Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már megint a bűzmirigye...

Már megint a bűzmirigye gyulladhatott be? Mit csináljunk ilyenkor? (többi lent)

Figyelt kérdés

1,5 éves tacskómnak kb. 3 hete nyomta ki az orvos a bűzmirigyét. Akkor kapott 2 injekciót, egy fájdalomcsillapítót meg egy gyulladáscsökkentőt, továbbá kapott gyógyszert amit 8 napig, napi felet kellett szednie. Most eltelt 3 hét, és megint húzza a fenekét, meg sokat nyalogatja is. Most nem büdös és nem hullik a szőre, csak szánkázik.

Mi lehet ez? Ilyen gyorsan visszatelt volna? Ennek előtte semmi baja nem volt. Adtam neki kefirt is, nincs hasmenése. Vigyem vissza a dokihoz? Mit javasoltok? Vagy csak gyógyul neki és azért viszkethet?


2014. nov. 26. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű kinyomáshoz nincs szükség sem gyógyszerre, sem injekcióra. Viszont, ha gyulladásban van a bűzmirigy, azt kezelni kell. Ha visszatérő, ki szokták operálni.
2014. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ühüm, enyémnek is kinyomták, de semmi mást nem csináltak és egy pillanat volt az egész, és utána 2 hétre rá megint láttam, hogy szánkázik, de nem vittem vissza és egyelőre abbahagyta. Lehet hogyha megint csinálni fogja akkor leviszem. Azon is gondolkodtam, h megpróbálom kinyomni neki, de nem merem, nehogy rosszul csináljam. Pedig olyan egyszerűnek tűnt ahogy az orvos csinálta. Lehet hogy én is meg tudnám.
2014. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg nincs-e bélféreg az ürülékben, aztán tanuld meg kinyomni sajátkezűleg (nem nehéz).
2014. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk a doki egyből miután kinyomta nyomta is az injekciókat meg a gyógyszert. Az előző kutyáimnál soha nem volt ilyen gondunk, most volt ilyen először. Én nem merem neki kinyomni, mi van ha valami kárt teszek benne?! Inkább az orvosra bízom.
2014. nov. 26. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy gyulladt, lehet, hogy megtelt, ebben az esetben sajnos reális a három hét, egy hónap, az enyémet is ilyen gyakorisággal viszem, mert bármit adok neki, nem ürül. Az övé nem gyulladt, úgyhogy egyelőre nem szeretném megműttetni, mert azt mondják, nagyon nehezen gyógyul.

Vidd vissza a dokihoz és beszéljétek meg.

2014. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A féregtől is szánkázhat. Mikor kapott féreghajtót utoljára? Szerintem vidd vissza a dokihoz, úgyis venned kell féreghajtót, (3 havonta) nézze meg, és ha nem a buzmirigy, akkor féregtelenítsd.
2014. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen vannak féregtelenítve nálunk a kutyák, 2 hónapja voltak, de akkor lehet megint adok neki egy tablettát. Aztán ha nincs javulás, visszaviszem a dokihoz. Csak nem akarom, hogy megint gyógyszereket kelljen szednie.
2014. nov. 26. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, inkább kapjon gyógyszert és gyógyuljon meg, mint hogy 24/7 viszkessen a feneke... Biztosan találtok majd valami megoldást.
2014. nov. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sipoly is lehet,a bűzmirigyből kiindulva.
2014. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!