben a helyzetben nemigen van.

Röviden: Jutalmazni a jó viselkedést jutalmazd csak. Tehát, ne a kaja miatt figyeljen rád a kutya, hanem fordítva: ha figyel rád és az elvárt módon viselkedik, akkor jöhet a jutalom. A helytelen viselkedést pedig határozottan tiltsd. Mindig legyél következetes. Ismert parancsokat első szóra követeld meg.

2014. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Gondolod, hogy ha cikkekből nem ment, akkor itt majd látatlanban messziről tudunk segíteni? Fogalmunk sincs, mit csinálsz rosszul, úgy meg nem tudjuk elmondani, mit javíts ki. Szóval sajnos marad a kutyasuli. Az agresszió nem akadály, azt is lehet kezelni. Az anyagi helyzet nyilván gond, de próbáljátok megoldani, mert nem lehet mindent házilag elintézni.
2014. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok kutyaiskola a menhelyi kutyáknak kedvezményt ad, sőt tudok olyanról is ami ingyenesen segít a szocializációban. Az a baj az agresszivitással, azt csak más kutyák jelenlétében lehet kezelni. Senkitől nem várhatod el, hogy felajánlja a kutyáját segédkezni ilyenben. Kutyaiskolában viszont vannak kifejezetten agresszív egyedekhez szokott segítő kutyák.

Otthon az öt szabályt próbáld rögzíteni:

-kapuszabály

-Pórázszabály

-etetés szabály

-öt perces szabály

-privát terület.


Nézz utána neten ezeknek. ezek szabályok nem tartozik hozzá parancsszó. Mindet be KELL tartania a kutyának külön figyelmeztetés nélkül.


De ezzel csak a falkavezérséget oldod meg, az agresszivitást nem.

2014. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem hierachia/falkavezér probléma, hanem berögzült rossz viselkedés, ergó az életben nem is fogja megoldani, amit olvastál, mert nem is a problémát kezeli. Ahogy azt előttem mondták, ezt a problémát csak élesben lehet kezelni, és tetszik vagy sem, ennek praktikus helye a kutyaiskola. Több ló nem indul, vagy megszokod és kerültöd a kényes helyzeteket, kockáztatva, hoyg egyszer rosszul jön ki a lépés és baj lesz, vagy amit eddig mondtak neked, több ló nem indul.
2014. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mit jelent az agresszív? Ugatni kezd és kilő mellőled vagy csak csöndben nekik megy? Az is lehet, hogy fél, ideges, bizonytalan.


Én a helyedben elvinném egy suliba (én is ideges vagyok mikor folyton ezzel jönnek, de ha nincs a környéken aki segítene akkor menj), szocializációs órára. Attól, hogy egyszer elmész, nem kell folyton majd járnod, viszont sok hasznos gyakorlati tanácsot kaphatsz, kérdezz rá mindenre az oktatótól. És a legfontosabb, hogy egy szakértő látni fogja, hogy a kutyád gyilkos szándékkal ugrik más kutyáknak vagy csak félelmi agresszióról van szó, netán puszta bizonytalanságról (amit tudat alatt te is táplálsz).


Utána dolgozhatsz te is a problémán, a jutalomfalatos, pozitív megerősítéses módszer sok-sok türelemmel az én kötekedő gyepis kutyámnál is csodákat művelt :)

2014. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgyhogy ne keseredj el, szánd rá azt a pár száz - 1000 -2000 forintot és utána meg a megfelelő tecnikával sok-sok gyakorlás. Nincs lehetetlen :)
2014. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!